» »

Best buy skener

Best buy skener

frenk ::

Zanima me ker skener se trenutno najbol splača...pomembno je seveda razmerje price/performance, cena pa naj bo nekje od 20k sit pa do 30k sit...hitrost skenerja ni pomembna, pomembno pa je predvsem, da ne popači barv.

Na internetu tud nism najdu kej preveč testov:\

Vikking ::

priporočam UMAX skenerje

frenk ::

ker...

JustVi ::

Musteka ni več?

frenk ::

a je mustek kvaliteten?:\

JustVi ::

Če bodo kaj napisali.... nekateri ga imajo ziher.. :\

JustVi ::

Scaner Bearpaw 4800 TA PRO II 2400x4800 Dpi tega sem mislil, da ne bo pomote.

to je blo mal nazaj, trenutno... bo verjetno še kakšn predlog.

frenk ::

Bearpaw, 4800 TA PRO, 2400x4800 A4 48b USB 30.384 29.169
a je tole potem najbolsa varianta?:\

JustVi ::

Če se ga da dobit, zaneslivo najbolša. Kolega ga je kupil v Kranju v Globusu, če ga boš še kje našel se priporočam.

jest10 ::

Tuda jaz ti ga priporočam- ga imam

jabe ::

driverji pr musteku znajo zafrkavati, vsaj pri win xp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

frenk ::

justvi: a mislis na comtron, ki je v globusu v pritlicju?

jabe: kaksni problemi?...se jih da zrihtat?:\

torej zgleda imajo ta printer tukaj...samo me zanima ce je kaksna velika razlika med PRO II in PRO razlicico, ker tukaj prodajajo PRO razlicico

a ima ta skener tud nastavke za diapozitive?:\

jabe ::

frendica kupila bearpaw 4800 ta proII, pa ni mogla v settings pridt. Lahko je skenirala samo z default nastavitvami. Je probala ene parkat odinštalirat pa inštalirat driverje pa ni šlo. meni so pa tukaj umaxa svetovali.

frenk ::

tukaj piše designed for WinXP

jabe: dej mi povej kje ga je fredica kupila:)

frenk ::

malo sem gledal specifikacije teh dveh skenerjev pa ne vidim razlike...mogoče kdo ve?...oba imata pa CCD:)

jabe ::

vem da piše gor win xp, sem 3 dni poslušala, kako gor piše win xp, pa da ji ne dela. men se zdi da ga je pr comtronu kupla. nisem zihr, lahk prašam.

bili_39 ::

V JAE maš Umax 4700 photo varianto za dobrih 30kSIT. Zadeva ima nastavek za diase in zraven dobiš še Silverfast software (twain in plugin za Photoshop). Po moje bolj ziher, čeprav so sedaj skenerji nesramno poceni - tudi za 20kSIT niso ne vem kaj slabši.

lp

frenk ::

umax astra 4700 photo ima 1200x2400dpi, mustek ima pa 2400x4800dpi

jabe: bom pa pac dal win2k3 al pa win2k gor:)

bili_39 ::

Kaj pa nameravaš skenirat z več kot 600 dpi?

frenk ::

diase:)

bili_39 ::

Ne glede na dpi (2400 ali več) najverjetneje ne boš zadovoljen z rezultati.
Se ti splača malo poguglat.

JustVi ::

Ja v Comtronu, sam jih nisem več videl v izložbi.

Bil je ocenjen kot best buy skener kar v nekaj revijah npr. Vidi..tak da ni z mojega zelnika.

No na temu se že da zasilo poskenirat diase. Za diase so mal drugačni skeneri.
Družinske fotke so pa res precej lepše kot na 600dpi

Nikoli ni rekel da ne bi delal v XP-ih. Mustek ima kar urejeno stran, tako tudi redne popravke.

Tale se mu mal približa po ceni, drugače so cene takšnih skenerjev po 60k, verjetno ne zato ker bi bilo 4800dpi brez veze.

frenk ::

ce pa pravte da diasi niso tolk dobri na tem skenerju je verjetno brezveze tolk dpi-ja...poleg tega pa ae mt jamra ker je to prevec dnarja...kva pa recimo nekje do 25k sit...verjetno astra:)

bili_39 ::

Poskusi raje poiskati skener, ki tudi z diasi opravi dobro. Mnenja na netu so precej prijazna do Epsonov. Pri nas so bili na žalost do nedavnega vsaj 2,5 krat dražji kot čez mejo (je komu jasno zakaj?) sedaj so vsaj nekateri cenejši modeli postali dostopni. Problem je v tem, da zaradi njihove cene (prejšnje) ni skoraj nikogar, ki bi lahko kaj o njih povedal iz prve roke.

Malo poguglaj...

frenk ::

bili39: ampak verjetno je bol malo možnosti, da bi najdu skener, za skeniranje diasov za 25k sit...tko da...:\...pomoje bom nabavu kr kaksen pocen umaxov skener...al mogoce predlagate kej druzga?...verjetno bom v tork nabavu

...naj se enkrat povem da je pomembno, da ne zjebe barvnih odtenkov

Hair_Y ::

Malo izven teme....
Ko bi vi vedli kake so razlike v skenerjih 8-O .
Mamo Hp-ja 5550c za 100 jurjev (s podajalcem), pa je 'totalno sranje'.
No za domačo uporabo je verjetno odličen.
Sedaj pa imamo na posoji Fujitsu-ta fi4220c, ki pride okoli 500.000 sit.
Wow...
Če rabiš res dober skener, potem vidiš, da se ti splača dat 2x ali
3x več denarja. Stvar leti, kot da bi vizitke 'štancov'.
Razlike so potem pri visokih cenah res veeeeelike....

bili_39 ::

Barvne odtenke lahko popravljaš tudi naknadno.

Brez popravkov pa se moraš pozabavati z ICC nastavitvami, če ti to software omogoča. Običajno so takšni programi precej dragi (Silverfst AI, Binuscan...)

Profi skenerjev ne poznam, za osebno rabo pa sem delal predvsem s HP in Umax. HP ima pri barvah kar nekaj težav, je pa odličen pri sivinskem in ČB skeniranju, čeprav se modeli prehitro spreminjajo, d bi vedel za vsako generacijo.

Morebiti je pa ta Mustek vseeno za kaj - o njem nič ne najdeš na priznanih straneh (išči med fotografi in tiskarji).

Kaj naj rečem: lepe fotke ti želim. :)

frenk ::

aha...kerga umax-a pa priporočate?

...tam do cca. 25k sit:)

tha_man ::

Mar ni Umax enkrat uvajal sistem da bi blo treba driverje plačevat? Kako je zdej s tem?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

bili_39 ::

Osnovne twain driverje dobiš zraven in tudi na netu so dosegljivi. Čeprav niso (pri Astra seriji) ekvivalentni boljšim vmesnikom v stilu Silverfast ipd.
Tista plačljiva varianta so Binuscan in podobne zadeve za profi obdelavo barvnih odtenkov (če se ne motim) - pri dražjih skenerjih

frenk: priporočiti bi ti upal le 4700 photo varianto (JAE 32kSIT, taipan - ??? 29 kSIt) in to predvsem zaradi silverfast driverjev, ki jih dobiš zraven . Če pobrskaš po forumu, boš sicer našel dokaj svežo temo, kjer je nekdo ravno začel uporabljati ta vmesnik ... :D in se ti bo verjetno oglasil na pm.
navadna 4700 nima priloženega nastavka za diase in bolj osnovni twain vmesnik cena pa je menda nekaj pod 25kSIT
Cenejših Umaxov jaz ne bi kupoval - pol raje kakega Musteka, Acerja ali nekaj v prvem Sparu....

frenk ::

bili_39:kaj pa primerjava astre 4700photo in Bearpaw 4800 TA PRO II...daj mal razlož kaj je tale silverfast...jest imam proračun omejen na 25k sit, 30k le pod pogojem da je tist skener za 30k res zelooo boljši od tistega za 25k sit, ker le tako bom lahko mt prepričal v nakup držajega/boljšega skenerja:)


p.s.: no vsi k ste hotl vedt kje ga prodajajo...zgorej je link;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

bili_39 ::

Na zgornjem linku je cena 29 in drobiž.... ne pa 25 - to pa je skoraj isto kot Astra 4700 photo
Pravzaprav te nočem prepričat za nakup česarkoli
V eni drugi temi je tekla debata okrog teh Mustekov - naj povedo svoje tisti, ki ga imajo..
lp

frenk ::

bili_39: ja sej 29k tko kot astra...sem pa slišal da je tale mustek eden boljših skenerjev...zanima me samo v čem je ASTRA 4700Photo boljša od tega musteka za 29k sit?

bili_39 ::

Aja, še za software: boljši twain gonilniki ti omogočajo, da že pri skeniranju nastaviš descreen in en kup nastavitev. Za skeniranje iz revij in časopisov je važen predvsem desreen (kompenzacija vzorca tiskanja - po domače), ostalo lahko večinoma popravljaš tudi kasneje.
Daj preberi si malo tukaj
btw, za tega Musteka sem res opazil nekaj pohval - le enota za diase ni ravno ne vem kaj...

bili_39 ::

V čem je boljša Astra? Pojma nimam :D Kar v redu dela na vseh področjih, ampak najverjetneje dela tako tudi Mustek.
Mogoče razmišljam narobe: ko kupujem fotoaparat ne bom kupil Musteka - ampak Canon, Nikon, Olympus... ko kupujem skener bi najraje vzel kakšnega Linotronica, Miccroteca itd (tudi Umax ima že desetletja profi skenerje). Ko kupujem računalniške igrače (vsi se radi igramo, da ne bo pomote) bom pogledal za Mustekom. Mogoče je samo predsodek - sam se odloči. Kot sem rekel - ta model Musteka so marsikje pohvalili.

frenk ::

torej če mi uspe pregovorit mt pač vzamem enega od teh dveh...kva pa če se proračun omeji na 25k sit...a je potem astra 4700(nonPhoto) bestbuy?:\

Dr_M ::

kdo ve kako je kej s skeniranjem negativov??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri scanner

Oddelek: Kaj kupiti
111193 (1065) bili_39
»

Nakup novega skenerja - katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
5845 (795) dr.J
»

Skeniranje negativov

Oddelek: Kaj kupiti
113595 (1545) Blisk
»

Skeniranje diapozitiva

Oddelek: Programska oprema
123560 (3452) dr. Zgemba
»

Skenr

Oddelek: Kaj kupiti
181674 (1456) PIII850

Več podobnih tem