» »

21" LCD monitor za CAD/CAM?

21" LCD monitor za CAD/CAM?

MISKO_GR ::

Pozdravljeni.

Naprošam vas za vaše mnenje glede nakupa 21" LCD monitorja. Uporabljal se bo v službene namene v CAD/CAM področju (3D modeliranje, CNC programiranje, ACAD, ... ).
Po "temeljitem" pregledu testov in izbire na splošno, sem se odločil za dva modela:

1.NEC Multisync 2170NX-BK
2. Samsung 214T

Oba uporabljata isti panel z PVA matriko in sta 4:3 formata 1600x1200 resolucije.
Osebno menim, da bo ta klasičen format bolje ustrezal delu. Mogoče se motim?
Ali bi bilo bolj smiselno preiti na 16:10 podolgovat LCD monitor?

Vsakršno argumentirano mnenje bo dobrodošlo pri odločitvi.

Smorny ::

Pri nas ima vsak projektant 2 monitorja. Ali 19" ali 20". Edina smiselna alternativa je potem 24". Delovno področje preprosto nikoli ni preveliko.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Izi ::

Osebno menim, da bo ta klasičen format bolje ustrezal delu. Mogoče se motim?

Glede ma moje izkušnje se motiš :D
CAD/CAM načrti so precej preglednejši na 16:10 kot na 4:3
24" LCD z resolucijo 1920x1200 je idealen za to. Seveda je 30" še boljši ampak cena je trenutno še huda.

V časih 4:3 monitorjev se je večinoma za CAD/CAM uporabljala kar dva monitorja eden poleg drugega in si na enem imel vse menije in orodja na drugem pa izdelek.

Celo za namizno založništvo (priprava časopisov in revij) se izkaže 16:10 precej uporaben, kjer so listi postavljeni pokonci (portrait mode) in sedaj pač obdelujejo dva lista hkrati ali pa zavrten ekran za 90° in na njem en velikanski list.

V vsakem primeru kupi tak monitor, ki se ga da zasukati (pivot) in ga lahko po potrebi zavrtiš za 90°

Razmerje 4:3 se počasi poslavlja, ker ga je povozil čas in se je 16:10 v vseh primerih izkazal za primernejšega.
4:3 so samo še mali monitorji za pisarne, kjer je za natipkati en list papirja razmerje še vedno vredu. Za kakršnokoli resno delo pa je 16:10 precej boljši

suntrace1 ::

Sem v istem poklicu, kot MISKO in sem si omislil Della 2407 - brez primere najboljši nakup. Delo z dvema monitorjema sta v primerjavi z enim velikim, časovno tako potratno, da sem obupal in si ga omislil, čeprav je cena ne ravno skromno. Glede na čas, ki ga presedim pred zaslonom, pa se nakup zelo izplača. Če seveda res služiš denar s CAD/CAMom, se ti bo hitro amortiziral, sicer se po mojem ne izplača in ti bo 21'' LCD služil več kot zadovoljivo.

MISKO_GR ::

Fantje hvala za odgovore in priporočila.
Sem se kar malo ogrel za tega DELL 2407WFP monitor. Sedaj vas sprašujem, če kdo ve kje v Celju ali Mariboru se bi ga dalo videti?

imi ::

Jaz sem ga kupil v Big Bangu Murska Sobota, tako da ga verjetno imajo tudi v omenjeni prodajalni v Mariboru.

Izi ::

2407WFP lahko gledaš in kupiš v vseh trgovinah BigBang v CE/KP/KR/LJ/MB/MS/NM/PO/SG in vseh trgovinah BOF v LJ/MB
V obojih je cena 249.990 SIT in imaš 3 leta garancije.

V vseh teh trgovinah imajo zraven razstavljene tudi 30" modele 3007WFP, da boš vedel da 2407WFP ni nekaj najboljšega kar obstaja >:D

Čeprav se četrt milijona sliši veliko, je za tak monitor to kar ugodna cena.
Vedi, da monitor ne menjaš na 2 leti kot ostale komponente.

Nujno naj ti ga pred nakupom stestirajo za mrtve pike, čeprav še nisem slišal, da bi kdo opazil kakšno mrtvo piko na katerem od teh modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

bond007 ::

Bolj kot DELL 2407WFP se splača nabavit BENQ FP241W - ceneje in boljše;) Edino težko ga je dobit...

trnvpeti ::

trnvpeti ::

Izi ::

Bond BENQ FP241W je odličen monitor ampak po moje ni boljši od 2407WFP. Sta pa verjetno kar precej skupaj.
Bolj je problem, da ga je tudi v tujini teško dobiti, pri nas pa ga še dolgo ne bo videti, če sploh kdaj.

To, da je v tujini res nekaj cenejši od 2407WFP pri nas ne pomeni ničesar.
BENQ pri nas nima uvoznika, ki bi množično uvažal nekaj 1000 kosov, da bi lahko konkurural z ceno, tako bo ta monitor pri nas, ko bo ali če sploh kdaj bo, veliko dražji od 2407WFP, pri katerem je nekdo tvegal in uvozil veliko količino monitorjev, da jih lahko sedaj prodaja po konkurenčnih cenah.

Ti dam nekaj linkov za razmislek:
BENQ FP231W - 23" model (predhodnik 24" BENQ FP241W) v Slovenski trgovini za neverjetno "ugodnih" 419.900,00 SIT
http://www.moj-tv.com/home.php?artikel=...
Po podrobnem iskanju cele slovenije najdemo najcenejši BENQ monitor v Sloveniji (23") in sicer za ceno 339.999,00 SIT
http://www.abacus.si/trgovina/product_i...

Lahko greš sicer v oseben uvoz ampak skupaj z davki in poštnino teško verjamem, da te bo prišlo ceneje od 250k SIT, potem pa imaš še problem z garancijo, ko je v primeru okvare potrebno vse skupaj pošiljati nazaj v državo od koder si zadevo uvozil in to seveda na lastne stroške.

Izi ::

trnvpeti, HP LP2465 pa se v raznoraznih testih po internetu ne izkaže ravno najbolje. Pravijo, da ima kar nekaj problemov z ostrino slike in da nima čisto nobenih dodatkov. Vanj lahko vštekaš samo grafično kartico in konec, medtem ko lahko večino drugih 24" monitorjev priklaplaš na HDTV signal, Video rekorder in podobne napravice in imajo še raznorazne vhode za USB ključe in kartice.

Je pa zaradi vsega tega najcenejši 24" monitor, ki se ga dobi pri nas.
Tukaj je menda najcenejši za 203.467,46 SIT:
http://www.aperio.si/article.aspx?artic...

Če pa si kje blizu Avstrije pa lahko prišparaš še 5000 SIT, če skočiš v Graz in ga tam kupiš za 826,90 € z že vštetim 20% davkom, kar znese okoli 198.000 SIT
http://www.peluga.at/main.php?action=78...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

trnvpeti ::

hvala izi
bom poiskal teste
se da ta monitor kje videt(to je moj najboljsi test)
pa priklopil bom samo na monitor :)

Izi ::

Trnvpeti, te HP monitorje naj bi prodajali tudi v Comtronu.
Oni pa imajo tudi kar nekaj maloprodajnih trgovin.
Sicer za precej visoko ceno 250k SIT, ampak mogoče bi se lahko dogovoril za kakšen ogled monitorja >:D

trnvpeti ::

hvala za info :)
ce se bo le dalo,bom pogledal
della sem ze videl, pa je res ok slika
tudi slika od samsunga 244t je ok

suntrace1 ::

Še vedno ti ostane tujina. Namig Pri istem tipu bo naročil moj znanec in ti ga priporočam.


p.s.: Lahko ti pa svojega prodam za 210k :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

MEDENA ::

lol pa komaj dobil :\ :D

suntrace1 ::

Ja mal slovenca sm pa tud, kjne :8) :D

MEDENA ::

odlična cena...če bi imel prostor bi vzel

MISKO_GR ::

Najprej se zahvaljujem vsem za koristne nasvete.
Torej, odlocil sem se za 24" HP LCD LP2465. Cena cca. 205.000 SIT. V firmi za CAD/CAM uporabo ne potrebujem dodatnih prikljuckov, ki jih ima DELL in zato tudi visjo ceno. Ko prejmem in stestiram monitror vam tukaj porocam obcutke.

Sedaj pa imam novo vprasanje, da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprasal.
1. Dobavitelj novega racunalnika lahko ponudi Leadtek Quadro FX 1500 graficno kartico.
Sam osebno se bolj nagibam PNY proizvajalcu kartic, sta pa obe narejeni na osnovi istega NVIDIA GPU-ja. Kaksne so vase izkusnje glede tega?
2. Namestil bom Windows XP-64 bitne. Vsi nasi programi,ki jih uporabljamo so ze 64 bitni,razen ACAD je se vedno 32. Tudi vsi driverji za VGA, tiskalnike, dongle kljuce,misko, so ze 64 bitni. Ali se prehod ze izplaca?
P.S.
Racunalnik bo na osnovi Core 2 Duo E6600, 3GB rama.

Smorny ::

Pri grafičnih primerjaj takte in iz meni osebnega zornega kota glasnost ventilatorjev. Autocad 2007 že podpida večjedrne procesorje, Tako da ti 64 bitnost še nepomaga kaj dosti. Mogoče bo v prihodnosti tudi to boljše.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup LCD-ja

Oddelek: Zvok in slika
91852 (1540) bluefish
»

Monitor HP LCD LP3065 - izkusnje

Oddelek: Kaj kupiti
91168 (1003) opeter
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352700 (1823) Jaffa
»

24" LCD - izbor in mnenja...

Oddelek: Kaj kupiti
252977 (1834) ender
»

Kateri 24" lcd kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
283140 (2411) Tugo

Več podobnih tem