» »

Nov računalnik, poceni upgrade

Nov računalnik, poceni upgrade

mchaber ::

Po dnevu presurfanega spleta sem si omislil naslednjo konfiguracijo:

Matična plošča Asus P5K 130€
Procesor Intel Core2 Duo E2160 90€
OCZ DDR2 LONG DIMM 1GB 50€
LC6550GP 550W 42€
Ohišje midi 26€

Gor bo tekel Windows 2003, rame bom še dokupil, ko bo potreba. Za vse skupaj ne bi porabil več kot 400€, torej ostane še nekje 60-70€ za grafično kartico. Najbolj se mi dopade Radeon 2400PRO, pač poceni, pasivno hlajena ter HD-TV. Se splača dat več cekinov za 2600PRO/XT ?
Kako glasen je stock hladilnik na procesorj? Strmim namreč k čim tišjem računalniku.

Zamenjal pa bom tole:
AMD Athlon-M 2500+
Asus A7N8X
2×512 MB DDR400
GeForce 4 ti 4200 64mb
Napajalc 350W + ohišje

Koliko bi lahko iztržil ?
.

AapocalypseE ::

Nov računalnik - Nov računalnik vsak dan je na novo odprta tema o tem. Tisti ko redno odpisujejo temu se že meša verjetno. :D Pa če malo pogledaš teme in poste, ki so v njih že sam po sebi sestaviš računalnik, ki bi bil dober. :)

mchaber ::

Ne kupujem "ekstrem" mašine, tudi ata ni kupil BMW pa let imam več kot 13.>:D
Po število komentarjev pa vidim da sem izbral vredo, ti procesorji letijo najmanj 3Ghz na stock hlajenju in prekosijp vsakega AMDja v tem razredu.

Zanima me bolj koliko bi dobil za starega?
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mchaber ()

AapocalypseE ::

Jaz sem aprila skoraj enakega prodal za 220€ :D

MEDENA ::

vsak dan milion novih tem, moderatorji pa spijo.

pozitron ::

Ne kupujem "ekstrem" mašine, tudi ata ni kupil BMW pa let imam več kot 13. Le koga je s tem mislil :) ?

suntrace1 ::

Stock kuler je pri meni tišji od napajalnika, ki je pravtako LC. 2400PRo je odličen izbor, seveda če odšteješ igranje na max. nastavitvah - pasivno hlajenje in HD-TV so 100x bolj uporabni stvari. Enkrat ko se navadiš na HDTV, ni poti nazaj. PRi nakupu pa bodo tud mal pozoren, da ima kartica res HDMI izhod, nekateri modeli jih tudi lahko nimajo, odvisno od proizvajalca.

Je pa tko - 2GB rama je kar dobro si lastiti v PC-ju, sploh če nameravaš uporabljati Visto (...and you KNOW, you will!! - says I3ill 6ates:), ki bo menda obvezna za HD-TV medije. Na tvojem mestu, bi raje malce prišparal na plati in izbral tole plato, ki je po mojem mnjenju čist dobra zadeva in dal še eno palčko ram takoj v mašino. Tako bodo še tako požrešni programi (Photo-shop, high-resolution playerji, ...) odzivni kot jaguar na nočni preži - snap, it's finished! Pri ceni 50€ za 1Gb, res nimaš na razloga biti ''Gorenjc''.

Sicer pa čist OK. :Thump up:

mchaber ::

suntrace1 hvala, res je res nevem kako je s tem HD-TV izhodom. HDTV support pomeni HDTV-out ? Gigabyte imajo samo od 2600PRO naprej HDTV-out, saphirre pa tudi 2400PR?

Edit2: Našel page, ful HD support majo vse.
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mchaber ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267311 (3322) damirba
»

Katera grafična je boljša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
965242 (3632) blackbfm
»

Grafična kartica do 50 €

Oddelek: Kaj kupiti
9998 (780) t3hn0
»

Nakup računalnik za igranje iger

Oddelek: Kaj kupiti
62305 (2180) Volta
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454428 (2578) Mr.B

Več podobnih tem