» »

prosim za nasvete pri nakupu novega PC-ja

prosim za nasvete pri nakupu novega PC-ja

biokill ::

odločil sem se da kupim nov PC, za okvirno ceno nekdanjih 300000sit.....
prvo kot prvo me zanima glede procesorja, ali naj vzamem core2 duo E6600, ali E6750....ker e600je dražji, a zdi se mi da tudi slabši......

ker vse teče prek matične mora le ta biti dobra, zato sem se odločil za http://www.mimovrste.com/artikel/238001........meni se zdi dobra, vam?

grafična: club 3d 8800GTS 320mb.....poceni,...tudi dobro ocenjena

hdd bi vzel od seagate, sata2 3200GB- kar bi mi zadostovalo...zdj imam 80:( ...pa mi je lih malo premalo...

ram mislim da bi vzel tega http://www.mimovrste.com/artikel/244001...

kšn LC power napajalnik 550W...

to bi blo to...:D :D :D :D bi kej spremenil, dodal..????

aja...fora je u tm k bom dau komp narest po meri in ti računajo 20%ddv-ja;(( ;(( ;(( ampak ti pa (nekje) zastonj aložijo programsko opremo, gonilnike..uporabne programe....


res me zanimajo vaši nasveti....hvala in L.P.

Adrijan0 ::

Poglej temo extreme pc al nek takega.. ko je tip kupoval tud pc za nek tak denar.

Drugače ne uzeti e6600 ampak e6750 oz. lahko zaradi mene tudi q6600 kot se tebi zdi. Kaj boš sploh delu s pcjem?Ploščo uzami na ip35 čipovju. Pa disk lahko tud 500gb uzameš.
In glede sestave pcja in softwerja.. a nimaš nobenega k bi ti biu sposobn dati gor?

biokill ::

ja pc bi imel za igranje zahtevnejših iger, ter za grafične-oblikovalne programe....

biokill ::

ja ne.....sam če ga sestavš prek neta a dobiš kšno garancijo, pa da če se ti zjebe da ti ga pridejo popravt....?
res je de ne poznam nobenga ki bi mi vse to naložu,,,,,,,,kje si pa ti kupu komp......maš dobre izkušnje?

:)

biokill ::

aja, kero matično bi mi prelagou za 40- 50 kosou

pranko ::

Poglej Funtech, majo kr ugodne cene hardwarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

biokill ::

hm...8-O še nekej sm zasledil da 8800gts 320mb ne bo dost za igranje igric na 22" ekranu8-O .......am..a če pol nastavitve naštimaš na 1280x1024, je pol slabš slika kot če bi igrou na 19" z istimi nastavitvami????
:\
katero grafo bi mi predlagali za igranje na 22" ekranu...za čim manš dnar sveda..pa na kter spletni strani majo to najcenejš??:))


hvala in L.P.>:D >:D >:D

biokill ::

anybody?????????;(

Golnar ::

ja ktera pa je se boljsa od 8800gts? imas na voljo 640mb verzijo le-te, nato pa GTX in ULTRA. morda bi tut ksn hd2900 1024mb biu kul.

btw, jz bi reku d je 8800gts 320 dovolj dobra

Adrijan0 ::

1280x1024 ni resolucija za wide..

RC14 ::

Ja če boš na 22" monitorju zmanjšu resolucijo na 1280x1024 boš dobu sliko slabše kakovosti (bolj zamegljena slika). Jaz bi skoraj raje če imaš denar in če boš kupil 22" monitor kupil grafo GTX, gts 320mb mislim da ti bo prešvoh, še posebno za kakšne novejše igre in na kakšnih high nastavitvah.

Procesor pa ali 6750 a li pa celo malo razmisli o Q6600, zdej ni več drag.
Ploščo nekaj na ip35 čipovju
Disk bi jaz vzel 500Gb Sata2 16Mb WD ali Seagate.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Adrijan0 ::

Ma tle se ne govori o kakovosti slike. Fora je u temu 1280X1024 resolucija je u razmerju 4:3.. Wide je pa al 16:9 al pa 16:10.. odvisno.

biokill ::

ja za 8800gtx ni dnara, za 8800gts640mb pa se bo nabral.........:D

procesor bom uzel pa E6850....men se zdi de bi biu najbolš, ker navijov ne bom, ter ima že privzeto frekvenco 3Ghz...........pa še hitrost vodila ma 1333 MHz...pa zdi se mi de ma še več vgrajene tehnologije, kr je novejš od Q6600....nwem no:| .....

biokill ::

plošča bo pa ta vrjetno : msi

a je dobra,..???????nism nwem kakšen strokovnjak:D :D :D

Adrijan0 ::

Dobro se mi ne da preverjat kaj ma in kaj ne.. ampak jst ti dam moje mnenje.. kaj kupiti..

Cene seveda glej na ceneje.si...

Recimo:
plošča: abit ip35-e
procesor: q6600
grafa: hd2900xt
ram: 2gb recimo ocz

Use to skup pride okol 1000€ odvisno kje gledaš.. Če kupuješ pc do 1250€ potem ti bo 250€ dovol za kuptii ostalo šaro (ohišje itd..)

Adrijan0 ::

Zakaj dati 200€ za plato? Abit ip35-e je čisto ql.. Test na OC-lab2.com..

Golnar ::

na tvojem mestu bi vsekakor vzel quada, ki ga malo naviješ in dosežeš malo manjse ali enake frekvence kot e6850, le da imas v prihodnosti 2x tolikšno računsko moč (pač 4 jedra namest 2). ce mislis racunalnik met za 2 ali več let vzemi quada

biokill ::

ja sam fora je u tm k js ne bom navijal......procesor bom meu notri kakšno leto,mesec gor al pa dol, pa bom pol kupu quadz 1333.....

še neki me zanima, kaj pomeni pri grafi SLI, k ene imaju druge pane...:))

AapocalypseE ::

Nevem zakaj bi vzel dvojedrnega, če lahko vzameš štirijedrnega? Že v Crysis bom s quadom na default dobil več fpsjov kot ti z E6850 in vedno več bo takih iger.

RC14 ::

biokill:
Si prepričan da ne boš nikoli vsaj malo poskušal naviti procesor? močno dvomim.;)
Vzemi raje Q6600, če pa že hočeš na vse pretege dvojedrnika pa vzami 6750 in ga z lahkoto (otročje lahko početje navitje za teh ~300mhz) naviješ na frekvence 6850 in tisto razliko denarja raje vložiš drugam npr v boljšo grafo, več diska..... Razmisli malo.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

biokill ::

js še vem ne kok se to navija.......kaj to morš uso kiišto razdrt al kaj.....nimam pojma, sestavt nebi znau koma nikul, še vidu nism kaj je sploh not......morde se vam zdim noob, sam res nevem aj pa kako....

biokill ::

aja, pa vrjetno bom vzel MSI8800GTX.............pa sej pomoje sploh ni tko važn procesor v igri, kkšnu leto al pa dve bo itak vse delalu, pol bom pa procesor zamenou.......kaj mislte

biokill ::

pa glede matične,, a je tud zlo pomembna v igri pa aplikacijah,,,,mislite da če bi uzeo Q6600 bi bila dobra tale
asushttp://www.mimovrste.com/artikel/238003...

biokill ::

kaj mislte,,plissssss????

Golnar ::

ko navijaš ti ni potrebno niti kište odpret, sam restartaš in par tipk prtisnes med bootom da prideš v bios, nato pa mal dvigneš voltažo in fsb in to je to... no to sm nahitr povedu, sj obstaja precej vodičev kak to narest, ti bo kdo drug nalimal en link... :) plošča bi pa mogla bit vredu, ljudje jo kar hvaljo, drugace pa je procesor za igre zelo pomemben, procesor in grafična vedno v igrah hodita z roko v roki :)

biokill ::

ja sam sej procesor E6750, pa grafa 8800GTX, bi bla kr dobr...al kaj??

Golnar ::

to bo super za 1 leto, pol bo pa procesor začel počas šepat, grafa naj bi še nekak vzdržala

biokill ::

:D ja sej nek tazga......sej jst hočm ubistvu komp za te tnowe igrce igrat na 1250x1650......gta VI., need for speed pro,cod4...pa tako, pa seveda še za kšn arhitekturni program........pomoje bo kr zadoščalo

biokill ::

še to...ali je za igrce in filme na 22" ekranu dost hitrost 2ms, ker bi vrjetnu kupu SAMSUNG AYNCMASTER 226BW...????8-) 8-)

bluefish ::

človek, začni uporabljati slovnico (vsaj osnove), poleg tega se posluži funkcije urejanja postov, saj je sedaj vse skupaj bolj zmedeno.

Pa nazaj na temo. Raje kupi quad procesor, ki ti bo služil dalj časa. Če si 100% prepričan, da ne boš navijal (vendar ti lahko zagotovim, da te bo po pol leta to premamilo - navijati pa je tudi enostavno, saj za neuke obstaja stotine podrobnih vodičev) ne rabiš neke vrhunske plate. Za igre na višjih resolucijah vzemi najmanj 640MB grafično kartico.
Izbran monitor je OK, vendar pa ni primeren za neko grafično oblikovanje (zate bo verjetno vredu, saj ne verjamem, da se gre za kaj bolj resnega).

vanmarko88 ::

2ms ni tolk pomembno za filme kot za igre
sam imam 226bw pa že preden sem ga kupu sem vedu da ne bo nevem kaj za gledanje filmov
(TN matrika)

tako da ti je 226bw bolj namenjen igram kot pa gledanje filma

Zgodovina sprememb…

biokill ::

Hvala. Glejte, če bi uzel procesor Q6600, katera matična bi bila najboljša:

Asus P5KC, 775
Matična plošča Asus P5K-E, WiFi-AP, 775
Matična plošča Asus P5K Deluxe/WiFi-AP, 775

pa še kakšno lahko predlagate......pa zanima me če matična zelo upliva pri igranju iger in aplikacijah

hvala in L.P.

Golnar ::

ne vpliva toliko, bolj vpliva na to koliko lahko navijes sistem. drugace bi pa jaz vzel p5kc, ki se mnda kr fajn drži ob navijanju. mislim d je tut najcenejsa v izbiri

biokill ::

a pri navijanju procesorja??

Tomson ::

Če ne misliš extremno navijat in ne potrebuješ tako DDR3 kot DDR2 potem je po moje dobra izbira Asus P5K za 128€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MEDENA ::

biokill ::

ja za p5k deluks nebo dnara, se bom vrjetno odloču kr za p5kc, ki je nekako srednja izbira....p5k=najcenejša......mislm de bo kr ql.....pa vi..?:D

Adrijan0 ::

ok.. nism brau usega ker se mi ne da.. oz nism lih spočit ampak ok..

Napisal si da boš procesor imel ful malo časa.. usaj dokler ne pridejo pravi quadi.. Potem raje uzemi e2160 al pa e4300.. ga malo priviješ.. in zadeva ti bo delalo to takrat čisto QL. Dal boš manj.. imel enako.. Ko pa pridejo pravi quad procesorji ga nabaviš.. To je to..

btw.. za platp maš dost ip35-e od abita.. cca 115€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

/alien\ ::

Jest si nameravam kupit grafično 8800gts 320MB. Namen imam pa tut kupiti LCD => 16:9. Igre mislim igrat na resoluciji 1600x... Zdej ne vem al nej kupim 22" al 20". A bi mel na 20" LCD-ju več fps kot na 22" pri istih nastavitvah?

Kera matrika pa je najboljš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: /alien\ ()

Adrijan0 ::

Ista resolucija pomeni iste potrebe pri grafi etc. Matriko katero? Ja niti povedau nisi kak monitor bi kupiu itd...

tone222 ::

Najbrž misl samsunga. 8800gts 320MB s tole grafo bo po moje več k zadost za 22". tut če igraš z nižjimi resulucijami k 1600x...ni frke k ti tko al tko raztegne sliko. Glede tega če je razlika u fps-jih med 20" pa 22" sploh ni udvisn ud monitorja ampak resulucija na keri boš špilu.

Adrijan0 ::

Tone222 to sm mu hotu tud jst povedat.. zdej nevem če ste razumli.. Am pri večjih resolucijah je potreba več rama na grafi.. Tko da pri 1600X1200 (recimo na 4:3) in na nekih hudih detailih.. mogoče nebo teklo najbolje..

/alien\ ::

v mislih sem imel tegale

Adrijan0 ::

30€ več stane LG, ki je 22" in je ista zadeva kot 226bw.. tko da malo posmili prej kot kupiš..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem računalnik, sam sestavim

Oddelek: Kaj kupiti
244150 (4150) BillieJoe
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937275 (5723) ialexxb
»

nakup komponent osebnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
373070 (2535) xpolhecx
»

komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635148 (4604) bluefish
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292719 (2038) InTenZZive

Več podobnih tem