» »

High-end kista za 1300€

High-end kista za 1300€

«
1
2

kobilica ::

No,je ze cajt da si kupim nov racunalnik,pa me zanima,kaj bi jaz dodal tukaj v list,aja pa da se omenim,da bom overclockal,seveda bom igral igrice,kot so crysis etc.

No moj system je zame ze zelo dober,samo se graficna manjka...

Ohisje = Antec Nine Hundred
PSU = ODIN GT 680 (Ima 4 toplotne senzorje in lahko psu kontroleras preko softwara >:D )
CPU = Q6600
HD = WD Caviar SE16 750GB
Memory = OCZ Reaper HPC 2GB,8500,9200 ali 9600,se ne vem...zaradi maticne
Maticna plosca = GA-P35-DS3P od gigabyta

GPU = 8800 GTX ali GTS 640 ... se ne vem,tudi zaradi cene >:D

Za overclockanje,ima ze ohisje dobro zracenje,saj po mojem,pa zamenjal bom stock CPU cooler za ThermalTake Tower 112 + tihi ventilator gor.

Experti ze gotovo veste do koliko priblizno bo to slo,jaz nameravam CPU naviti ene do 3.5,system bo delal na 1066FSB,zato pa ne vem katere rame bi izbral.

Pa se,je maticna dobra za overclockanje?

Seveda bom GPU tudi malo navil >:D ,tko da mislm da se 8800 gtx ne splaca,pa kaj ce ima 150 mb vec rama.

Cene se ne vem,samo mogoce bo vec kot 1300 :'( :'( .

Povejte,bi to skupaj drzalo? Za maticno ploscico ni tega rama gor,ampak sem siguren da bo delal,sej so tudi povedal da nise probali vseh ramov...Pa se usi na listi so glupi :\

Saj pozneje nameravam zamenati procesor,tudi graficno,ce bo se na 16x pci-e 8-O

sej rami so pa ze itak najvecji kle,tko da ni mozno bolsega.Aja se nekaj,veste ko pise pri katerih mhz ram dela? je to maximum al tko k za CPU in se ga da se vec naviti?

Zdej pa res,bom nehal :D.

kobilica ::

Aja se opravicujem,9600 niso pri teli seriji,sem kar na pamet govoril .

TokioGangsta ::

ABIT IP35-E je boljša za overlockanje pa še cenejša(js jo bom tud uzel:D )
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

kobilica ::

Aha,hvala za nasvet.Ima tudi ta maticna tolikohladilnih jedrov in te kondenzatorje?

Adrijan0 ::

poglej v ostle teme.. ker ljudje isto kupujejo.. za isto dnarja itd..

kobilica ::

No sem malo pobrskal po netu,pa sem videl da ne podpira ramow hitrosti 1066 :(.
Kako naj bi potem navil 800 ram do 1066?
Pa se,ce kdo ve,kateri rami imajo taka hladilna rebra kot corsair? Corsair-ovi so dragi...zelo.

kobilica ::

Bom pogledal,ampak maticno bom isto obdrzal na listi,iz veliko razlogov.

Calligula ::

Ostalo se mi ne da komentirat samo disk se ti bolj splaca 2 500GB diska od WDja ali Samsunga (ker so poceni-cca 100 Eurov en) v RAID 0 in recimo se enega za backup.

Za napajalec dajes prevec, raje bi vzel Radeona 2900 in se kaj bi se naslo..

Adrijan0 ::

abit ip35-e .. povej razloge da jih bodo tudi drugi vedeli.. kupi crucial rame čene pri funtechu..

kobilica ::

Adrijan0,moji razlogi so,da imajo Te soldine kondenzatorje,in te stvari ki se manj grejejo,mosfeti etc,pa se heatpipe hladilna rebrca imajo gor :D.

Aja pa za disk,ne rabim backupa,ker nimam sluzbenih podatkov ali karklli gor,pa se dva diska mi ne lezi + izbral sem 750GB model,ker ima se ene dve dodatni funkciji ki ga naredita "tisjega"

No,bom malo pokukal na funtech,aha pa katere rame naj kupim 8500 ali 9200?
Ker ne vem,ce se pri navijanju frekvenca lahko zvisa ali je lahko maximalna kot je pri navedenih modelih...??

bond007 ::

Jst za disk svetujem seagate. Mogoče je rahlo počasnejši od WD ali samsunga, ampak ima pa 5 letno garancijo, kar veliko pomeni - sploh pri diskih.

Adrijan0 ::

Odvisno kolko dnara si prpravlen dati.. Ma zdej nebi lih gledau po netu kako in kaj.. Ampak kake teste si poglej.. Drugače tud 800mhz je dovolj.. Ker se jih da kar fajn navit..

kobilica ::

Ram DDR2 Crucial PC8500 1066 2GB kit (1GBx2) 5-5-5-15 , Ballistix Tracer 240-pin DIMM (with LEDs), bl2kit12864al1065

Bom tega izbral,ampak ko bom navijal,se bojo pregreval?

Za disk...hmmm.Ne vem se.Eni so rekli,da so seagate zelo glasni.

ShARk63 ::

THERMALTAKE ARMOR BIG TOWER 150E
LC 550W LC6550GP 41E
ABIT IP35-E, 115E
INTEL CORE 2 QUAD Q6600, 258E
CRUCIAL PC6400 800 (1GBX2) 140E
2X SAMSUNG 500GB 16MB T166 198E
ASUS EN8800GTS/HTDP, 8800 GTS 640MB GDDR3 360E

SKUPAJ: 1262E

Sam bi se odlocu za tako konfiguracijo.
Ohisje je kvalitetno in prostorno (prirocno, da po potrebi lahko imas vodno hlajenje;) )
RAMI so s D9GKX cipi (se dobro navijajo).

Lp

Adrijan0 ::

Če uzameš to kar je shark napisu ne zgrešiš nič.

kobilica ::

Hvala shark.Dober rig,ampak najdel sem se cenejso 8800 GTS 640,ki pa je od Leadteka.
Aja,mislim da bi se PSU mal mocnejsega splacalo,zaradi navijanja.

Antec Nine Hundred Black 100 €
LC 550W LC6550GP - malo mocnejse?
ABIT IP35-E, 115€
INTEL CORE 2 QUAD Q6600, 258€
CRUCIAL PC6400 800 (1GBX2) 140€
2X SAMSUNG 500GB 16MB T166 198€
Leadtek WinFast PX8800 GTS 640mb 280€

1150 €,sem na pamet racunal.Lahko bi se iz ostalih 150€ kupil misko+podlogo :D.

TokioGangsta ::

kje si pa to grafo najdu8-O 8-O 8-O 8-O napaka 100% al pa si 320mb verzijo gledu
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

kobilica ::

Ne ne,na Newegg.com sem gledu,resno,je 370$ in ko pretvoris v Evre,pride tako malo :D.

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Aja,postnina je ze vkljucena v ceno,upam da se lahko poslje v Slovenijo.

kozmy ::

Če so to angleški funti, potem je v € večje število. Cena je v vsakem primeru ista..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

Meizu ::

Shark, se boš zajebal 100% z napajalcem. Plata Abit IP35-E (jst jo mam tudi:D) zahteva 8 pinski konektor, LC 550 ma pa 4 pinskega. Torej, plata rabi ATX 2.2 in ne ATX 2.0. Če boš vtaknu tistega noter, je 80% možnosti, da se ti sistem ne bo zagnal (meni se ni), če pa se ti že bo, se bo ob prvem navijanju sesul, ker napajalc ne bo imel moči. Rešitev? LC Power 700W Hyperion al pa 850W LC Power ARKANGEL (povsod pohvaljen, ga mam tudi jst), razmisli mogoče (čeprav je svinsko drag, pa pravijo, da je resnično dober, tudi za navijanje) Enermaxovega Galaxy 1000W pa še je teh dobrih napajalnikov. No če že ne želiš toliko dati za napajalnike oz. tako močne, mislim, da se da dobit tudi 600 W modele, ki tudi podpirajo ATX2.2. Sam, bilokaj vzameš vzemi ATX 2.2 napajalnike, če ne boš mogoče preklinjal dan, ko si se odločil vzeti ATX 2.0 napajalnik.

OK, kdo je govoril, da misli Q6600 navit... Aja, kobilica - Q6600 ima mejo varnega navijanja pri 3.4GHz. Vse kar je nadaljnje moraš že imeti vodna hlajenja al pa suhi led. Verjemi, sm ravno včeraj prebral na xtremesystems.com.

kobilica ::

100 mhz gor al pa dol.Saj je vseeno.Glavno je,da presparam za 6850,ki ima tudi frekvenco okoli 3.4 :D.

Aja,ne niso to angleski funti ampak ameriski dolarji.Ne skrbet :P.

bond007 ::

Huh a kr iz amerike bi ti naročil :D . Upam, da veš da če slučajno pišiljajo v slovenijo, moraš tej ceni prištet še 20% davek in carino.

kobilica ::

Aja,ne ne posiljajo...Ma jebemo,zakaj je use v Sloveniji drago,najbols zivet u Ameriko,pa si ze automaticno za polovico bogatejsi >:D .

on-topic,bi biv 680W dovolj ??

Meizu ::

on-topic,bi biv 680W dovolj ??


Pa seveda. Sam mora bit ATX v2.2, pa bo najbolj dolgoročna naložba;)

MEDENA ::

kaj jamraš kobilica, zda so brez ddv pri računalniški opremi.

da greš pa gledat cene za vsak euro na ceneje.si to je že božjast >:D

newegg ne pošilja v SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Calligula ::

Fora 2 diskov v RAIDu proti enemu je to, da je racunalnik PRECEJ hitrejsi potem.
Backup pa vedno prav pride. Ze zaradi prihrankov pri casu, fotke in videi ipd... pa ti bodo nekoc mogoce se precej bolj pomembni kot racunalnik pa mogoce danes tega se ne ves. Se splaca met backup.

kobilica ::

Aha,potem..katere dva diska priporocate? Pa enaka,ker se potem polovica fajla na vsakmu shran,imam prav?

Pa kaksen dober 650+ PSU,ki naj ne bi presegel 150€...ni treba da so ledice pa LCDji gor pa tak shit,sam da je tih pa dober ventilator ali celo vec ventilatorjev...Hvala :D

Vem da Newegg ne posilja v Slovenijo :(.Po treba enkrat iti v Ameriko malo pogledat :))

Calligula ::

Tud v Ameriki od Newegga ne bo nic, ker sprejemajo samo US kreditne kartice, s kesem ne mores placat,..
Skratka cene super ampak so 100 let zadaj, ko gre za pripravljenost na globalno delovanje.

Glede tega je vecina ameriskih trgovcev z dobrimi cenami 100 let za luno.

zee ::

dva diska v RAIDu, ki mu ga predlagate, sta recept za katastrofo. Če eden od njiju crkne, mu noben bog ne more sestaviti podatkov nazaj.

večkrat videno. tudi na tem forumu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kobilica ::

To vem da ne bo backupa,samo pri raid 1...raid 5 je podoben kot raid 0 ane?

No sej resno,ne rabim backupa,samo da use hitreje delalo.Kateri disk priporocate?

ShARk63 ::

Izberi sam.
Priporocam Samsung T166 500GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ShARk63 ()

kobilica ::

Ker sem tak poceni,sem si izbral Seagate Barracuda 320 GB :D.Itak se bo to v Raid 0 podvojilo :D.Pa se hitrost po dvakrat hitrejsa ane?

kobilica ::

Pogledal sem sliko...zdaj me je T166 ocaral...2x T166 je ... bozanstvo :D.

ShARk63 ::

Je vec testov, poglej vse.

Se en test.

Btw, kdaj pa nameravas kupovati?

para! ::

THERMALTAKE ARMOR BIG TOWER 150E


Ga ni gršega ohišja na tem svetu.

In ne, to ni relativno.

lp
Death before dishonor!

SmeskoSnezak ::

Drugič ko napišeš kaj takega, se rajš v jezik vgrizni. Men je čist všečen.
@ Pusti soncu v srce... @

opeter ::

Pač okusi so taki in drugačni... ampak meni je tudi zelo grdo ohišje...
najlepši do zdaj je bil tale: Mac Pro.

kobilica ::

MAC ima zelo lepa ohisja,ampak znotraj njih je skoraj nic kot na pogled :D .

No do zdaj imam tole :

Maticna : Abit IP 35-E ali pa Pro , koliko stane Pro?
Ohisje: Antec Nine Hundred
Procesor:Q6600
HDD: 2x Samsung SpinPoint T166 500GB ; Kako se nastima v Raid 0?
Graficna kartica bo 8800 GTS 640MB,ali pa bom pocakal na 9800,ki bo Novembra :D .
Bo drazja ampak do takrat bom gotovo tudi malo prisparal.

PSU...Help? Nekje 700Watt do 650Watt...Ne vem katerega bi izbral,ce vi veste enega,ki je zelo tih pa ima velik ventilator

Ram..pa kaksnega 8500 BallistiX Tracer. A bo dober? 2GB Kit seveda



------------------------------------------------------------------
Malo off-topic,neki ljudeki delajo ce PCI-E Verzijo 3.Ma krneki,se 2-ka ni razvita,moj PC tanov bo pa u enmu mescu zastarev. Driverji pa...kod da jih ni :\

bluefish ::

znotraj maca je veliko več, kot pa le pogled.

PCI-E v3 je sedaj šele sprejet standard in plat s tem vodilom še ne bodo delali nekaj časa. In ja, vsekakor bo tvoj comp že kmalu izgubil velik del vrednosti.

strictom ::

v raidu se ti kapaciteta NE podvoji. Če imaš 2x 320GB diska imaš potem 320gb prostora. Na oba diska se zapisuje ista stvar.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jype ::

strictom, mar ni to odvisno od vrste RAIDa?

bluefish ::

odvisno od tipa RAID polja. Pri RAID 0 se ti kapaciteta poveča, pri RAID 1 pa ostane enaka, še malo drugače je pri RAID 5,...

kobilica ::

Pri Raid 1 se ti ne podvoji,ampak pri Raid 0.Kva je Raid 0+1 in Raid 5???

Jaz si bom izbral Raid 0,kratka razlaga,hitrost se podvoji in kapaciteta tudi,ker se na ubadva diska zapisuje polovica fajla...etc etc :D.

jype ::

kobilica> Kva je Raid 0+1 in Raid 5???

Wikipedia?

bluefish ::

strictom ::

V teoriji se podvoji, v praksi pa za ene ~50%.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kobilica ::

Ja tudi prav,Itak ne rabim 1Tb ampak bo ene 750 GB dost.Pa se hitrost bo velika...Ceprav u Praksi malo manjsa.

Tomson ::

Kobilica: Tole kar fajn hvalijo po testih, sploh glede na ceno:

Thermaltake 750W
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kobilica ::

Hvala :D.

Baltazar-x ::

Če se slučajno kaj več ukvarjaš s filmi, pol bi predlagu grafično hd2900xt namest 8800gts.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544670 (4670) Saiyajin
»

Maticna Asus vs gigabyte

Oddelek: Kaj kupiti
92019 (1623) franci
»

Racunalnik do 1100€

Oddelek: Kaj kupiti
102018 (1883) dzinks63
»

komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635166 (4622) bluefish
»

prosim za nasvete pri nakupu novega PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
432646 (1860) Adrijan0

Več podobnih tem