» »

smc.exe zasede ves procesor

smc.exe zasede ves procesor

Strumf ::

Problem se mi je pojavil pri zagonu online igre. Naložili so se neki updati in sem moral potrditi dostop na net, za katerega je prosil Sygate firewall. Nato pa je začel tale proces "smc.exe" trošit CPU na 100% in kar ni nehal. Še po pol ure in restartu računalnika je delal enako. Ko pa sem izklopil igro, pa je nehal in spet nadaljeval ob ponovnem zagonu igre.

Toliko vem, da je to Sygate - ov proces in se ne da ugasniti, ampak da "full" zasede procesor za toliko časa, pa je že malo preveč!

Je kakšen nasvet, da se to ustavi po kratkem času delovanja?


Hvala!
  • spremenilo: Strumf ()

PINki ::

Windows errors related to smc.exe ?
smc.exe is a part of the Sygate Secure Enterprise, more specifically the firewall product. This piece of software blocks attacks from Internet-bound viruses and hackers. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

Rešitev: Izklopi firewall ko igras to igrco!

Azrael ::

>Naložili so se neki updati

Je igra original? Če je, potem to napako prijavi avtorjem igre in počakaj na popravek popravka.

Če pa je igra khm khm, kupi original in bodi vesel, da je FW blokiral zlobno kodo™ v tem "popravku".

Izklop FW pa je v obeh primerih zelo, zelo neumno dejanje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

No, wčasih se temu FW-ju res strga, no rešitev je bila v nastavitvi prioritete na low. Takrat, ko predeluje veliko paketkov, ki prihajajo iz raznoraznih vrat se mu kaj hitro utrga, drugače pa 10M pretok načeloma ne potrebuje več ko 200MHz za polno filtriranje.

Strumf ::

Ja igra je original (Cabal online).

Izklop FW ni opcija, sicer pa izklopim že Antivirus, ker ta pa res upočasni zadevo (je kot ročna zavora za comp.)

Moram pa napisat, da sem včeraj spet probal zadevo pognat, pa je proces ostal miren, oz. ni trošil 100% in je igra potekala normalno.

Upam, da se mu bo čim manj krat utrgalo!

HVALA!

jan01 ::

Zamenjaj firewall, saj sygate več ne razvijajo in zato ima kar nekaj bugov(tudi varnostnih!), ki morda nikoli ne bodo popravljeni. Zamenaj s brezplačnimcomodo firewall ali pa od plačljivih outpost ali pa morda zonealarm: Če imaš rad podrobno nastavljanje pa izberi jetico(v1 je free).

Pyr0Beast ::

Meni verzija 5.5 svoje delo opravlja odlično, kolikor pa vidim, pa jetico ne zgleda dosti slabše :D
Bomo menjal v kratkem pol :)

Strumf ::

Zaenkrat pridejo v poštev samo brezplačni...

jan01 ::

Od brezplačnih: comodo firewall in za neizkušene zahtevnejši jetico v1 in nič drugega.

Strumf ::

Oprosti, ampak kateri je za neizkušene?

Jaz rabim FW, ki me pač ne sprašuje neke hude podrobnosti, ampak da po nastavitvi dovoljenj željenim programom ''lepo deluje''.

jan01 ::

Posnemi si comodo firewall. Imaš na portforward.com polno prikazanih nastavitev za določene programe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413129948 (19435) Qushaak
»

kateri OS na staro mašino

Oddelek: Operacijski sistemi
51256 (1098) hamax
»

Proxy trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142422 (2141) jan01
»

Težave z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51826 (1751) mojsterleo
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272440 (1911) ferjan

Več podobnih tem