» »

Katero ohišje

Katero ohišje

janwoolf ::

Kera ohišje je najboljše za navijanje?? cca. 112eu.

bluefish ::

ti ena tema ni zadosti? ;((

Naj nekdo izbriše oz. zaklene to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

janwoolf ::

vem ja! sem v prešnjo temo sem tipkal in sem čakal 2 uri da dobim odgovor. oh. raje novo. vidiš da bluefish men poslal kak 9 min :D

bluefish ::

Poslal sem odgovor, ker sem slučajno opazil. In ne bodi tako nepotrpežljiv.

janwoolf ::

je razlika antec P180 in P182EU, kera te bi najbolje vzel???? n v kateri trgovini je najcenejši? prosim me pomagajte. ker dons grem v lj. mudi se mi! hvala

TokioGangsta ::

jae ima le p180
funtech ima oba
eventus tudi

eventus je dražji od jae in funtech tadva pa sta pr. enaka cena
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

RookY ::

"vem ja! sem v prešnjo temo sem tipkal in sem čakal 2 uri da dobim odgovor. oh. raje novo. vidiš da bluefish men poslal kak 9 min"

Kakšno skropucalo od stavka pa je to?? ...Katastrofa!
Pa tudi tvoji ostali posti v tej temi niso dosti boljši. Prosim malo bolj čitljivo drugič, ker ta forum že postaja mnenjalnik počasi.
No, da ti še odgvorim direktno na vprašanje, ko ravno tipkam. Če ti je navijanje edini kriterij, potem izberi tisto ohišje, ki ima največ ventilatorjev X največ vrtljajev/min.
Juhu juhu spet bom bruhu

janwoolf ::

ja ima 4 ventilatorjev i 3 lahko do 2000obratov na minuto. tisti 200mm vent pa 800obratov na min. potem pa bom kupil!>:D kaj pa prah??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

strictom ::

Vav. Kup čimvečjo kišto z čimveč režami za vente. Ni nujno da boš dal 112€. Lahko te pride 20€.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

RookY ::

No, pa da te še spomim oziroma opomin:
Veliko ventilatorjev X visoki obrati = hrup. Da ne boš čez en mesec ventilatorjev ven metal, ali pa izklapljal.
Z večjmi ventilatorji boš pri nižjih obratih dosegel zmogljivosti manjših, hrup pa bo manjši.
Juhu juhu spet bom bruhu

Svizec69 ::

preverjeno raje večji ventilator je dosti manj hrupa! Sam 120mm sploh gledam več ne, razen res kakšne kakovostne ki so tihi ampak tudi dragi. 140mm so bistveno tišji, razlog ti je že predhodnik povedal. Tako da ni vse samo v številu ventilatorjev. Aja pa enkrat sem gledal test (na žalost ga en najdem več), prevetrenosti če imaš zadaj skupaj dva 120mm ventilarotja in spredaj dva 120mm ventilatorja. Prevetrenost je bila praktično enaka kot če imaš spredaj 140mm in zadaj 140mm ventilator, glasnost pa se je razlikovala za kar nekaj decibelov. Nevem točno koliko in če bi rekel bilokateri številko bi se zlagal, vendar vem da se mi je takrat zdelo kar dosti, sem pa gledal to kakšen mesec nazaj.

Tako da če daš kaj na glasnost, raje vzami 140mm ventialtorje in če imaš ogromno ohišje lahko daš spredaj dva in zadaj dva, ali pa še kakšnega na stranici ali zgoraj.

janwoolf ::

vem ja! saj sem GLUH. me ne zanima hrup.>:D

5er--> ::

Torej ti:
1.sploh ne rabiš ohišja -> potencialno samo ovira pretok zraka.
2.rabiš večje in glasnejše zadeve:


+
klima.

Oz. kontaktiraš LittleDevil-a in naročiš eno kompresorsko hlajenje. (Seveda so vse komponente še vedno na mizi.)

janwoolf ::

res super! kje si dobil! ma ne vem kje to prodajajo?!?! :8)

5er--> ::

Poglej tukaj, tukaj, tukaj, tukaj...
Za cenike pa jih pokliči.

janwoolf ::

raje bi kupil OMEGA AIR, i bo moj ohišje odneslo i letel do antartike, in bo postalo hadno i bom vsega navil do 4.5ghz. haha

5er--> ::

Hmm... se mi zdi, da imaš neko napačno predstavo o hlajenju.
Ventilator lahko samo pomaga pri mešanju zraka.(Hitrejše odvajanje toplote nekam drugam v sobo.)
Manj kot na sobno temperaturo na ta način ne moreš ničesar ohladit.
Za kakšne večje podvige si poglej tole temo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516180 (13849) IvoJan
»

Se splaša kupit ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
997112 (4883) Big_Al
»

Katero ohišje (okoli 50k)

Oddelek: Kaj kupiti
222006 (1380) nec2070
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193690 (2910) bajker
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302423 (1758) Racko

Več podobnih tem