» »

katera miška je najboljša izbira

katera miška je najboljša izbira

«
1
2

polde66 ::

katera miška je najbolj precizna?
Se odločam med logitechovo 1000 laser in Razor diamondback, pa kje se slednjo da nabavit pri nas, predvsem me zanima natančnost odzivnost in vse kar se za hitre igre spodobi
polde

Shybby ::

Razorja imaš tukaj
Mam pa sam mx1000 in valda ti jo priporočam >:D

Cranchi ::

kar se za hitre spodobi, lahko ti iz prve roke povem da ce izredno hitro potegnes mx 1000 se zmede, vsaj jaz ko sm low sensar in me je teplo po glavi to, potem sm kupil razorja DBja in noro mislm da boljse misi nisem mel in je tudi nebom mel, no seveda mogoce kupim naslednika razerja..

lp

Doctor DJ ::

Sam za igre? Razor - ma rep
Na splošno MX 1000 - nima repa

Lahk pa tud MX510 - ta pa spet z repom


LP
Red Angel

polde66 ::

ma rep me niti ne moti preveč
polde

Roadkill ::

Razor diamondback je the way to go, če ti igre kaj pomenijo.
Drugače je pa tudi za splošno rabo kul... morda malo manj udoben, kot mx510,1000, ampak natančen in hiter je pa vedno.

nodes ::

za igre Razor
za celodnevno delo 510

1000 je ful preveč puklasta

polde66 ::

šel v bof pa nabavu razerja, mal manj k 12 jurjov, zdej bo pa proba po cel dolžin
polde

TommyLee ::

mx 510
www.dornik.si

m_z ::

mx1000...

miša je treba probat preden ga kupiš, in če je kdo prebral kakšen test o naj-hudem logitechu je lahk zasledil da ljudje opozarjajo da je to miš v prevem pomenu besede in kot tak namenjem za večje šapice, če ne celo šape...če brez težav držite v roki košarkaško žogo je ta miš tisti ki oko orosi...

problem je ker se "osnovni" - manjši miši dobesedno zgubijo pod roko in pol dobiš najmanj išijas in revmo v prstih po nekaj urah dela...:'(

jst sm bil presenečen nad hitrostjo,odzivnostjo,ergonomijo...skratka 5+...za moje potrebe je idealna...

priporočam...

Dead_Eye ::

Glas za mx510.
The one and only

deco16 ::

Jast tud stavim na 510mx. :D

ZaX_OCZ ::

Glas za MX510!!! :))
Ammm.... Jst

Cranchi ::

jezus kristus jasno da glasujete za mx510 ker se niste imeli DBja jaz sem imel vse tri no mx 500 mx 510 mx 700 mx 900 mx 1000 ter sedaj dbja zmagovalec je znan DB.. kar se tice mx 1000 slabse miske ze dolgo ne ima toliko slabih hib ce bi se moral odlociti za wireless bi uzel mx 700 ali 900 kar se tice 1000 imam ogromno sapo kosarkasko zogo drzim za salo in miske ja pomomjad..

vsekakor ce ti je kaj do igric kupi dbja ali mx 510 ni slaba mis ampak zmaga pa DB..

polde66 ::

ja sem vzel DB-ja, zdej me pa zanima koko je teb ratal gumb naštimat npr. št 6 da ti v explorerju al pa mozili eno stran nazaj rukne?
To bi tebe prosu Don, ker mislim da si že vse poštudiral
LP
polde

igor0203 ::

jst sm pa pr Cool-pc uzel tist komplet miške in podloge... Moram rečt da je super komplet. Podloga je Icemat Black2, miška pa MS Intellimouse Explorer 4.0. Miška lepo sede v roko, ful lepo drsi po podlogi, tako da priporočam vsakomur ta komplet... Aja, podloga se posamezno prodaja za 9,6k SIT, miš pa za 8-9k SIT, v kompletu pa je 12k SIT... 8-O

Roadkill ::

polde66: morda se da tudi drugače, ampak gotovo deluje če daš na knof makro in pritisneš alt+(puščica v desno)
Za nazaj pa alt+(puščico v levo) ali pa samo backspace.

polde66 ::

to sem naredu pa me kratko malo ne šmirgla
polde

KTr1sk ::

mene sam zanima katera miška je DB? Aja pa koliko DPi ima ponavadi navadna optična miška?
thx
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

polde66 ::

dpi = 1600 pri razer diamondback
navadne majo tam okol 600 mal boljše 800, najboljše 1000

sem ugotovu zakaj me ne šmirgla,
sem najprej dolpotegnu "najnovejše" gonilnike in nastavu. Nakar sem zbrisal in naložu s cd-ja in seveda zadeva deluje

novejše miške z boljšim dpi-jem pa ne porebujejo posebne podlage in delujejo na mizi brez problema. Imam še intelimouse wireless explorer 2.0 in nisem imel nobene podlage in nobenih problemov
polde

Roadkill ::

polde... zadeva preverjeno deluje z najnovejšimi driverji, tako da je problem na tvoji strani.

polde66 ::

Roadkill katero verzijo maš nainštalirano?
polde

perci ::

b58

polde66 ::

na njihovi strani najdeš samo 4.03
jest ma pa na cd-ju 5.12, zato pa ni šlo
polde

polde66 ::

ma hec, oba drajverja sta 4.03
ta iz cd-j mi dela brez problemov un iz interneta pa ne, hecn kaj
polde

swar ::

Razor Viper imajo v Mercator Centru Črnuče,stane pa cca 11.500,imajo pa tudi razne hude podloge za gejmerje.Priporočam obisk kjer lahko te zadeve sprobte in vidite... :D

iYmsO ::

no naj še jaz povem svoje mnenje in obenem tudi vprašanje...imeu sem razerja DB magma in miska je zlo kul kar se tice natancnosti pa to kabl ma tud tanek in ni trd...edino kar me je zlo motilo sta bila glavna dva knofa ki sta zelo velika in sezeta do sredine miske in tako sem med igro prtiskal gor po nepotrebnem. Nevem a je imel kdo tud take tezave in a se je privadu? Mogoce zato ker imam bol trd prijem pri igranju:\ :D.Pa se to ni mi delala na ravni podlagi steel 4d samo na hrapavi. Vrnu sm jo in uzeu mx 510. No ta mis je res huda kar se tice natancnosti hitrosti lege v roki veliko gumbov ki so zlo v pomoc z delom na racunalniku in tudi dela mi na obeh podlagah.Ne zamenjam jo za noben denar:D . Ampak spet se mi pojavijo tezave pri igranju zaradi oblike...miska je velika in tist utor za palec ni za mojo roko in moj prijem...pac drsi mi in nemrs fajn namert. Tud sama hoja in moving po mapi ni tisto ta pravo ker se pac prevec trudim s to misko v roki:D . Zato spet iscem mis ki mi bo odgovarjala tako po natancnosti kot tudi v roki.Nekak idealna oblika mi je tista cist navadna k so logitechove po 3k sam kaj k niso dovol natancne:( al pa taka kt jo ma razer. Mx so mi cist mim za spil:D .Vam povem da sm v CoDu delu bureke z navadno logitech mis na kuglo pa se igrau sm na pisalni mizi LoL>:D .Ce ma kdo kaksno mnenje na ta prispevek bi biv veseu...cilam spet na razerja DB v upanju da se bi navadu na tisti vlki tipki sprobau bom pa tud raptorja m1...a mogoce ve kdo ce je kj manjsa in lazja od mx 510? by:)

Roadkill ::

MX310 pomojem. Samo kakor se spomnim, nima ravno veliko dodatnih gumbov (če ima sploh kakšnega).

tiborrr ::

Perci, a ni B58 poleg B69 taosnovni logitech opticni mison? 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

iYmsO ::

Ma ne mx odpadejo za enkrt...sej mam 510 doma:D .Npr. take navadne miši kt je b58 mi cist sedejo pa tud nek sm zaslediu da majo 800dpi sam mam doma tudi logitech wheel mouse m-bt58 sam ni natančna.Sam a ni to ena te ista miš?...al se motim? A na tem forumu še ni nobenga uporabnika raptorja m1?:\
LP

bond007 ::

Tudi sam uporabljam B58 black. Sem najprej kupil eno, in mi je bila tako všeč, da sem še za drugi računalnik kupil enako. Super za ta denar! 800 dpi, res nima nobenih dodatnih gumbov - vendar se moraš na te dodatne gumbe najprej privadit. Vem, da imam recimo 2 tipkovnici, ki mata dost dodatnih gumbov gor... vendar jih :\ sploh ne uporabjlam

iYmsO ::

Ja sj men je tud všeč ta mišon pa še pocen je sam a misliš da b58 pa bt58 nimata enakih spercifikacij npr. teh 800dpi? Na izgled sta že enaki.LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iYmsO ()

Roadkill ::

iYmsO: MX310 sem to predlagal ravno zato, ker je navadne simetrične oblike in enake preformance kot 510...

Matek ::

LOL
B58 NIMA 800 dpi. Pravih 800 dpi brez goljufanja dosega komaj MX518 in razer DB.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

iYmsO ::

Ja maš prav madman ker mam bt58 doma pa se lohk 20x skrije prot mx510 pr natančnosti tak da teh 800dpi je kr neki...sam da bi blo v tem ohišju tehnologija mx 510 bi blo to to kar bi men pasal za špil.Kar se tiče pa mx 310 me ne gane kr ma isto utore za palec.Gledu sm na cool pcju da majo pod ostalo opremo steelpad steel grip kot nekakšne nedrseče gobice ki so glih za ta namen prot drsenju in bom tud naroču...kot tudi raptorja M1. Sm se zmenu tok da stestiram če mi bo pa všeč jo pa seveda kupim.LP

strictom ::

MX1000 ;) no more to be said
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

iYmsO ::

Ej Mad nevem al se motim...a si ti tejstu miške za ta forum?Kaj pa misliš na raptorjevih 1600dpi?

iYmsO ::

Mah kakšn mx 1000:D .To predvsem mislim na špil da nebo pomote.Drgač je pa super miš!

strictom ::

če pa za špile pa kak mx518 al pa 510. kdor pravi da ga oblika moti je pač prdec :P
če greš pa že v skrajnosti(da nikjer nebi imeli mx518 na zalogi-bog ne daj) pa lahko poštudiraš na kakega DB
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tilen ::

mx 518
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bluefish ::

MX 518

iYmsO ::

Ja mx 518 je res po moje pravi odgovor za vse k bi rad mel hudo miš tako za špil kt pa za vse ostalo.Sam če ti ne sede si pa prdec k si si jo brezveze kupu ahahaha:D . Btw še sprobam Raptorja ki je po mojem manjša in lažja miš...natančne so pa tak use od teh k je govora.LP

Matek ::

MX518 in Razer Diamondback mata enak senzor, ki ima po specifikacijah 1600 dpi, sicer jih ne dosega čisto konstantno, ampak ok. Vse starejše miške, predvsem cela serija mx (300, 310, 500, 510, 700, 900, 1000) pa ima 400 dpi senzorje, ki imajo z driverji doseženih 800 dpi, torej ni podpora prava strojna.

Če se še nisi odločil zares, izbiraj med logitech MX518 in Razer Diamondback (glede na to, da si povedal, da hočeš dober nadzor v hitrih igrah), katera ti bo bolj sedla v roko naj bo tvoja izbira.


iYmsO, če bi rad miš oblike b85 z novejšim senzorjem, je zadnja taka MX300, ki se lahko izjemno dobro kosa z novejšimi izdelki, če potweakaš refresh rate usbja. Težava je, da se je skoraj nikjer več ne da dobiti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

perci ::

tiborr:

Ja, to je čisto obično najcenejše logitechovo sranje. Dobro dela in lepo sede v roko, pa se tezka ni.Za delo je super. Za gejmerje pa ni, anede :D.

iYmsO ::

Jp Madman za tole miš še vedu nism8-O :8) od tolko ta novih.Sicer je star model in škoda da ne delajo več take izvedbe:( .Jo bom pa sigurn nabavu! Specifikacije pa niso velik slabš kt od 510ke.Sam po moje jih ne delajo več!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iYmsO ()

iYmsO ::

Ne mx 300 ni mogeče več dobit! Kdaj kej pride 318 pa kakšna bo kj na izgled? Mogoče kdo ve?

Roadkill ::

Vrjetno enake oblike kot 300, sam da bo tanov senzor..

iYmsO ::

Hmm nebi reku... saj mx 310 že nima več takšne oblike...upajmo da mas prav:\ .Blo bi fajn da bi usaj en model meu tisto navadno obliko od tolko vesolskih mxov...paše pa tudi tako desničarjem kt levičarjem.

Matek ::

iYmsO, o 318 še nisem nič slišal oziroma ne vem če je napovedana sploh. MX300 se pa še da dobiti, ampak zelo težko. Vem da je nekaj časa nazaj Brane2 povedal, da jih je nabavu en kup, poskusi mu poslat eno zasebno sporočilo in ga vprašat kje jih je dobil, ker že takrat, ko je on kupil, jih AFAIK niso več delali.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

iYmsO ::

Ok sm mu že pisu.TNX Pa glede unga twekanja za Hz a lahko nardiš to na USB kot tud na ps/2 vhodih? Jst mam namreč na mx 510ki na usb 125Hz na PS/2 pa 200Hz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iYmsO ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
585963 (5079) mihajlo carr
»

Legenda se vrača - Razer Boomslang Collector's Edition 2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
506394 (6391) Macketina
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
159943 (9644) roli
»

Katero miško?

Oddelek: Kaj kupiti
362609 (1965) DominusSLO
»

Razlika med MX510 in MX518

Oddelek: Kaj kupiti
322082 (1607) Brilko

Več podobnih tem