» »

Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!!

Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!!

Spajky ::

Nekomu je zgleda ratalo: CPU Tualatin on Abit BX133 .
Lahko, da pa je samo Hoax; A si kdo upa probat s kakšnim Slotketom in najcenejšim Celly-emT. Komentarji? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jaxx ::

Hoax... Lahko da dela, samo se najbrž sesuva ko satan...

HardwareMaster ::

To bi blo za sprobat! Sam je mal sumljiv. ( A bi pol lohk tud P4 lavfu gor?)

Jaxx ::

Čak mal: če si res hw-master - a misliš resno??

HardwareMaster ::

HEJ!!!


Prvič: To je blo retorično uprašanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drugič: nism tolk dumč pr Intelu kot pr AMDju!!!!!!!!


Drgač pa je tale poskus mal drg, sploh če je tole nateg.

sirotka ::

najbrž se da! Sej voltaža ni tolk večja, sam bios je pomoje narbol kritičn!

Spajky ::

Še študiram forume, ki jih je tip navedel in zgleda, da je kar precej tipom take predelave ratale tudi s Slot1 boardi in Slotketi, baje se je najbolje obnesel Iwill-II in zgleda, da nikako ne dela z Via chipseti razen Apollo Pro133a in pa tudi ne s shit BX platami ala Azza.. Jest mislim probat z mojo BX MSI...slej ko prej! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Evo še zadnji update s faco tega tipa, he he..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ABX ::

Hmm... zelo zanimivo.

Mogoče bom probal na svoji BH6.

C tualatin 1Ghz stane 19k Sit v essedi in navijanje na 1.3Ghz je dokaj možno.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Spajky ::

Iščem koga, ki ima duplo BX Slot1 plato; za probat, če je Intel "pozabil" onesposobit SMP na tem procu... :-) , ker to še ni noben probal... Če jo kdo ima slučajno, naj mi se javi na moj mejl v profilu..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

akulp ::

ABX: Če ti rata na BH6 posm sporoč kako

BTW Esseda katera trgovina je pa to in kje jo najdem??

akulp ::

Pa za tole BX + Tully konfiguracijo, a to rabiš navaden Slotket iz Slot 1 na FCPGA a kaj?

A lahko s tem skuriš plato oziroma procesor. A gre plata tud v primeru če maš vmes Slotket???

Spajky ::

Sem v kontaktu s tipom, ki je to naredil, DELA mu zdaj bp in to navit!!! Kar se tiče plate in slotketa, obadva morata podpirati Cu-Mine Cellyje; zgleda, da s PPGA platami in Slotketi ta mod ne funkcionira /mogoče celo bi z drugačnim modom, vendar bi blo dosti študiranja Intlovega Datasheeta....Jest mislim sprobat s Fc-Pga Slotketom, najbolj navadnim in ker imam MSI6163pro-voltaža gre od 1,5V-1,8V s fc-pga Slotketom, ki jo je kar težko normalno skurit zaradi self diagnostike, ki prej vse prečekira 10 sekund preden procu dovoli boot /sem do zdaj zjebal 1 proc+en slotket in v slot vtaknil za probo že kar nekaj skurjenih in poškodovanih stvari, pa je plata vse prenesla bp (4xLed-ice so samo rekle Proc damaged or not inserted properly ali pa se je check ustavil pred boot-om), kar mi daje vedet, da jo je težko "ubit"; drugače sem pa itak še teden nazaj študiral it v Essedi po AbitST6r, če se kej zgodi...
Dečke iz "Lijepe Naše" (HR) sem tudi napalil preko Useneta in sprožil težke debate in bo sigurno tudi kdo probal in novico dalje širim po svetu preko Useneta...gre kot plaz!
Glede na to, da ta mod funkcionira tudi na ApolloPro133a chipsetu /edinem za zdaj od Vie/, me prav zanima, če ima kdo od vas VP6 Abit in si upa narediti mod na S370, da probava, kar ni še nobeden: ali je Intel slučajno pozabil izklopit SMP funkcijo-dvoprocesiranje v frki, ker mu AMD diha za ovratnik in je manjši Pt preimenoval v Ct; mislim namreč kupit dva proca in bi to rad probal...lahko, da sanjam, ampak nikoli se ne ve! :-) , ker če rata, bo moral Primož dodati rubriko v angleščini na Slo-Tech... he he .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ABX ::

Glede: BH6

Trenutno imam pod kontrolo razne forume. Stvar naj bi delala na BE6-2 in BX133 (testirano). Ta isti model je rekel da bo probal tudi na BH6, če mu uspe bom sledil njegove korake.

P.S: Ne vem če obstaja kak o/c bolj nevaren od tega :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

HardwareMaster ::

Ej

A mislte, da bi šlo tud z BX6 in slotketom od ABIT-a (SLOTKET podpira P3 copermine in celeron/celeron2)?

Pa še prašu bi, če ma kdo to plato za prodat, če jo slučajno skurm:D .

Spajky ::

Zgleda, da z AbitSlotket-III dela, vendar se najbolje ne OC-a; bolj stabiln je Iwill Slotket-II /za OC/, z MSI slotketi pa noče spljoh! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sirotka ::

jst mam iwilla II:D , sej je že z jumperji možno dobit od 1.3 do 3v! Mogoče bi delalo tud brez modofikacije?

_WilL_ ::

Tudi mene tole zanima, saj imam IWillov slotket 2 in abitko BE6-2 rev 2.
Če bi imel 20 jurjev za novga celija pol bi gotov probov, sam nič kej fajn se mi ne zdi da bi ščipal kakšne pine iz slotket-a še manj pa iz procesorja.
Mogoče bi proc delal tudi brez modifikacije vendar dvomim saj niso vsi pini povezani samo z napajanjem, ampak je nekaj tudi drugih pinov, ki bi jih moral vsaj izolirati.

Bomo vidl je reku slepec.
WilL

frudi ::

na Madonion forumu je enmu tipu tud ratalo in to s precej enostavno modifikacijo - prelakiraš tri pine in povežeš druge štiri sosednje pine (lahko tudi s kakim prevodnim pisalom povežeš konektorje na plati/adapterju). izgleda zelo obetavno...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Spajky ::

Pardon, zgleda, da dela tudi z MSI slotketom...sploh z vsemi brand Slotketi, z generiki pa baje neče. Ja zgleda, da bomo AMDejašem udarili konkurenco tudi na področju "farbanja kontaktov" he he ..
brez modifikacije pa ne more delat...na oc-forums.com pa se že razglablja o eventuelni probi, če bi delalo tudi v dvoProc konfiguraciji in kaj bi blo treba modificirat; če Intel spet ni bil prasec...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ABX ::

copy/paste

The Abit BH6 -- The First King of em all ya'll

Not good news. I had a quick chance to try the same Tualatin1.2 and Abit slotket!!! combo that ran at least 133FSB on BE6-2 and BX6r2.
This BH6 has been running for over 3 years at 100FSB and the last year at 8x100, so I fully expected it to boot right up. Was really dissappointed and mostly surprised when it had all kinds of problems at 100FSB. Tried the range of reasonable voltages. All the peripherals had been running fine at 100. Didn't get to spend a lot of time with it, but I'm not sure I would know what else to try on it. On some boot attempts the video output was garbled. I is running windows ME, as opposed to win98 on previous test boards, but can't think that makes any difference. I got it to run at 75FSB okay.
So I'm puzzled. I may try to run one of my Celeron2/1.0G that runs at 133FSB on the same machine, the next time I get a chance.

I really don't think this was a definitive test, but raises some doubt about it running on the BH6 -sadly



Ampak takoj naslednji post

Don't give up on the BH6 just yet. I finally got my C1.2@1.49 as I type this reply. Similarly like you, I tried almost possible voltage, bios settings without any luck until I did this...

With your current CPU installed.
Set the Softmenu 600(100) --This is from my original PIII-600e
Default Voltage to 1.65.
Save and Exit bios.
Hold the power button for 4 seconds.
Remove the current CPU.
VID your Cel-t to 1.50V. --Don't forget to ground the VID25 cause the Bh6 won't do it for you.
Install and Boot...
Crank up the MB's voltage and start OCing...

Thanks to all !!! I was this >< close to toss these C1.2 in the garbage last night.



Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Spajky ::

Pa so nas naši južni sosedje prehiteli...(tudi z mojo pomočjo...enemu je že ratalo na Slot1 plati...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Kaj bo še kakšen probal, kot nama s frendom ko je ratalo :-)); aja s poceni generic slotketi praviloma neče delat! Delat pa bi moralo na S370 Cu-Mine ready platah z ApolloPro133a in intelovimi nabori...Modificirajte na lastno odgovornost, he he ..lahko tudi kaj skurite nehote...Jest še vedno iščem, če mi kdo proda kak brand name fcpga slotket (na mail)! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Marjan ::

Folk navija nove Celerone za salo. Ful se jih da OC-at. Temu (na spodnem linku) je ratalo 1.2GHz Celerona(T.) brez problema navit na 1.6GHz. In to na BX čipovju, ki ga uradno sploh ne podpira!!!!
Jest sem ze pisu ABITu, dejmo jih zasut z mejli, da tko pa ne gre :P .

Eto clovek prav:
"...my 1.2G Celeron (T) working on my ABIT BX-133 RAID mobo... After i modded my cpu it runs fine at 1.6G with a normal heatsink/fan"

Jest mam isto plato >:D

No pol naprej v temle forumu govorijo o se vecjih overclokih s cisto enostavno modifikacijo.
(aja, sej je dal ze frudi link zgoraj)

-------

Bom jest zihr naredu to modifikacijo. Sam, da dobim enga Tualatina pocen v roke! Kaj mu bom delu ejga!! :D
:))

sirotka ::

Dej mi razlož, kako bi to jst naredu na MSI BX-master plati, z Iwill IIslotketom????
Kolk je šans, da skurm procesor???
aja, mlacom ma nek neo cpu upgrade, je to ta adapter???

Marjan ::

Možno, da je. Samo ne verjamem, ker 8 tisoč je premal. Te konverterji so ful drazji. Edin če so zdej začel take delat. (kar bi blo edino posten.) Ne vem. Vprasej jih.

Drugace pa za svojo plato najdi kakega na tistem forumu, ki je ze s tako plato to naredu. Lahko, da je isto kot pri BX133 !?

HardwareMaster ::

Ej!!!
Jst mam BX6 (Abit) in pa abitov SlotKET-III, pa me zanima, če bi pr men tud delal. kaka more bit napetost(na SlotKETu lah nastavm najmanšo voltažo 1.5V) na procu, in kere pine je treba izolirat (to bi jst naredu z lakom za nohte).

A kdo pove cel postopek?

Kaj pa BIOS?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410774 (7112) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211652 (1439) Air_Borne
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452931 (1903) sidney
»

Spajky - Tualatin strokovnjak:)....potrebujem te!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51170 (1065) akulp
»

Tully in BX čipovje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61075 (932) Spajky

Več podobnih tem