» »

Računalnik se resetira?!

Računalnik se resetira?!

promocija ::

Pozdrav,

Imam težavo in sicer računalnik se sam od sebe resetiri pri običajnih delih (poslušanje glasbe, word, skype, idle mode....) Nato pa lahko se nekajkrat pridem v windowse nato pa mi le ti javijo napako, i njih ne morem več zagnat oz. se mi računalnik skoz in skoz ponovno resetira. V roku 2 tednov sem moral windovse ponovno namestit 5x !!;(( Kje bi bila težava?

KONFIGURACIJA :
Gigabyte K8NS
AMD 64 3000+
2x512 mb Ram
160 gb Maxtor
ni podpisa

Macx95 ::

Vzrokov za to je lahko sto.

Začni z najlažjimi opravili. Poženi memtest, ki ti bo preveril pomnilnik. Sumim na okvaro pomnilnika. Če ga nimaš ga dobiš TUKAJ
Zadeva je že v iso samo zapeči si ga na boot CD in zaženi program. Če je cel modul zanič ti bo program javil erorje že na 2.testu. (po ca 2-3min.). Če pa je v okvari samo del spominske banke ali pa samo en naslov, pa boš to vedel po kakšni uri. Pusti zadevo da laufa. Če ti bo memtest javil samo en eror, je ram zanič. Če imaš PC v garanciji, ga odnesi na servis in reklamiraj pomnilnik.

lp

TyKee ::

Te lahko povprasam kateri Socket mas na tej plati?

Jaz imam ono z Socketom 754, pa ne morem gor spravit dve ploscici rama.

Kak je vec kot ena gor, se zacne dret. Pa dere (piska) tudi takrat, ce das samo eno noter, in je ne das na DDR3 slot.

Mogoce ve kdo o tem kaj vec? Na Googlu sem najprej nasel da je BiOS, sem dal tisto F8 verzijo gor ni delalo, nato sem dal zadnjo verzijo gor pravtako ne dela. Nato sem nekaj bral, da je to zarad procesorja... Gor imam Semprona 2600+. Ali res CPU preprecuje 2 ploscici ram-a? Cetudi sta identicni?

Urc ::

DDR3 slot 8-O

Drugače pa probi mal bol pritisnit ram noter v slot (tako da se sam zahakla). Vsaj to je mene jebalo na K8NS pro...

Pa reže probi očistit (spihat)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

strojna okvara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152094 (1660) Brias
»

Računalnik se čudno obnaša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645392 (4556) accord37
»

Blue screen problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
352412 (2079) taz
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372288 (1462) HyperGL
»

rami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351445 (916) patriot10

Več podobnih tem