» »

Primerjava hitrosti med Opero in FFjem

Primerjava hitrosti med Opero in FFjem

Brody ::

Pred nekaj casa sem zacel uporabljat Opero, super mi je - start bar, mouse gestures, prilagodljivost, itd...
Malce manj super mi je njena odzivnost napram firefoxu in mi ni jasno zakaj je tako!!??
Posnel sem dva videa, kako neko stran na 24ur.com odpiram na novo (ne iz keša) in razlika je očitna!!

link: FF video
link: Opera video

morda ve kdo za kako resitev?
  • spremenilo: Brody ()

Nikonja ::

Ma firefox je super ampak una top10 fukncija in speed dial so mi tolk vsec na operi in zaradi tega je preferiram ! Ceprav imam oba instalirana ! :)

ender ::

Nastavitvi Update delay na 1000, pa bo približno enako, kot na Firefoxu. Lahko se poigraš tudi z ostalimi nastavitvami na strani.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Brody ::

sm brskal po netu in ugotovil kaj je:

Cause: Inefficient Cache settings.

Solution: The cache in Opera allows fine adjustment to get the most out of it. The settings you choose depend very much on how important it is for you to see the 'latest' version of a page. If that is you, then disable the cache entirely, but remember you will get slow performance (and detrimentally increase traffic on the internet, not good netizen behaviour). If you want to optimise your performance (and be a good netizen), then set the cache to the following (preferences » Advanced » History):

Check documents: Every 5 hours
Check Images: Every 24 hours or every weekCheck Others: Every 10 or 24 hours

zdej dela ko majka...

Frgazor ::

Nikonja: kaj je top10 nimam pojma, speed dial je pa tudi za firefox.

Nikonja ::

Kako ne ves kaj je top10 v operi, tam v oni hitri vrstici kje imas bookmaks, home in top10.
Poglej mal ker je res super zadeva, imas seznam tvojih 10 najbolj obiskanih strani !

Pesimist ::

Mouse gesture tudi niso omejene samo na Opera. Imas addone z katerimi lahko to v celem windowsu uporabljas. Trenutno tudi uporabljam opero, dopade pa se mi predvsdem tile tabsi ki ostanejo odprti dokler ga ne zapres. Zelo uporabno in tudi lepsi je od firefoxa. Drugace pa ma tolko bugsov pri odpiranju strani, gledanjo movijev... da sem ze studiral ce bi ga vseeno dol vrgo. Ampak firefox mi je pa zelo grdi.

urban99 ::

hehehe, mene vedno nasmejejo ljudje, ki trdijo, da so browserji grdi. Saj se strinjam - res so grdi, ampak ni nujno da je tako... folk si kupuje 19 in več inčne zaslone, potem pa jih ima polovica vedno vklopljen tisti windows meni spodaj (kar odtegne 1 inč), pri surfanju pa buljijo v ikone, menije in še eno modro vrstico z naslovom zgoraj, kar odvzame še dodaten inč ali dva :)))

Uporabljajte FULL SCREEN, ljudje božji :))) V Operi se ga da fajn skonfigurirat, za Firefox pa obstaja autohide extension. Evo, ekran sem vam povečal za vsaj 1 inč pa še browser je lepši (ker ga ne vidite) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

Pesimist ::

Mene pa nasmejijo ljudje ko puscajo komentare ki nima veze ne z enim in ne z drugim. 19 inchni monitor in surfanje fullscreen? Lol kajkoli ma to veze whatever.

urban99 ::

em... če ti je FF grd, ti ga ni treba gledat, to sem mislil. Če pa imaš rad dodatne 2cm ikon, ki jih najbrž redko uporabljaš, potem pač uporabljaj katerikoli browser hočeš in si pri tem izberi lepšega (= rofl). No offense.

Bakunin ::

darkolord ::

Drugace pa ma tolko bugsov pri odpiranju strani, gledanjo movijev...

Al maš kako prastaro verzijo al pa gledaš same čudne (slabo narejene) strani

jperc21 ::

Za mene je najboljša opera , takoj zatem pa firefox.


LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Pesimist ::

Zadnja verzija je.
Drugace pa gametrilaers.com vsi moviji se vidi da je slika premakjena in ne centrirana in zgleda kot povecana malo napram IE, ce pa das full screen pa nemores vec nazaj zmanjsat ker vse zgine z ekrana iz vsej jaz nevem ce je kaki knof da nazaj das. Pa en forum oddeltek z ipmart foruma kjer majo programe za Symbian OS je 90% vsega casa opdirala brez ozadja in textur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

darkolord ::

|Sawyer|: meni čist lepo odpre gametrailers (in muvije)... Lahko daš kakšen screenshot?
Na fullscreen in nazaj pa preklopiš z F11.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Pesimist ::

Screenshota gametrailersov nemorem dat, ker ni dovoljeno kopirati video z print screnom. Lahko pa pokazem vecer.si.

Link

Za gametrailerse si pa pac predstavlaj, da film ni centriran ampak premakjen desno in navzdol ter enih 25% povecan od orginala, napram IE 7.0 Tak da ce kaki logo na filmu ali pa status bar v igrah, pac nevidis tistih delov oz premakjeno. Za oni forum pa je 80% vsega casa ni nalozlo ozadja sploh, da so ble samo crte in text na beli podlagi. Zgornji vecer pa je grozno pac.

Sem se ze navado, da zraven opere enostavno se rabis en drugi brskalnik.


edit: drugace pa bom verjento Firefox 2.0 nabavo pa opera skin gor fukno. Samo pogruntat se treba kak te tabse naredis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kriko1 ::

www.czp-vecer.si

BackCompat


Prvo, se morajo pri veceru informirat kaj je to spletna stran :) Lahko jim pišeš, vendar dvomim da boš dobil pozitiven odgovor.

Pesimist ::

No v glavnem sem zacel opero uporablat samo zato, ker je delo z Tabsi napram IE 1000% bol smooth ter boljse, sploh ti tabsi ko ostanejo odprti.

PARTyZAN ::

Sawyer: Tools > Options > Main > When Firefox Starts: Show my windows and tabs from last time

Pesimist ::

thats it thx :D. Zdaj sem dal gor se reje IE 7.0 skin :D . Vse to kaj opera serje predvaja zdaj fox brez problema. Le za hitrost se nisem 100% ce je vsej ista.

PARTyZAN ::

Preizkusi se Fasterfox.

Pesimist ::

cool thx. Bom ostal kr na firefoxu te. Ta fasterfox prefatch linkov deluje sploh? Nic ni nidno da bi mi kere linke na slotehu nalozo v ozadje prej.

Bakunin ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najhitrejši brskalnik je ... Opera! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9913181 (2797) BigWhale
»

Opera 9.5 Alpha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12313459 (9356) kriko1
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621452 (13200) R33D3M33R
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410283 (7543) MrStein
»

FireFox izgublja svoj delež (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
839004 (6677) fahrenGONE

Več podobnih tem