» »

Win2000Pro ali Win XP

Win2000Pro ali Win XP

Blond ::

Pozdravljeni !!!

Moja masina bo potrebna ponovnega nalaganja OS (razlog Virusi).
Do sedaj sem uporabljal Win2000Pro zanimajo pa me vase izkusnje z XP.
Z 2000 sem bil zelo zelo zadovoljen. Bolj stabilnega in hitrega sistema se nisem imel.
Razmisljam pa o XPjih:
ali so stabilni ? ali so hitri ? ali naj jih nalozim ???
Prosim za vase predloge in mnenja.

HVALA
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

tejo ::

XPji so hitri in stabilni, poleg tega pa še precej lepši od svojih predhodnikov... :D

Odkar sem jih naložil, mi niti na misel ne pride, da bi šel nazaj na Windows 2000, kaj šele Win9x...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

nojus ::

Res je! :\ Iz xp-jev v 2000 je isto kot bi šel iz OOOO (audia) v 101-ko.
:D

slayer ::

Ja res je XP ---> zakon. Odkar ga imam na svojem računalu ga zaradi napak nisem resetiral vec kot 5-krat. Ampak, če mas XP mas vse (compatibility mode!):)
by slayer

bodom ::

Se strinjam z vsemi. Če maš WinXP, pol maš vse. Mam dve mašini in sm probal že vse gor, od win 95 do XP. In ti povem, da ga ni bolj zanesljivega sistema kot so winXP. Aja pa še to...uporabljam jih že od decembra, pa so se mi sesuli od takrat samo enkrat, pa še to zato, ker sm testiral kolk zdzijo:D
LP

Tomi ::

Jaz jih imam na svojem laptopu že skoraj pol leta, pa dela 24/7, razen, kadar grem domov ali v Ljubljano. So res stabilni ( delajo po 15 dni skupaj bp in bi še naprej ).
Sesuli so se pa samo enkrat, ko je cimer uspel zagnati 300+ Winamov pri zagnanem Setiju.
Sem pa drugače na faksu admin na nekaj mašinah, in imamo Win2000 SP2, pa so tudi solidni, samo so XP boljši..
metrodusa.blogspot.com

Gh0st ::

Meni se zdijo Windows XP malo otročji. Kaj pa vem vsi taki načičkani sistemi, mi grejo na živce. Sej vem da se da izklopit tist grafični vmesnik, ampak jest sem bolj za resne sisteme ala Windows 2000 in Linux. Jest sem imel gor Windows XP en teden in sem jihpotem zarad počasnega delovanja vrgel dol.
Vem, kriv je moj hardware (cel 366 @ 433, 192 MB SDRAM, GeForce 2 32 MB MX 400) in preobremenjen sistem, saj sem oblikovalec in stalno obremenjujem moj mlinček z 3D rendiranjem.

Po moje so za profesionalni Workstation delo (se pravi 3d rendiranje, modeliranje, razvijanje,...) najboljši Windows 2000. Sicer pa vsakemu paše drugo, tako da se s tem ne bom ukvarjal...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Blond ::

Lepo ste se razpisali !!! in HVALA vam vendar se zdaj ne vem ali 2000 ali XP.
Mogoce se to.
Masina je:
Plata ABir BE6-II, celeron 700, Ram 256M. Ati Rage Fury 128 Pro, in pa Firewire od Pinnacla.
Na racunalniku se ne igra igerc oz. minimalno.
Dela se z grafiko in zelo zelo veliko "video rendering".

Firbec me matra kak XPji laufajo sam nebi rat pol spet menjaval. Masino bi rad mel vsaj ene 3 mesece stabilno :D

Hvala
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

Monster ::

no če maš vsaj 128mb rama polj ti bo dello brez probljema... tk da si jih kr gor daj:D
Ka zaboga...

Aspirinix ::

Nekje vmes je bil omenjen video in video rendering. No, delal isto zadevo. Ampak probaj vsaj malo rama dobiti. Pol Premiere (al kaj že maš) špila ko bomba. Drugače pa XP stojijo, in stojijo, in stojijo, in ...:\

BigFoot ::

jest bi ti svetoval 2000ko. ker za grafiko niso XPji čisto nič boljši, še prej slabši (če ne druzga delajo mal počasneje) pa osebno se men 2000ka zdi tud mal bolj stabilna in zanesljiva.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1158334 (8334) SunCell
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
606292 (5186) LordWorm

Zakaj samo redki uporabljajo win2k??

Oddelek: Operacijski sistemi
432132 (880) -MiS-
»

Kako pogosto na novo nameščate sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
301763 (1086) govno
»

Win Sux

Oddelek: Operacijski sistemi
462759 (2113) ahac

Več podobnih tem