» »

Pregrevanje računalnika

Pregrevanje računalnika

shany ::

Imam namreč ta problem da sem kolegu formatiro en star računalnik 5 let in je 2 dni vse lepo delalo. Ko sem mu instaliral še zadno igerco mi se je računalnik kr na lepem restarto. To se mi je zgodilo 3 krat in ni šlo več v windowse. Vzamem drug disk in nekak na novo nanesem sistem in dela nekaj časa nato se mi spet restarta.
Grem u bios in pogledam če se kaj pregrevle in kaže temperaturo sistema 35-45°C, temperaturo procesorja pa od 70- 120°C. Vendar ni normalno ker so hladilna rebra ob vznožju okol 50 °C na dotik. Bila so sicer rebra zabita z prahom skoraj tak da bolj ne morejo, pa sem spuco pol pa nič bolš. Čudno je da tudi ko je bil ugasnjen celo noč sem ga zjutro pržgal in takoj u bios skoču pogledat temp. in je u pol minute z 70 skočla na 80, v minuti na 90. Vsi drugi deli so uredu. Procesor sem dal u drug računalnik in je kazal temperaturo 55°C. Drgače ko je kazal tam 90°C sem mal probu premaknat hladina rebra in je kr temp skočla za 10 dol pa sem še mal ruknal in zamigal levo desno in je naenkrat kazal -120 °C :). Ja nič popizdo bom. Mogoč ve kdo kaj bi bilo krivo za to in kaj bi bilo treba menjati.
Lp :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422973 (2069) Svizec69
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016364 (4555) Pyr0Beast
»

Hlajenje MOS-ov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
391682 (990) Boki_
»

Previsoka temperatura, ali pokvarjena matična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101782 (1619) Vlady

Več podobnih tem