» »

GPS dilema...

GPS dilema...

TakelowG ::

Pozdrav.... Sem v veliki dilemi glede sistema gps.... Imel sem dlančnik asus BT, vendar sem ga zaradi težav z odpovedovanjem v vroči okolici prodal...

Sedaj si sestavljam nov sistem GPS, pa sem dobil sicer eno ponudbo z dlančnikom HP ipaq rz 1710 ali rz 1700 (ne spomnim se točno...... Kolikor vem ne eden ne drugi nima bluetootha.... Se splača ta dlančnik sploh nabavit?
rabo bi pa tudi včasih za na kolo gps, tako da bi moral zdržat prižgan sistem okoli 4h.....

Če ne tega, kateri dlančnik bi priporočali vi ko ste malo bolj profiji ko jaz, in kateri GPS sprejemnik? sedaj mi je ponujen en Royaltek, pa se sprašujem ali bi ga vzel....

L.P.; TG


Prosim za čimprejšnje odgovore...

JOKER ::

Povem ti samo lahko, da ne jemlji 1710tke prav zaradi tega, kere nima BT.
Pri tem bi moral uporabit USB GPS MOUSE, ki pa je za uporabo na kolesu zelo delikatno zaradi kablov ... itd.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Calligula ::

Splaca se ti Ipaq 3715, ker ma dalec najbolj trpezno baterijo, 169Mb vgrajenega spomina, WIFI, BT,..
in pa GPS modul, ki lovi do 32 satelitov. Nek nov cip in ful dobro lovi in baterija zdrzi vec dni brez polnjenja. Sem uporabljal to kombinacijo pred kratkim in se ful dobro obnese.

Mogoce bi jo kolega celo prodal.

Ampak to je optimum tako pri delovanju kot tudi v smislu value for money.

karafeka ::

Jaz bi priporočal Artemisa (htc p3300). Po izkušnjah drugih baterija z prižganim gpsom (in vsem ostalim na minimumu) baje zdrži okrog 7 ur. Pa tudi drugače je po opisih zelo dober telefon (ima tudi gsm). Edino procesor ima samo 200mhz (lahko se ga navije na 250mhz) vendar to naj ne bi predstavljalo problema.

Specifikacije tule:
http://www.gsmarena.com/htc_p3300-1693.php

Več informacij tule:
http://forum.xda-developers.com/

TakelowG ::

Hvala za odgovore.



RoyalTek RBT-1000



Kaj menite o tem sprejemniku?

TakelowG ::

pa prosim dajte mi malo svetovat katero karto naj si namestim za slovenijo in kje jo naj dobim? mam pa nameščen tom tom in igo.

kaj od garmina softwer pa ne gre gor an?

Dr_M ::

HPjevi dlancniki so zanic, cist preprosto receno. ce bos uporablju samo GPS nabavi fujitsu-siemensa loox 560, ce rabis se telefon pa htc p3600.

RoyalTek RBT-1000 je cisto spodoben sprejemnik. ze dlje casa ga uporabljam, primerju sm ga tudi ze s sirfstar3 sprejemniki, pa ni popolnoma nic slabsi od teh.
visoko stevilo kanalov ti pa nic ne pomaga, ker ponavadi itak ne vidis vec kot 10 satelitov, tko da 32 kanalni sprejemniki so marketinski nateg.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TakelowG ::

ZHvala za info, zanima me še nekaj. Napajanje za gps sprejemnik sem potegnil kar iz nosilca za dlančnik. vendar ko vklopim za cigaret lighter zadevo, začne gps oddajati čisto tiho ful visoko vrekvenco (piska).... kaj mi je storiti? oboje je na 5v DC.sam dela pa normalno gps.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dlančnik + GPS

Oddelek: Kaj kupiti
203357 (2863) krneki0001
»

Gsm OS Win Mobile 6

Oddelek: Pomoč in nasveti
91338 (1166) krneki0001
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412112 (8802) AtaStrumf
»

Kateri dlančnik + telefon???

Oddelek: Mobilne tehnologije
131768 (1768) Gregor P
»

dlančnik + telefon ??

Oddelek: Kaj kupiti
121283 (1054) pinx

Več podobnih tem