» »

Kateri program za delo z datotekami?

Kateri program za delo z datotekami?

Rudi ::

Zanima me kateri program uporabljati za preprosto delo z datotekami. Do sedaj sem uporabljav raziskovalca, ampak vedno ko ga zaženem se hoče na net povezat. Pa tud kar eni linki so se mi pojavliki ki jih sploh ne morem zbrisat. Če kdo ve kako bi to rešu al pa kak drug podoben program uporabljat?

go_kyu ::

TOTAL COMMANDER
http://www.ghisler.com/

Ponuja se nekaj dodatnih moznosti... Pa se dokaj free je... :\

Tody ::

I second that :D

Yohan del Sud ::

I third that :D

jurre ::

enako, sm za total cmd 100%, ga ze tolk casa uporablam, da skor ne znam vec v raziskovalcu, sploh z zipi in ostalimi arhivi si ne predstavlam dela v raziskovalcu

gumby ::

enako... edini shareware, ki sem ga dejansko kupil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

KTr1sk ::

Total commander rula:D Prej se je imenoval Windows commander še prej pa Norton commander, jz sem, ko še windows commander nisem poznal uprorabljal Norton commander, komande so pa še iste ostale, tak tisti, ki ga je uporabljal ve, da je taboljš :=)

Rudi ::

Hvala vsem, da ste me na pravo pot usmerl. Že na prvi pogled se mi je stvar dopadla, edino "drevesni pogled" se mi pa ne zdi kej preveč pregleden. A se da kako nastavit, da niso glih vse mape do zadnje datoteke odprte?

Tody ::

Um kaj ti to vidiš ? Jest uporabljam Show-->full pa je čist cool. Love to click:D

root987 ::

Da nebom nove teme odpiru...Meni je neki bu***** antivirusni program TC razglasil za virus. Sem ga odstranil ter na novo inštaliral, a še vedno ne gre...Any idea?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Tody ::

odstrani anitvirus (: al pa kupi legalnega :D

Packač ::

Men je tud ql, k dela ful hitrej ko explorer.

gumby ::

kaj je to explorer?>:D :D

go_kyu ::

Ker antivirus? Pa ne uporabli cracka :D :D :D :D

R33D3M33R ::

100x hitrejše išče fajle + ima vgrajen ftp.
total commander :))
uporabna stvarca
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Boky ::

Kaj pa pravite na PowerDesk? Pri total commander-u se mi ne dopade to, da če iščem kak direktorij in pritisnem prvo črko imena, mi ne skoči na prvo mapo, ki se začne na tisto črko. (nisem ga kaj dosti preiskušal, mogoče se da to kako vklopiti).

DMouse ::

Seveda se da (Nastavitve->Operacija->Hitro iskanje). Lahko nastaviš tudi "bookmarks", npr. da s kombinacijo Ctrl-D + M skočiš direkt v My Documents...

darh ::

Boky: itak da se da, samo pritisni še ALT-GR zravn ob prvi črki, potem boš pa vidu spodaj levo (ali desno) še en mini-window kamor kucaš... Zadeva je celo tako napreda, da lahko uporabljaš ? namesto neznane črke oziroma * namesto serije neznanih črk. Torej če iščeš nekej kar ma na koncu "tech", boš vpisal "*tech" :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Boky ::

cool, se ga splača malce preštudirat!:)

darh ::

itak da se splača (tole z ? in * sem poštudiral čist btw, ko sem odgovarjal tebi 8-) )

Da ZELO uporabnega Multi-Rename Toola ne omenjam ( CTRL+T ).

Letos bom skorej 100% vložil keš v tale software (pa še UltraEdit, katerga kupujem tudi že nekaj časa...)
Excuses are useless! Results are priceless!

Poldi112 ::

A ni bolj enostavno brez alt ali ctrl + crka iskat. Nastimas samo crko in to je to.
Ftp ima bolj reven. Je pa res da je pomoc uporabnikom dobra. Enkrat sem jim pisal in drug dan dobil nazaj tocno to kar sem rabil. Pa imam shareware.
Aja, pa to ni isto kot Norton. Oz. je na novo napisano. Norton je tudi obsajal, samo ni prezivel. Ga imam pa se vedno na 386.

LP

darh ::

Poldi, je... samo pri kakih "zahtevneših" searcih, pride v upoštev tole malo bolj.

FTP je za simple uplode in downloade ČIST POPOLNOMA vredu... če bi rad kej več, dobodi dedicated program.
Excuses are useless! Results are priceless!

Tody ::

Xbite maš mal preveč denarja a ?

darh ::

Tody, ne, samo za razliko od glupega balkasnega mišlenja rad namenim zasluženim kak tolar. Marsikaj mam nelegalnega, sem in tja pa rad tud kako stvar kupum, pa ne zato, da mi stoji (...škatla na polici), ampak za podporo avtorjem (čeprav ta ostane le v moji glavi in avtorji ne dobijo ne vem kaj...)
Excuses are useless! Results are priceless!

buba švabe ::

TC je daleč najboljši program za delo z datotekami. Poleg tega, kar je že vgrajeno v sam program, pa lahko na njegovi strani ( www.ghisler.com) dobite še en kup pluginov za delo s paketi (poleg vgrajenih zip, rar in ostalih še za ace, bzip, rpm, iso, msi, cab, jar, pak, itd..), za datotečne sisteme (HTTP browser, brskate lahko po ext2 in ext3 particijah, obnavljate lahko podatke, ki so bili izbrisani iz datotečnega sistema, ampak so fizično še vedno na disku, itd.) in za vgrajeni pregledovalnik (za vse možne formate slik, Word dokumente, PDF dokumente, izvorno kodo v raznih jezikih, itd.) Res odlična stvar...
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

Tody ::

Xbite to maš pa prov sam dokler nimam kreditne kartice se to ne bo zgodilo:D

root987 ::

Jaz tudi ne morem kupit TCja(vendar prav tako ne uporabljam craka)...Aja, sedaj sem formatrial, tako da je vse ql, sem pa tisti antivirus odstranil...Kako pa lahko nastaviš, da ti, ko pritisneš npr. alt+m+d, skoči v moje dokumente?

Tisti antivirusni pa tudi ni bil craken, ker je bil neki brezplačen in vsi na s-t strani so ga hvalili...In ne, to ni bil AVG, nek drug...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

BaRtMaN ::

Sej je Total Commander kar v redu, ampak v Explorerju jaz veliko hitreje pridem do želene mape. Sicer lahko tud v TC nastavim drevesno strukturo, ampak potem ni več smisla v dveh oknih.

BigWhale ::

Banzai!

Jest pa uporabljam kar bash (shell) in cygwin paket. Pa zna vse... ftp, zip, rar, dostop do direktorijev je blazingly fast, v bistvu 99.9% nardim precej hitreje kot v katerem koli GUI 'file managerju'

Strange...

PS: Afaik, Windows Commander ni bil nikoli Norton Commander... Norton commander je bil najprej se za dos, ko je pometel s pctools ;> Windows verzije pa niso nikoli bile blazno uspesne in uporabjlene. Tista verzija za dos je pa resnicno uporabna (dos shell sucks bigtime)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

gumby ::

dober shell je zlata vreden (4DOS/4NT je kar v redu), ampak za "vsakdanja" opravila je pa TC nepogrešljiv - vsaj zame:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows File Manager je nazaj

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4415134 (8675) alex1999
»

Total Commander 7.0

Oddelek: Programska oprema
213379 (1745) gumby
»

najbolj uporabni programi

Oddelek: Programska oprema
147081 (6616) ganimed
»

alternativa Raziskovalcu?

Oddelek: Programska oprema
81096 (916) Athlon 64
»

Desni klik je stup za moj Win!

Oddelek: Operacijski sistemi
8867 (705) nicjasno

Več podobnih tem