» »

High-end kista za 1300€

High-end kista za 1300€

1
2
»

kobilica ::

Bolj za hobi,ampak,sem se odlocil,da bom pocakal do novega leta,ker bo polovica komponent novih hitrejsih in cenejsih >:D .

Glodko ::

:D :D :D :D sami težki fakerji, eni kupujejo BMWje, drugi čakajo na lepše čase.

kobilica ::

Haha!
:) :)

Sej itak nimam se denarja,oktobra dobim,pol pa se malo pocakam,pa imam d best racunalnik :)

bluefish ::

... in ponovno na novo odprto temo :D .

kobilica ::

Jah...Se zgodi.

b4ngbr0 ::

kupil bi nov računalnik, ampak nisem prepričan o nakupu, ker če bom počakal do 2010, bi lahko prišparal pa si potem kupo boljšo grafično serije 12.

odrastite ze... poleg tega, če vam daje mamica dinarčke je vseeno ali kupite računalnik danes, ker čez 1 leto bo spet dala mamica dinarčke za upgrade... jao jao.

AapocalypseE ::

Počakaj do 2010 in pol spet počakaj do 2012 za serijo 14 in pol spet počakaj itd... :\

Zgodovina sprememb…

TokioGangsta ::

Ne zdi se mi prav da zaradi tega ker je Romanovsky napisal da mu bo fotr dau dnar kr posplošujete da nam vsem računalnike častijo starši. Osebno sem si računalnik sam kupil že ko sem bil star 10 let sedaj 5 let kasneje pa itaq tud. Tk da ne mislat da nam usim starši riti brišejo.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

ja tudi vredu, verjetno pa tega denarja pri desetih nisi zaslužil sam in so ti ga posredno dali starši oz. sorodniki za razne rojstne dneve,...

AapocalypseE ::

Me res zanima kak si si pri desetih letih sam zaslužo za računalnik :D

TokioGangsta ::

Ja kurac keš je keš res sm ga dobo za rojstne dneve pa tak sam je biu pa useen moj je pa že drgač ku pa da fotr da keš iz žepa vrže na mizo zvitek keša za BMW in računalnik.

A ne?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

strictom ::

Imaš denar, ki ti ga nekdo da in imaš denar, ki si ga sam pridelaš.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TokioGangsta ::

oČITNO NIHČE NE RAZUME KAJ SKUŠAM POVEDATI
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

o ja, vemo. Za računalnik si s težkim srcem dal svoj denar, starši pa tebi revčku niso nič dali zraven, saj so vedeli, da je denar tako ali tako njihov.

BugiMen ::

LOL
Born to be wild and wild to be born

pozitron ::

vrže na mizo zvitek keša za BMW in računalnik.

Romanowsky zvezda foruma :)

Adrijan0 ::

Jaz nevem kaj se dogaja z slotechom.. To bi mogli ene 3 teme narediit.. PC od tolko do tolko euru in bi biu mir.. Ne pa da usak dan nova tema in novi mutnjaki.. najbol hud je pa romanowsky..

kobilica ::

"Pocakaj do 2010 pol pa etc etc.." - to je tudi moj prijatelj rekel...

In kaj je kle problem...? 8800 je itak draga,9800 po pa ze bolsi price/performance...

+ se ni dnarja,bo za bermo >:D

Pei 10 letih prisparal preko drugih ja :D.

b4ngbr0 ::

o ja, vemo. Za računalnik si s težkim srcem dal svoj denar, starši pa tebi revčku niso nič dali zraven, saj so vedeli, da je denar tako ali tako njihov.


lol kaki pwn!

ampak fantje, ste pa res hudobni... TokioGangst0r pač dela v rudniku duple šihte, da si lahko pol kupi novo "high-end" mašinco. saj pri 10ih letih pa to res ni kaj nenavadnega, ali?:D deca, dokler ne boste delali vsaj 8 ur na dan in si dejansko denar sami prislužili, si ne boste kupovali nič sami. me pa veseli, če imajo vaše mame in očetje viška in vam dajo za razne praznike kot npr. "marijino nebovzetje" kake zvitke po 1000€. če pa ni nič viška pa pač romanowsky style... ata vzame kredit! HA HA!
stara koka, dobra supa.

pozitron ::

Upam, da decembra pride romanowsky nazaj. Bo spet mal smeha.

bluefish ::

verjetno še prej :D .
Sicer pa se do takrat lahko smejite še nekaterim podobnim osebkom, katerih imena so bila našteta malo bolj zgoraj >:D .

Adrijan0 ::

Hehe.. nimaš kaj.. Mene samo moti da slotechu slabo kaže.. Ker sploh ni več ljudi ki so znali kaj pametenga.. Ne pa navijat procesoje in dati skup pc ;((

TokioGangsta ::

b4ngrr0: a ti pa nisi dobil niti tolarja za rd in birmo pa lepe ocene itd ne govorim o nekih pizdarijah kot ti in vsi skupaj

mislim da vsi napihujete stvari
npr. napisem da sem dobil 10k za rd in potem vsi pravite kok smo bogati pa da svaki dan dobim keš pa marijino vnebovzetje lepo vas prosim pa pritožujete se kam gre ta forum zaradi ljudi ki sprašujejo? kam gre zaradi vas ki(ne govorim seveda o vseh nekateri so res pripravljeni pomagati) nprestano kritizirate in jokate

lepo vas prosim

ps: nič osebnega:D
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Adrijan0 ::

A za lepe ocene ti dajo dnar? LOL... kaki razvajenci..

Pripravlejni pomagat na vsak dan iste teme? Meni že počasi doseda.. upam da bodo moderatorji kej poštimali 1x za zmeri z takimi kot ti.. Ker ene in iste teme se mi ne da brat. Tisit ki potrebujejo pomoč in imajo neka pametna uprašanja pa niti na vrsto ne pridejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

LjubimPeezde ::

Osebno sem si računalnik sam kupil že ko sem bil star 10 let sedaj 5 let kasneje pa itaq tud

lol?

mr.Gangsta: toliko selfpwnov kot je bilo v tej temi ni bilo vse od one z Romanowskim na čelu>:D
Pa dej gangsta sej lohk težiš fotru pa ti bo ja kupil za teh skromnih 1300EUR. Kaj bi čakal. Reč fotru naj vzame potrošniški kredit na ene dve leti pa bo. Samo težit mu moraš - vedno in povsod pa bo. Pol bo pa itak obupal pa ti kupil stuff0:)

Bolj za hobi,ampak,sem se odlocil,da bom pocakal do novega leta,ker bo polovica komponent novih hitrejsih in cenejsih

Lahko pa tudi odpreš novo temo enkrat leta 2020

Zgodovina sprememb…

jk ::

Ste že smešni oboji.

Če nimaš namena pomagat v taki temi potem brez veze sploh kej pisat. Vidiš temo in greš mimo. Ga boš vzgajal tukaj? Nima smisla.

In kaj je važno od kod mu denar? Če so straši tolk trapasti, da zmečejo letno za sinkov računalnik preko 1500€ je to pač njihov problem. Hoče kupiti quada in najboljšo grafično ob tem pa še monitor za 1000 € pa ni nek profesionalec? Njegov problem. Oz. problem njegovih staršev.

To pa, da ti nekdo celo pomaga in to celo kar izčrpno pa potem praviš ej, bom kupil ko se bo pocenilo vse skupaj in ko bodo še boljše komponente na voljo (ki pa bodo spet drage - nevarjetno) in v stilu eh, oče je kupil avto, plačal si je operacijo itd. in se bom žrtvoval in počakal še kake pol leta?!? Bedno. Zakaj? Ker niti ne veš ali te kdo nateguje al kaj. Vsaj tiho bi bili.

Posledica vsega skupaj je da je slo-tech vedno manj slo-TECH in pa, da, ko kdo resno sprašuje 'kaj kupiti' ni nobenega odgovora. Vsaj pri meni je bilo tako tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jk ()

b4ngbr0 ::

b4ngrr0: a ti pa nisi dobil niti tolarja za rd in birmo pa lepe ocene itd ne govorim o nekih pizdarijah kot ti in vsi skupaj


na hitro replika... na žalost nisem dobil niti tolarja za lepe ocene, ker potem bi morala starša najet kredit za moj uspeh, k birmi in verouku tudi nisem hodil.

jk se strinjam s tvojimi besedami in ravno to je problem, da je mnogo takih, ki so jih same oči na koncu pa nič ni iz tega in če bi vsi hoteli čakat na jutri, ko bojo že boljše komponente in cenejše, ne bi nikoli nič kupli! vedno bo stvar, ki jo boš pač kupil čez čas zastarela. dam pa roko v ogenj, da te teme ala high-end za 1300 in podobno odpirajo sami mladiči, ki se pač komaj bolje spoznavajo:))

še 1x, če imaš res namen kupit, ga kupi pa ne premišljuj če bi blo res mogoče boljše čez 1 leto kupit, razen če nimaš denarja ali pa veš zagotovo, da se bodo določene komponente v kratkem času opazno pocenile.

ovdje kokoš ::

tudi jaz kupujem računalnik za podoben dnar, le da ga bom jaz dejansko kupil; okvirno sem se že odločil, zanima me le še vaše mnenje:

Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, 775
Matična plošča Abit IP35 Pro, 775
Grafičn kartici 2x Gigabyte GeForce 8800 GTS, 320MB, PCI-e
Trdi disk WD RE 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
Pomnilnik Geil DDR2 2x1GB 1066 MHz Ultra Plus
Ohišje Midi tower FL07 črno brez napajalnika ohišje je lepo preprosto, sistema ne bom navijal, trenutno imam chiefteca pa se mi zdi brezveze dnar za kišto dajat

problem imam edino glede napajalnika in hladilnika, za oboje bi rad, da sta čim tišja, pravzaprav je to pogoj za cel sistem

hvala za pomoč
jebi ga

delfinus ::

V opozorilo, maticna Abit IP35-Pro ni SLI plata in je drugace super plata, sploh, ce se bo se kaj navijalo. Tole mi pa ni najbolj jasno kar pravis ... "Ohišje Midi tower FL07 črno brez napajalnika ohišje je lepo preprosto, sistema ne bom navijal, trenutno imam chiefteca pa se mi zdi brezveze dnar za kišto dajat." Katero ohisje bos potem uporabljal? Novo al staro Chieftec?

Sam razmisljam nekaj podobnega samo js bi rajsi vzel 1x 8800GTS 640Mb ali pa ATI HD 2900XT 512MB pa mas mir s spili. Za pomnilnik pa tudi sam sprasujem kako je s temi 1066. Se splaca ali je boljse kar ostati na dobrih 800MHz.

Proc je super, to bom tudi jaz, disk je fajn z dost prostora.

Za tih napajalnik ne vem kateri bi bil, to je relativno. Sam ciljam na Thermaltake Toughpower 720W (117EUR), mnenja so tudkaj tudi za mene dobrodosla, saj bom masinco malenkost tudi navil.

Hladilnik pa jaz ciljam na Thermaltake Big Typhoon saj je po testih sodec zelo ucinkovit (se kak predlog tudi dobrodosel seveda). Kaksna deralica pa je v praksi pa zal ne morem povedati. Grem bolj na ucinkovitost in toleriram malenkostno vecjo glasnost, a spet ne do skrajnosti seveda :)) . lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

ovdje kokoš ::

matr, nism opazu da ne podpira SLI, vidu sm, da ma 2 PCIE 16x reži, pa sm si mislu: ok to je to.

uporabljal bom novo, tapoceni ohišje, pozabil sem še dodati, kako zelo na živce mi gre, da moram odpirat vrata ohišja

a si zihr, da je bol kupt eno boljšo kartico za isti dnar ?

kok moči rabm da poganjam 1 ali 2 kartici, bi bilo 550W dovolj za dve (ne bom navijal)
jebi ga

delfinus ::

SLI je vsekakor hitrejse, ampak je vprasanje tu, ce to rabis za danasnje spile, da jih le te gladko igras. Performance bo do nekje 30% boljsi seveda, lahko tudi malo vec, ampak ali rabis namesto 100FPS 130FPS? Ce mislis, da bi ti prislo prav go for it a ne :). Kar se tice pa napajanja pa mislim, da bi s 550W znalo pognati ali pa tudi ne. Q6600 zahteva veliko moci, prav tako dve 8800. Navijenje tu lahko cisto odmislis. Tisti, ki ze imajo SLI vlozijo tudi v malenkost vecji napajac, da imas vsaj nekaj lufta, da sistem po neportebnem ne kleca.

-edit- ohisje in vratca: Hmm, sam imam tudi Chiefteca sedaj in vratca, ampak jih lahko tudi snamem in jih ni vec :). Kater model imas, ker meni se zdi kar se tice zracnosti chieftec solidno ohisje.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

ABIT IP35-Pro ima:

1 x PCI-E X16,
2 x PCI-E X1,
3 x PCI

prepisano iz uradne spletne strani KLIK.

lp, D.

MTm2H37rqt7B ::

Nikol ne bom razumel ljudi, ki hocejo high-end sistem, potem pa not tlacjo samo en 500gb+ disk.

Daj notri lepo kaksnega raptorja za sistem in igre/programe katere uporabljas. Pa zraven en 500+gb disk za storage. To ti je high-end:)

ovdje kokoš ::

2 diska, različna po namembnosti, to pa sploh ni neumno, je že na spisku !

glede napajalnika, nisem vedel da je 550 premalo, bom dal pa malo močnejšega, np

zelo vesel bi bil priporočila kakšne SLI plate, če bo sistem res hitrejši z SLI in to za isto ceno, se mi to vsekakor zdi pametna odličitev, računalnik bom navsezadnje nabrž uporabljal naslednjih 5 let, tako kot skoraj vse do sedaj

kaj pa radeon, bi bilo morda pametno pogledati še v njihov tabor, crossfire pa to ?

edit(dodatek):

opazil sem, da nforce čipovje ne podpira 1066MHz pri pomnilniku, kako bo to vplivalo na performanse, cpu ima namreč FSB 1066MHz, zato bi se s pomnilnikom lepo ujela... (vsaj kolikor je meni znano)

če bo SLI, sem se zato odločil za Matična plošča Asus P5N32-E SLI, 775 in Corsair DDR2 2GB 800MHz (TWIN2X2048-6400C4)

mnenja ?
jebi ga

Zgodovina sprememb…

TokioGangsta ::

LjubimPeezde: brez skrbi sm že poskusu ga prosit če mi da 100€ zravn:D pa me je skor ubiu ko sm mu sploh umenu začeu se je dret na mene pa tko tk da ne hvala ne bom več poskusu

vsi ostali: sori za use nakladanje o 10let in stuff res sem si "sam kupu" sam mate prov to tk res ni bil moj dnar. če sem pa koga glede česa razjezil ali užalil se pa opravičujem. računalnik bom res nabavil in sem prišel sem po nasvet nič drugega tako da se bom trudil da ne bom več govoril o osebnih zadevah in sporih.

pri izbiri ste mi nekateri veliko pomagali nekateri malo manj pa nič za to.
hvala vsem in bom ostal aktiven na forumu

lp, Miha
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

kokoš: misliš da je mimovrste ugoden? nekam visoke cene.

ovdje kokoš ::

Fotr je dolgoleten prjatu z vodilnimi pri e-misiji, tam pa so cene še višje, zato sem se odločil, da pogledam naokoli, najprej sem se spomnil na mimovrste. Bom pa hvaležen, če poznaš kakšno bolj ugodno spletno trgovino, res mi je fajn, da se mi ni treba it ment ke osebno.

Moje glavno vprašanje pa ostaja SLI na račun nižje frekvence pomnilnika, se splača ?
jebi ga

TokioGangsta ::

nakupi.net so ugodne cene
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

LjubimPeezde ::

pa dej poglej na www.ceneje.si in napiši not en izdelek potem pa ti išče po spletnih trgovinah, noob

DJ MartiNi ::

Sestavi.si ima tudi nekatere stvari ugodne.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544819 (4819) Saiyajin
»

Maticna Asus vs gigabyte

Oddelek: Kaj kupiti
92047 (1651) franci
»

Racunalnik do 1100€

Oddelek: Kaj kupiti
102058 (1923) dzinks63
»

komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635278 (4734) bluefish
»

prosim za nasvete pri nakupu novega PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
432685 (1899) Adrijan0

Več podobnih tem