» »

RAM 2GB = 1GB ???

RAM 2GB = 1GB ???

bosmla ::

Zdravo

V eno od masin (ASUS A8N32 SLI Deluxe) bi rad dodal dve palcki po 1GB RAMa. Sedaj imam ze notri dve palcki Supermicro 512MB. RAMa zaenkrat ne mislim naviti - mogoce v prihodnosti.

No vprasanje je kaj kupit - rad bi nekaj kvalitetnejsega pa sem gledal na mimovrste tole:
Geil DDR LONG DIMM 1024 MB 400 MHz - ki stane 103,40 € (potreboval pa bi dva torej 206,80 €)
ter komplet:
Geil DDR LONG DIMM 2x1GB 400 MHz - ki pa stane komplet (??!!!!???) 107,80 €

Mi lahko kdo pojasni kako lahko stane 2GB (skoraj) enako kot 1GB ce pa sta po opisu sodec enake kakovosti?

Seveda pa so dobrodosli predlogi kateri drugi ram bi se tudi splacal dat v masino (2x 1GB)

Hvala!

AngelOfDeath ::

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=24359

Kaj pa tole Supertalent 1GB CL2 za 90€

Vem da je Mlacom ja...
edit: Slovnica

bosmla ::

Ja saj... verjetno tudi ni slabo (sem pa videl, da sem zgoraj napisal "Supermicro" pravilno je Supertalent :8) ) je pa Mlacom pa raje ne bi (prosim ne zdaj vojne - pac osebno slabe izkusnje)

samo poglej drugi link , ki sem ga poslal 2x 1GB za 107,80 € 8-O

[SkA] ::

Lahko greš pa v Funtech pa daš za isti komplet 130 eurov, če te moti ugodna cena.

Se strinjam, zadeva je skrajno smešno izpadla, ampak kar se trgovca tiče sta to dva ločena produkta in razlogov zakaj je eden ugodnejši kot drugi je lahko ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

bosmla ::

Ma saj me ne moti cena bolj me moti, da mi v taksnem "ugodnem" kompletu ne prodajo kaksne leve robe...

Mogoce je to zadevo ze kdo kupil - izkusnje?

[SkA] ::

Sej pravm, pojdi k Funtechu pa daj za isto 30 evrov več, da se boš počutu da si boljšo robo kupu. :P

Imamo v službi par teh DDR400 Geil value ploščkov in zaenkrat nobenih pritožb. Tako da ne vem kaj te tako moti. Verjetno niso najhitrejši RAMi out there, ampak je pa zato cena več kot ugodna. ;)

Jaz bi te vzel, ker se mi zdi da je vlaganje pretirano denarja v sistem z DDR brezvezno početje. In ko boš prodajal verjetno tvojega kupca ne bo pretirano zanimalo, ali so izjemno hitri pa zato 2x dražji ali ne? :) Tisti, ki jih bo zanimala hitrost in navijanje, bodo verjetno že na DDR2 modulih.
:P

Edit: čist preveč tipkarskih napak -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

SmeskoSnezak ::

Sn mislo, da je to bolj kaka šala. Pa grem gledat na mimovrste. Poglej GEIL rame za 106€. 8-O
@ Pusti soncu v srce... @

OChack ::

kaj kurca čakaš uzem že 2x1GB dokelr s ene premisljo.
jst sm tko digitalca nabavu so se zmotil v ceni sm dav namest 250e samo 170e :)
Int€l inside, IDIOT Outside

bluefish ::

cene so res hecne in verjetno je sedaj res neumno čakati z nadgradnjo starejših sistemov. Sicer imajo pri Funtechu tudi podobne Teamgroup rame za 116€.

bluefish ::

pri funtechu sem se pozanimal glede ramov. Od DDR RAM-ov imajo trenutno na voljo le "Ram DDR PATRIOT 1 GB DDR PC3200, 400MHz, PSD1G400".

bosmla ::

Sem kar narocil Geil 2x 1GB pri mimovrste in ze dobil predracun z vsemi stroski (3€) pride 110€ 8-)
Upam, da se ne bor rabil zajebavat z garancijo - ki pa je za vsak slucaj 3 leta

bluefish ::

ko dobiš napiši še latence, ki jih bo imel po default (napisane na posameznem modulu).

bluefish ::

@bosmla: si jih že dobil?

bosmla ::

Se ne so nekaj zbrkljali s predracunom - dobim zdajle novega (cena pa drzi 0:) )

bluefish ::

verjetno bom tudi jaz dokupil RAM. Sem pa opazil, da ponujajo tudi 1GB RAM Patriot za ceno 54€. Glede na mnenja je stvar boljša od Geil-a, poleg tega pa ima še "doživljenjsko" garancijo. Naj raje vzamem dva ta modula?

Meizu ::

Z doživljenjsko garancijo je tko - velja ti, dokler se izdelek ne umakne s prodaje. Če mene vprašaš imam raje 6 letno garqancijo recimo kot doživljenjsko. Pri doživljenjski ti garantirajo zamenjavco dokler se izdelek ne umakne iz prodaje, pri točno določeni dobi, pa so ti dolžni zamenjat ram, pa četudi ni že leta v izdelavi. Takšne so moje izkušnje...;)

bluefish ::

To sem pričakoval. Sicer pa se mi ne gre toliko zaradi garancije, želel bi le čim boljši RAM, sistem imam sedaj namreč navit in z nakupom ne bi želel izgubiti preveč na možnosti navijanja.

AngelOfDeath ::

doživljenska garancija pri ramih ponavadi pomeni 3leta

Izjema so Transcendovi rami ki imajo doživljensko garancijo.
edit: Slovnica

bluefish ::

kaj pa geil vs. patriot?

bosmla ::

@blueFish RAM sem dobil latenca 2.5-6-3-3 Ni vrhunsko ma pa lep, modro eloksiran hladilnik :D .

bluefish ::

hvala za odgovor. Sicer se sedaj odločam med geil in patriot in čakam na odgovor iz mimovrste o latencah Patriota.

Tonći ::

bluefish ::

sem ga že včeraj naročil pri Nakupi.net, čakam na dostavo. Vseeno hvala za link.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
153050 (2046) Rokomah
»

RAM (Athlon XP)

Oddelek: Kaj kupiti
61023 (945) Pyr0Beast
»

Pomoc z ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
101223 (1223) migaj
»

kaj je narobe da noče zaznati ram-a na drugem slotu???

Oddelek: Pomoč in nasveti
131421 (1421) Safin
»

Kateri RAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8930 (930) Urc

Več podobnih tem