» »

alterntativa skenerjemu default driverju?

alterntativa skenerjemu default driverju?

pupsi1984 ::

imam skener hp 3770 zanima, me ce obstaja kaksen alternativni gonilnik za ta skener oziroma, ce obstaja kak program, ki je alternativa HP IMAGE SOFTWARE-u ker me HP-jev program spravlja ob zivce in ker je totalno sr...
hvala

karafeka ::

Sicer skenerja ne poznam, toda če imaš v mislih Okna, potem imajo le-ta svoj vmesnik za skenerje, ki je sicer bolj kot ne špartanski, ampak ti bo mogoče všeč. :) Drugače pa ima tudi Abby Finereader svoj vmesnik za skeniranje, tako da ne rabiš uporabljati tistega, ki je prišel poleg skenerja.

Za linux je pa edino sane-backends oz. xsane.

jan01 ::

VueScan Professional Edition

darkolord ::

Če želiš izkoristit vse zmožnosti skenerja, bo treba uporabit kar to sranje od HPja. VueScan je sicer kar v redu alternative za določene zadeve, čeprav ima nekaj zelo butastih zadev (recimo ne podpira optičnega skeniranja z več kot se mi zdi 600dpi)

opeter ::

recimo ne podpira optičnega skeniranja z več kot se mi zdi 600dpi


He? Od kje pa ti to? Ne podpira optičnega skeniranja zato, ker tvoj skener ne podpira te resolucije.

V Input jezičku moraš nastaviti Scan Resolucijo na željeno vrednost (namesto "Auto"). Seveda pa, če ima tvoj skener 600 dpi optično resolucijo, ne moreš pričakovat, da boš ti skeniral z recimo 800 dpi (ker to je že softverska interpolacija).

Imaš pa še en drug program za skeniranje, je pa res, da ni za vsakega: SilverFast (tudi cenovno ne).

darkolord ::

He? Od kje pa ti to?

Imam skener, ki optično podpira 2400dpi - že če nastavim 1200dpi, pride do interpolacije.
Sem pisal avtorju programa, ker sem mislil, da program samo kaj narobe zazna, pa je rekel, da je to namenoma, ker itak večina ljudi ne potrebuje več kot 600dpi.

ThinMan ::

http://www.silverfast.com/

Pred leti sem imel možnost delat s tem softwareom. Dela čudeže.
Probaj demo verzijo.

edit: silverfastAIStudio

lp,
TM
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinMan ()

CaqKa ::

jaz uporabljam kar tega wizarda iz xpjev. oni dan ko sem pa imel visto gor pa sem ugotovil, da je tisti v visti totalno handikepiran in niti onega naprej nazaj buttona nima da bi lahko delal več zaporednih skanov hkrati... pa še za fajl morš vsakič znova kopirat in ime štelat...
tako da jaz tega od xpev priporočam.

bom pa tega silverja probal če je tako fajn.

opeter ::

Je, če imaš 400 EUR-ov. ;)

bluefish ::

še bolje, če imaš kje v bližini kakšen sončen travnik ;) .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314963 (3948) Okapi
»

Program za enostavno skeniranje

Oddelek: Programska oprema
174987 (3836) opeter
»

Generični programi za skeniranje

Oddelek: Programska oprema
6921 (773) opeter
»

kompatibilnost skener - windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
51100 (1025) lopov
»

Best buy skener

Oddelek: Kaj kupiti
361848 (1477) Dr_M

Več podobnih tem