» »

Kaj menite o hladilnikih ki so loksirani?

Kaj menite o hladilnikih ki so loksirani?

Roxi ::

Za vse tiste , ki ne veste kaj pomeni loksiran hladilnik je tu objasnilo.
Loksiran hladilnik je hladilnik ki je prebarvan z posebno črno barvo.
Zanima me ali je takšen hladilnik boljši ali slabši. " naj bi za 20% bilje blahil " - povdarek na naj bi.
Ima kdo kakšne izkušnje s tem ?:\

Tjulenj ::

pocak da Thomas odkrije tole temo pa zacne staro debato o barvastih radiatorjih :D

drgac pa ne, 20% sigurno ne, edin ce je zlo bedno konstruiran hladilnik.

Matek ::

Heh, Tjulenj, good old times, tega se pa spomnim :D. Thomas, a lahko zbrskaš link?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

|Luka| ::

Nocm bit pameten, ampak verjetno (roxi) misls eloksiran hladilnik ...

MadMax ::

...in to NI barva, ampak umetno ustvarjen sloj oksida, ki preprecuje nadalnje korodiranje.

Ce je zadeva bazirana na konvekciji (brez prisilnega gibanja zraka-beri: brez ventilatorjev), se obnese bolje!

Ce pa hladis z ventilatorji, je pa cisto vseeno.

Ampak meni so crni se vedno lepsi.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Spajky ::

MadMax imaš delno prav; črno eloksiranje napravi površino gladkega aluminija Hrapavo = večja površina oddajanja toplote in to koristi tudi pri uporabi venta, res pa je, da doda kak dB hrupa k šumu venta...Hladi pa boljš /cca.15%/ 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

segi ::

svašta!!!:D

Po mojem vpliva! seveda če ni venta!
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Brane2 ::

Eloksirani hladilniki naj bi hladili bolje, ker naj bi sevali toploto (IR) v okoližnji prostor bližje temu, kar da od sebe črno telo. Ker pa je ta efekt ZELO oodvisen od temperature hladilnika in mislim, da narašča s peto potenco temperature, postane znaten šele pri višjih temeraturah.

Pri tistih še ne 100°C ga lahko precej mirno zanemariš, ker veliko večino toplotne energije odnese zrak ob stiku s hladilnikom...

Roxi ::

:D :D
Cool !!!!!
Moram priznat vsem , da mate glede tega kar dost pojma. Nisem pa pričakoval takega odgovora, ker sem mislil da je to barva ne pa kot je reku MadMax umetno ustvarjen oksid.
Jaz pa en moj frend pa sva dajala skoraj roko v ogen. Oba sva bla prepričana da je to slabše.
Franci (nickname) če ga kdo od vas pozna , je bil istga mnenja kot jast. Moram rečt da sem res presenečen.
:P :P

sirotka ::

franci franci;)

Boeing ::

mimogrede: aluminij se da eloksirati v mislim da, ampak ne me držat za besedo, okoli 35 odtenkih... nekaj izmed njih lahko vidite, če pogledate volcanote :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

MadMax ::

Spajky: imam popolnoma prav. Tudi srebrni hladilniki so eloksirani (pravzaprav so eloks. vsi industrijski izdelki iz Al, ki niso barvani...)
Za test vzami en cooler, ki si ga na spodnji strani pobrusil in ga spoliral ter ga mencaj po rokah in videl bos, da bo brusena stran dobila cudne barve (pa tudi na prstih bos videl razliko), medtem ko bo ostala povrsina (skoraj) nespremenjena.

In Boeing ima prav - sicer tudi jaz nisem preprican v stevilo, ampak je kar veliko moznosti...

aja: pa s Branetom se tudi strinjam.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

franci ::

sirotka sirotka:D ;)
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotno prevodno lepilo za hladilno telo

Oddelek: Pomoč in nasveti
102172 (1974) Ribič
»

Vse na akumulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145222 (4882) MadMax
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613410 (8405) Glicerin
»

homemade klima za avto

Oddelek: Loža
305112 (4306) Azrael

Več podobnih tem