» »

Omrežje Skype v razsulu

Omrežje Skype v razsulu

Slo-Tech - Včeraj je uporabnike programa za internetno telefonijo Skype presenetilo dejstvo, da se odjemalec ni in ni hotel prijaviti. Omrežje Skype, ki deluje po načelu vsak z vsakim (P2P), se je namreč sesulo. Skype uradno trdi, da razlog tiči v njihovih algoritmih in ne v morebitnem hekerskem napadu na celoten sistem.

Podjetje Skype se sicer trudi, da bi napako odpravili in napovedujejo, da naj bi v petek sistem že deloval. V vsakem primeru pa si lahko na grafu ogledate, kako je število prijavljenih v četrtek zjutraj naenkrat začelo padati.



DODATEK: na spletni strani ruskega Security Lab so pravkar objavili novico ( angleški prevod), da je za včerajšnje sesutje Skype omrežja najverjetneje kriv program, ki omogoča izrabo varnostne ranljivosti. Program preko Skype pokliče posebno številko, kar povzroči napad z onemogočanjem storitve (tim. Denial Of Service napad).

37 komentarjev

strictom ::

Meni že dela.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

AndrejS ::

Meni je skype delal, nisem opazil nič nenavadnega, opazil sem pa da se je sesul slo-tech :D

marvin42 ::

pa kot kaže ima trenutno tudi siol težave
Mostly Harmless

Matevžk ::

Vsi omenjeni izpadi so načrtovani, Bush namreč inštalira svoje naprave za logiranje! >:D
lp, Matevžk

opeter ::

Haha, pa še res je! Se vidi, koliko odvisnežev je od Skype-a... ccc...ccc...

plavi85 ::

Da raje ne govorimo o msnju >:D ...

Infinity ::

Men osebno je hujš k se je skype sesu ;( who cares about MSN anyway >:D

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

edge540 ::

MSN se tak vsak drugi dan sesuje. Pa tudi ko dela je včasih žalost, še posebaj kakšno pošiljanje fajlov.

Ted ::

Meni se včeraj Skype ni povezal, tudi danes se noče. Kdo od vas ki vam "deluje" je dejansko klical in se pogovarjal s Skypom?
Mah...

Yossarian ::

Zato pa jaz raje ostanem pri analogni telefoniji. 100% zanesljiva. :D
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

knesz ::

Dualphone je bil stalno povezan in tudi klici v landline so delovali bp. Računalniška verzija skype-a pa se mi ni hotela povezati. Bogve kaj so ga srali :)

lp

karafeka ::

Zato pa jaz raje ostanem pri analogni telefoniji. 100% zanesljiva.


Dokler ti ne cestarji presekajo kabel, pa čakaš na telekomovce dva dni, potem ko pa pridejo, pa grejo skupaj s cestarji na pir, ti pa spet čakaš...

Eh, pol ti itak vse gre ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Matevžk ::

karafeka, takrat tudi digitalno nima špasa ;) ... Kakšnih rezervnih reroutingov tko nimajo.
lp, Matevžk

HAM ::

jype ::

Tr0n ::

Nikoli uporabljal ne MSN, ne Skype. Gtalk for ewah! :D

jype ::

Hotel si reči Jabber oz. XMPP. Res je. Decentralizacija über alles.

opeter ::

Tako kot Tr0n, tudi jaz ne uporabljam nobenih od teh instant sporočilnikov. Zaenkrat sem še pristaš klasične telefonije in e-mailov.

gruntfürmich ::

meni tudi zdaj ne dela. in pred parimi dnevi mi je skype ponorel: 100M rama pokuru na prazno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mauzer ::

Upabljam Skype za klicanje, je kr kul, do zdaj še nobenega problema med klicem (prekinitve ipd.), in pa ful poceni je za v tujino klicat, kar pride zelo prav 8-O
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

hruske ::

Tale je se micken bolj zgovoren PDF od tistega, ki ga je HAM zgoraj prilepil.
stran na www.secdev.org
Rad imam tole državico. <3

d'Regi ::

Meni se tudi noče prjavt. :(
A mi lahko kdo razloži kaj je "supernod"?

wizeazz ::

no ja, nevednost je lepa čednost.
vsem tistim, ki zagovarjajo klasično telefonijo, tam moraš ždeti pri telefonu kot pri skypu.
prednost skypa pa je da je gratis, pa še na bluetooth si ga nastaviš (če znaš) in se gibaš v radiju 10-15m.

wizeazz ::

tudi msn se da nastaviti na bluetooth, tko pc kot prenosnik.

Bakunin ::

korenje_ver2 ::

meni se noče povezat že cel dan.

plavi85 ::

folx ne se čudit če vam tudi danes ne bo delal , probal sem iz T2 in iz SiOL DSL isti K...C tud dans ne dela....;(

AtaStrumf ::

Poskusite raje VoipDiscount ali pa novejsi 12Voip, sta cenejsa(!) od Skype-a (prve 3 ali 4 mesece vecina klicev brezplacno ;) preiskuseno) in po mojih iskusnjah tudi boljse delata (manj laga, boljsa kvaliteta zvoka). Je pa samo klicanje, brez tipkanja in potrebno je napolnit racun z 10 evri + davek, kar pa je isto tudi pri Skype-u. Toplo priporocam :).

5er--> ::

Pri VoIPDiscount lahko tudi tipkaš.
Dodaš kontakt, ki je P2P (ni številka kot ponavadi, ampak še en user), pol klikneš z desno miškino tipko nanj in izbereš "chat".

luky ::

Ima kdo slučajno prevod v SLO za Skyp ver. 3.5, ker tisti prevod iz ver. 3.2 ne dela na v3.5.

lp. :\

Bakunin ::

Kaj pa Gizmo ?

Fizikalko ::

No, stvar zgleda zdaj dela.

zee ::

nekaj dela ja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Yossarian ::

wizeazz, imam še klasično telefonijo in doma imamo vse tri slušalke brezžične in se lahko gibljemo še več kot 15 m od doma, pa še vedno laufa. Sicer pa je bil moj prvi post malo "podjebavajoč". Naj ima vsak tisto telefonijo, ki mu paše. Glede zanesljivosti delovanja pa je klasična še vedno najboljša. S tem se verjetno ni težko strinjat.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Spc ::

Evo so popravli zadevo.
:)
 

In Extremis ::

racunalnicar ::

mene pa zanima, saj na sxjpu sploh nimaš države slovenije za klice

Kako mate nastavleno vi? - Avstrijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Detelfone - zamenjava za Skype? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7615926 (9224) N-E-O
»

Skype krivi Windows posodobitve za 48-urni izpad

Oddelek: Novice / Varnost
305354 (3603) MTm2H37rqt7B
»

Razbit Skypov protokol za VoIP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
509395 (7472) opeter
»

Kater USB telefon

Oddelek: Kaj kupiti
211951 (1615) Lincolin
»

P2P Telefoniranje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
526545 (5428) Brane2

Več podobnih tem