» »

Ukraden laptop

Ukraden laptop

tehnakar ::

ukradli so mi notebook.... ;(
dual core blablabla skoraj nov... me zanima če se ga da kako izslediti ko se kradljivec poveže na net recimo. A je sploh kakšna možnost izsledit laptop?

hvala

5er--> ::

Veš MAC adresso prenosnika, imaš kakšen software na njem, ki se javi ob povezavi na net...
IMO dvomim, da je kakšna možnost tako izslediti tvoj prenosnik...

tehnakar ::

Jst nism nč novga gor nalagu ker sem ga mev slab tedn;( A mislte d je blo že kej gor, d so u trgovini to dal gor?

5er--> ::

Ne.

tehnakar ::

Pol ga lohk odpišem, razen če bojo mel kapsi dobr dan pa se jim bo dal mal migat;(

5er--> ::

Počakaj, da še kdo kakšno reče, ampak IMO lahko pozabiš nanj.

eales ::

Kje so ti ga pa ukradli?

Ted ::

Če maš doma router in si se s prenosnikom priključil na net preko njega mora router imeti to mac adresso nekje zapisano. Kako pa boš ravno to mac adresso našel med 100 tisoči kompov samo v Sloveniji pa je drugo vprašanje. Najprej boš računalnik našel z opisom storilca, video posnetkom ali čem podobnim.
Mah...

Zheegec ::

Žal ne bo šlo, tudi če bi imel MAC adresso bi te na policiji in naših ISP samo debelo gledali :(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AndrejS ::

In tudi če bi imel MAC addreso ne bi nič pomagalo, ker se večina priklaplja na net preko routerjev

Opkow ::

Daj natancen opis modela in serijsko st. notebook-a oz karkoli podobnega, da se loci od drugih. Po moznosti se kako fotko, ce jo imas.
Mogoce se bo pojavil recimo na bolhi, oz kako drugace prisel v stik s kupcem... Nikoli ne ves.

Kje in kako so ti ga ukradli?

poweroff ::

Hja, obstaja en poseben software, ki v nek center sporoči ko se tvoj laptop poveže na net... lani je to predstavil nekdo na Infosek konferenci. Ampak zadevo je treba naložiti preden ti prenosnik ukradejo, zraven seveda pride tudi naročnina na storitev.

Edina rešitev, da se policija bolj potrudi je, da se razglasiš za člana Gibanja za pravičnost in razvoj, pa da Drnjo da kakšno izjavo za medije.

Oprosti za hec, ampak dvomim, da se da kaj pametnega storiti. Morda naslednjič razmisli o kakšnem zavarovanju za primer kraje - obstaja tudi v Sloveniji pa mislimm, da ni toliko drago.
sudo poweroff

Jst ::

To zadevo, ki je Matthai opisal ima moj - več kot leto star - Dell možnost v BIOSu. Vendar se mi zdi, da v Slo ni mogoče dejansko to uporabljati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tehnakar ::

Jah sej skoz po bolhi gledam pa po vseh oglasnikih pa ni nič. Mogoče bo kdaj. Ukradli so ga pa iz avta ko sva šla s kolegom samo na stran 100 metrov stran sred mesta in butla avta nisva zaklenila. Hvala vsem za pomoč upam d se bo najdu

Melanholija ::

Še dobro da nista ključa v avtu pustila, drugače pa mislim da je prensnik žal izgubljen

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

Boš dubu še kazen ker si avto pustil odklenjen ...
Everybody lies!

ffka ::

lej leptopa nebos nikol več vidu men so ukradli mobitel mev sm ga 1 tedn pol mi cez en mesc javjo da je v uporabi nesm na polcijo in recejo da nebom dubu mobitela ker je bila kraja iz malomarnosti

root987 ::

Matthai: Slučajno veš ime programa?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tarzan ::

Meni so ga odnesli, ko sem ga nesel na servis - sam bi trdi disk zamenjal v 5 minutah, oni so rabili cel teden, medtem so jim pa tudi vlomili in seveda odnesli moj prenosnik. Da jim ... mamico!

Pesimist ::

Kraja iz malomarnosti? Lol Mobitel pa v uporabi pa ti rece, da nebojo nic naredli al kaj. Nerazumem.

Drugac pa laptop zal nebos vido vec. Mogoce ti ga je celo kolega spizdo. Je on pustil avto odklenjen? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

oemdzi ::

noo it' was me:) JOKE, priporocam kupujte samo osebne racunalnike, za ohisje izberite zaboj iz litega zeleza, da ga bo tezko prenasat>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

gansta ::

Eni ste ža štose8-O , meni zadeva ni smešna me zanima kako bi se vi počutili v taki situaciji:( , sam sta pa res "butla" da pustita "odprt" avto:D

TRIROG ::

a nimajo IBMi neke fore da procesor sporoča neko kodo hardversko in da se ga da zaklent če se poveže na net?

poweroff ::

Ha, sem našel. LoJack: http://www.lojackforlaptops.com/.

Pravijo, da najdejo 3/4 ukradenih računalnikov. Ni mi pa jasno kako zadeva deluje, oz. ali deluje tudi če formatiraš sistem...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne morem naštimati interneta na svojem prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
211271 (873) bluefish
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912594 (12126) iro
»

Iskanje ukradenih prenosnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639164 (7964) Master_of_pc
»

po bios flash-u internet ne dela?pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
181047 (806) asus
»

kabelnet in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
122036 (1887) AngelOfDeath

Več podobnih tem