» »

uvoz laptopa iz Amerike

uvoz laptopa iz Amerike

ovdje kokoš ::

Dober dan,

prijatelj je trenutno v Ameriki, jaz pa ravno kupujem laptopa, odločil sem se za MacBook Pro 17" (če ima kdo boljši predlog sem pripravljen razmisliti o izbiri).
Zadeva v Slo stane skoraj 3k evrov, v Ameriki pa malo čez 2k evrov, zato se mi res splača zadevo uvoziti (carina je 20%).

Prijatelj je malo skeptičen, pravi da ga je strah okol nosit tako drago zadevo, zato sem zadnjič dobil (najbrž) odlično idejo. Spomnil sem se, da bi mi računalnik poslal po pošti, fajn ga zaviješ v plastiko z zračnimi mehuržki pa daš v veliko kišto in se mu sigurno ne more nič zgodit. Zanima me, ali morda kdo ve, je to izvedljivo, kje naj se pozanimam o ponudniku poštnih storitev in ali bom pri tem pristoje organe "nategnil" za carino.

Hvala za pomoč.
jebi ga

kubanc ::

ce ga je strah okoli nosti tako zadevo ga da lahko zavarovati.
jaz sem moj prenosnik zavaroval kasko:)

Pomoje je najbolje da se pozanimas na posti ali pa katerem od podobnih ponudnikov, kako je kaj z tansportom.

L.P.

Steinkauz ::

Carini se tako ne boš izognil(pregledajo paket), pa še poštnino boš plaču, pa še čakal boš kaka 2 tedna.

ovdje kokoš ::

Kje pa se zavaruje kasko (a je to tko k bi šu recimo v zavarovalnico Triglav ?), pa kok to kej pride ?
jebi ga

kubanc ::

ja recimo jst sm sel na zavarovlanico triglav, vendar nism zavaroval prevoza temvec celoten racunalnik, nakako tako kot kasko.
racunalnik mi je bil vreden 336000 SIT, zavarovanje me je prislo pa 17000 SIT.
zavarovanega imam proti kraji in ce mi ga ukradejo dobim 300000 SIt, zavarovan je tudi proti udarcem, ce se kaj pokvari, ce mi pade na tla, itd...
nekako se mi je zdelo vredno da ga zavarujem ker sem le nekaj casa sparal zanj, in se mi 17000 SIT ni zdelo tako veliko.

glinik ::

Kaj si hecn, da ga s pošto pošlješ !!!???? Na poti v SLO ti ga bodo 100x uničili !!! Ne ga srat.

Pred 2 mesecema sem bil v ZDA in si je kolegica tudi kupila laptopa. Edina opazna razlika (na prvi pogled) je drugačna tipkovnica. Zadevo je kupila in dala v nahrbtnik in to je to! Na meji sploh ni bilo problemov, nič ... Lepo ga imaš v osebni prtljagi, to je vse ... Če te že vprašajo in težijo, pol pač plačaš tisti carino. Na Brniku sploh niso gledali prtljage, ko smo prišli ob 11:00 zvečer, so bili že vsi na carini utrujeni >:D .

Kolegu se mogoče ni, to je druga stvar.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

ovdje kokoš ::

Prvotna ideja je bila, da se tud moj laptop "prešverca", ampak bo tudi kolega zase kupu enega, švercat dva je pa že malo bolj zoprno.
Najbrž se bova zmenila, da ga zavaruje.

Kaj pa mislite o izbiri laptopa, je to najboljši nakup za svoj denar ?
jebi ga

kubanc ::

dej kopiraj karakteristiko prenosnika.

glinik ::

Potem je stvar povsem drugačna.

Če ga že bosta poslala po pošti, potem ga daj v velikansko škatlo in noter našopaj 20kg papirja (vsaj 20kg).

Menda sam veš kaj potrebuješ, kakšno delo delaš in zakaj Maca? Kolegica je vzela Toshibo, ima res lepo sliko, vendar je baterija po 2 urah papa ... Prišparala je vsaj 200, če ne 300 EUR.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

user427615 ::

k je lih v ameriki, lhk še zame enga MacBooka Pro 15" (2.2)... :8) ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti v Ameriki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510061 (7149) MTB
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5013033 (11404) St235
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
295302 (4739) Gandalfar
»

Nakup laptopa v ZDA

Oddelek: Kaj kupiti
152694 (2259) N-E-O
»

prenosnik za 2-3k evrov

Oddelek: Kaj kupiti
172038 (1296) ovdje kokoš

Več podobnih tem