» »

kateri OS na staro mašino

kateri OS na staro mašino

boskosi ::

torej imam eno staro mašino z konfiguracijo: MB je noname, no verjetno bi znala bit ta a ni 100%, po sliki sodeč sicer je, samo moja je neke znamke Elpina; procesor = Celeron 300MHz; RAM = 64 Mb; VGA = SiS 6326 3D PRO 4Mb, HDD = 4,3 Gb, zvočna integrirana, mrežna typhoon stara kaka 3 leta
to mašino bi postavil kot 24/7 online, mogoče bi nato še dodal kako stran gor, tak bolj za hobi, mogoče tudi kak serverček...........zanima pa me kateri OS mi priporočate da bo mašina čimbolj gladko tekla, trenutno gledam "Windows Tiny2003 eXPerience Edition" ki je zelo okleščen in vzame zelo malo sistemskih sredstev, zelo me mika tudi kak linux, a ne vem kateri bi bil najprimernejši


hvala vsem za pomoč

MTm2H37rqt7B ::

Windows mogoce 2000.
Linux pa... mogoce Ubuntu Server.

Ce pa za dekstop, pa kaksen Xubuntu ali DSL (Damn Small Linux).

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Probaj dobiti še kaj rama, drugače pa priporočam ta Windows Tiny2003 eXPerience Edition oz novejša Windows Tiny2003 Rev01 R2 SP2 RC Unattended 3-in-1 Multi-Boot oz res najnovejša rezličica Tiny2003.Datacenter.SP2.Unattended.4.in.1.CD(pa če boš izbral različico z vsemi programi, odinstaliraj comodo firewall, ker stare računalnike malo preveč obremenjuje in ali uporabljaj od windowsa ali pa odličen free jetico v1).
Garantirano pa bo delovalo hitreje kot primerljiva različica linuxa

hamax ::

za server priporocam *BSD ali pa debian linux.
za workstation pa ubuntu.
v vseh primerih pa bi bilo zelo priporovljivo, ce nekje najdes se 128mb rama.

boskosi ::

torej naj povem da sem za začetek na to konfiguracijo inštaliral "Windows Tiny2003 eXPerience Edition" ker sem ravno imel pri roki.......mašina presenetljivo hitro in gladko laufa, sploh če se spomnim kako je to laufalo na win98 ali pa na winME.............vse razen zvočne zaenkrat deluje kot je treba, in je kot bi imel winXP..........v kratkem planiram da bom probal še z kakim linuxom, pa bomo vidli kaj bo.........bom probal še kake rame nabavit

hamax ::

se za opozorilo glede linuxa. vse distribucije z gnome ali kde so precej pozresne.
oziroma je sam graficen vmesnik pozresen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiny XP ?

Oddelek: Operacijski sistemi
297289 (6722) satfinder
»

WIN XP na USB ključku...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71348 (1157) krneki0001
»

XP vs Server 2003 R2 SP2 Datacenter (programje&driverji)

Oddelek: Operacijski sistemi
111280 (1090) elasto_mania
»

Kateri operciski sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
8798 (798) Djuro
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456265 (4185) krneki0001

Več podobnih tem