» »

Zeitgeist - The Movie

Zeitgeist - The Movie

Horsechoker ::

Je kdo pogledal ta dokumentarec, ki že nekaj časa na internetu buri duhove? Vaše mnenje o njem? Je pa zanimivo, da "so" zbrisali članek na wikipediji, ki govori o filmu.
Dokumentarec je razdeljen v tri dele. Prvi govori o kristjanstvu, kot o reciklirani verziji poganskih mitov o starodavnih bogovih, kot je egipčanski bog Horus, drugi del govori od od 9/11, tretji pa o Federalnih rezervah oz. centralni banki(razlogi za Črni četrtek, vstop v tri vojne WWI,WWII in Vietnam...).
Zelo zanimiv film, čeprav naj bi imel nekaj napak...

Link do filma za ogled:
http://www.zeitgeistmovie.com/
http://video.google.com/videoplay?docid...
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Smrekar1 ::

Horsechoker je izjavil:

Je kdo pogledal ta dokumentarec, ki že nekaj časa na internetu buri duhove? Vaše mnenje o njem? Je pa zanimivo, da "so" zbrisali članek na wikipediji, ki govori o filmu.
Dokumentarec je razdeljen v tri dele. Prvi govori o kristjanstvu, kot o reciklirani verziji poganskih mitov o starodavnih bogovih, kot je egipčanski bog Horus, drugi del govori od od 9/11, tretji pa o Federalnih rezervah oz. centralni banki(razlogi za Črni četrtek, vstop v tri vojne WWI,WWII in Vietnam...).
Zelo zanimiv film, čeprav naj bi imel nekaj napak...

Link do filma za ogled:
http://www.zeitgeistmovie.com/
http://video.google.com/videoplay?docid...


Tema je sicer stara, ampak bom odgovoril na tole, ker je na svetu žal preveč ovac.

Zeitgeist ni dokumentarec. Je propagandni film, ki je zamaskiran v dokumentarca. V njem je polno logičnih nesmislov, netočnih podatkov in laži - slednjih skoraj največ.
Vsak navdušenec nad tem filmom naj si najprej prebere tole:
http://conspiracyscience.com/articles/z...

Avtor se je res precej potrudil in film razgradil na prafaktorje in celo preveril vsakega izmed "virov" ki jih film navaja. Izkaže se, da bi bilo boljše, če bi kot vire navajal pravljice bratov Grimm, saj so pogosto boljši od tega kar je izbral tale 'Peter Jožef'.

Če bi kdo rad debatiral kak del filma potem kar. Želel bi pa, da mi ne bi bilo treba kopirati odgovorov s tele strani.

AtaStrudl ::

Ja, pred leti sem si ogledal prvi del tega filma, in mi je bilo kmalu jasno, da je BS, ce ne prej, ko so omenili "datum, ko se Sirij poravna s tremi zvezdami v pasu Oriona"... Vse stiri zvezde so "stalnice" in se v casu cloveskega zivljenja premaknejo precej manj, kot je znasala tocnost merjenja polozajev v antiki...
Ali pa tista, da je Sonce 25 decembra blizu juznega kriza, hehehe.

No, ampak tudi ko sem si ogledal tole debunking stran, so me takoj obsli dvomi. Ce sploh ne omenjam tega, da se tam malo dol na strani o prvem filmu prominentno sveti oglas za "scientology.org"... (no, lahko da gre za nakljucno izbran oglas, ampk vseeno...)

Zmotilo me je med drugim tole: na trditev iz filma
They in turn catalogued celestial groups into what we know today as constellations.
debunker stran pravi:
He claims that they "catalogued celestial groups", while this is true for some civilizations, others such as the Inca, actually categorized the dark spots, not the stars themselves[1a].

Mozakar vlece v zgodbo Inke, ki so ziveli po Kristusu in to na locenem kontinentu, tako da ti pa prav cisto zares z zgodbo o Kristusu ne morejo imeti nobene zveze...
Dejstvo pa je, da je civilizacijsko okolje, iz katerega izhaja krscanstvo (bliznji vzhod) katalogiralo bas ta ozvezdja, ki jih danes poznamo.

Pozneje pravi, da s severne poloble ni mozno videti Juznega kriza, in za to navaja celo vir! Od nas se seveda Juznega kriza ne vidi, ampak pet stopinj severno od ekvatorja se ga pa zelo lepo vidi. Torej je vsaj en njegov vir crap... in po njegovi teoriji o enem gnilem jabolku... (ko ze toliko poudarja, kako pa on navaja vire)

Torej, crap kritika crap filma...!

Smrekar1 ::

Ja, se strinjam da je pri astrologiji ponekod malce falil - južni križ je bil pred 2000 leti tudi viden severneje, kot zdaj. Vseeno pa je to le ena točka od desetih, ki so spisane za samo za prvi del filma - in to ena krajših, če smo že ravno pri tem. Poleg tega je del kritike uperjen proti temu, da Zeitgeist namiguje, da je Zodiak z 12 znamenji univerzalen, čeprav ni, da je 12 mesecev v letu posledica Zodiaka (in ne, recimo Lune, ki ima v večini let tudi 12 men) itd.

Crap kritika kritike crap filma? =)

AtaStrudl ::

Ker se na egipcansko mitologijo cisto nic ne spoznam, sem se pac omejil na astronomske (ne astroloske...) zadeve. Dve tocki (inki+juzni kriz).

Crap kritika kritike kritike crap filma? #)

vasquez ::

Na žalost je Zeitgeist postal referenca. Ljudje mu bolj verjamejo kot zgodovinskim knjigam :(

Smrekar1 ::

AtaStrudl je izjavil:

Ker se na egipcansko mitologijo cisto nic ne spoznam, sem se pac omejil na astronomske (ne astroloske...) zadeve. Dve tocki (inki+juzni kriz).


Tjah, ena izmed stvari ki si jih nekoliko zgrešil je tudi ta, da Zeitgeist dejansko implicira tudi Inke. Že to, da je film mogoče tako razumeti, brez da bi njegov pomen kaj strašno raztegnili, kaže na to kako zanič je.

Crap kritika kritike kritike crap filma? #)


Crap kritika kritike kritike kritike crap filma? =)
Eh, ne, to gre že predaleč =P

vasquez je izjavil:

Na žalost je Zeitgeist postal referenca. Ljudje mu bolj verjamejo kot zgodovinskim knjigam :(


Ja, verjetno res mariskomu. Jaz sicer poznam le enega takega, ki pa sicer verjame še marsikateri drugi taki "vprašljivi" (beri: izmišljeni) zgodbici.

Žal je tako, da bo presenetljivo velik delež ljudi raje verjel avtoritativno predstavljeni pravljici kot pa objektivnemu delu, ki priznava lastno zmotljivost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ant-Man and the Wasp (2018)

Oddelek: Sedem umetnosti
424984 (2428) Machete
»

kaj je fora da se v filmih ne znajo pogovarjat po telefonu?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547987 (4069) Unknown_001
»

Zeitgeist (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
649570 (4868) drejc
»

Nadzor prometa ali boj proti terorizmu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
508093 (6608) imagodei
»

Michael Moore

Oddelek: Problemi človeštva
202201 (1528) Vajenc

Več podobnih tem