» »

Blue screen problem

Blue screen problem

taz ::

Pozdravljeni.
Imam velik problem s PCjem, namreč ob zagonu, mi vrže bluescreen in restarta. To mi naredi 3x v četrto mi potem ostane v windowsih, pa mi napiše da Catalys control Center has stopped working. Hecno je, da PC mi je 1 teden delal kot urca, sedaj ko sem ga po 1 tednu ponovno prižgal, evo ti bluescreen.
Komponente so:
-Asus P7P55D-E EVO, 1156
-Intel Core i7 870 2,93GHz
-A-Data 1600G DDR3 2x2GB 1600MHz
-Ati Radeon HD6950
-WD green 1TB 7200rpm 64mb
-Corsair HX-650
Prosim za pomoč, kako in kaj. Ali naj downloadam samo driverje brez tega programa, ker nekej sem bral po tujih forumih, pa da naj bi bila to rešitev.
Pa še to v add/remove programs ne morem izbrisati tega programa, imam na izbiro samo repair. Kako naj ga odstranim? Ali moram formatirat?
To bo to za 1x.
Hvala usem za kakeršno koli pomoč/nasvet.

taz ::

Ok, ko sem bral po tujih forumih, kje naj bi bila težava je bil PC zaprt. Pa sem ga ponovno prižgal, pa ni pokazalo ne BlueScreena, ne da je karkoli stopped working. Sm pa izbirasal CCC, tako da upam, da bo sedaj mir..
Če ima kdorkoli kakšno izkušnjo s tem, pa kar na dan z njo :)

StratOS ::

Malce več informacij glede BSOD-a ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

taz ::

Aja, padon to sm pozabu. Kar vem je bil "Page Fault in non Page Area". Zdej upam da si to mislil, ker kaj več pa žal res ne vem.

ABX ::

Za analizo BSOD potrebuješ datoteke v c:\windows\Minidump

Na hitro bi rekel da za Page Fault in non Page Area je kriv slab ram.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

D3m ::

Pa še to ni 100%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

taz ::

In kaj naj s temi datotekami? Jih odprek s katerim programom al kaj? Jah, sm n00b glede tega :)

taz ::

Še vedno čakam na odg, kaj naj s temi datotekami.
Uglavnem, do danes je delal rač brez nobenih težav, sem ga na dan večkrat testno restartal, pa je bilo use ok.
Danes pa ko sem ga uklopil, je začel ventilator na grafični kartici delati na max in ni prenehal, kjub temu da imam na programu EPU-6 naštimano na max power saving. Ob restartu PCja je spet use normalno.

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

crniangeo ::

Huh , težav je lahko velik. Sam po errorju ki si ga omenil je lahko težava z ramom. Ni pa izključeno da imaš z diskom kakšne težave.. Lahko pa so tudi driverji.. ni da ni :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

taz ::

@ABX- Hvala, sem pobral to dol. Zdej nevem ali potrebuješ te info, katere so na PS ali katere druge:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

ABX ::

Options -> Lower Pane Mode -> Blue screen in XP style

P.S: Uporabi kak memtest da preveriš pravilno delovanje RAMa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

taz ::

Memtest teče, v 23% 2 errorja.
A bi bilo sedaj fajn, da ugotovim kateri ram je zanič, ali pač oba vrnem oz dam v garancijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

ABX ::

taz je izjavil:

Memtest teče, v 23% 2 errorja.
A bi bilo sedaj fajn, da ugotovim kateri ram je zanič, ali pač oba vrnem oz dam v garancijo?


Dej enega ven in poskusi ponovno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

taz ::

Že pobral enega vn, pa testira. Ko dobim delujočega(če je) :), bom stestiral še drugi slot, da ni kaj z matično narobe.

taz ::

Evo, stestiral oba rama na prvem slotu, pa je naredilo test na 100% oz še več :) Pa brez errorjev. Se pravi, da je šla matična :(
Bom pa za sigurno testiral še na 3jem slotu.
Za 1x hvala usem za pomoč.

taz ::

Evo, stestiral en ram na 3jem slotu, pa nobenega errorja. Sedaj sem ponovno dal oba rama not, na prvi in tretji slot, pa je na 11% in še brez errorja (prej je vrglo prvega na cca 5.5%). Mogoče je bil kakšen slabo vstavljen ali pa kakšen slab stik/smet vmes? Bomo vidli kako bo, ko pride do konca.

taz ::

No, vstavil sem rama, tako kot so bila prvotno, run_al memtest, pa ni pokazalo nobenega errorja. Hmmm... Mogoče je bil kakšen ram slabo pritrjen oz je bila kakšna smet vmes?
Bom ju3 tekom dneva vajo ponovil, bolj iz firbca.
Je mogoče kaj kriv disk? Ali so mogoče kaj driverji?
@ABX- A ti naredim PrintScreene BlueScreenov? Če ti kaj tam pove, zakaj je do tega prišlo, ker meni namreč ni nč jasno, kaj bi tam kej pomenilo.
Hvala usem za help!!

taz ::

No, danes sem ponovno run_al memtest in ponovno error :/
Meni ni več jasno, kaj bi lahko bilo krivo, oz zakaj tako dela. Help!

Seljak ::

Najlažje je,če bi imel številko,ki se ti izpiše,če imaš modri zaslon.Ker pa se ti računalnik reštarta,je potrebno najprej to preprečit,da si boš lahko prepisal kodo napake in na spletu preveril za kaj gre.
Iz menija Start se odpravi v Control Panel ter v rubriko System and Secure. Nato klikni na povezavo System in na levi strani menija izberi Advanced system settings. V okvirčku Advanced poišči Startup and Recovery ter klikni na okno Settings. Tu poišči okence Automatically restart in ga odkljukaj. Pritisni še dvakrat tipko "OK" in samodejni zagon je s tem izključen in tako boš videl kodo napake oz.zakaj se ti prikaže modri zaslon.
Da bi na podlagi informacij modrega zaslona lahko hitreje odpravili napako, so upravljavci spletne strani MaximumPC objavili izjemno zanimiv članek, kjer so natančno opisane vse šifre modrega zaslona. V kolikor ti bo modri zaslon na primer izpisal šifro "PFN_LIST_CORRUPT", potem bomo takoj vedeli, da gre za strojno okvaro sistemskega pomnilnika. Izjemno zanimivi članek je dosegljiv na naslovu http://www.maximumpc.com/article/featur...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

taz ::

Hvala benji!
Uporabljam BlueScreenView, pa mi tam kaže da je bilo 4x PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, pa 1x NTFS_FILE_SYSTEM.
Glede napake zaradi diska, sem že napisal v cmd chkdsk /f /r, pa sm restartu, pa ni začelo nč delat. Ma kej sm tko trd al kej?(ok, sm ponovu, pa je run_alo CHKDSK).
Za PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA pa piše: Faulty hardware, including RAM (system, video, or L2 cache).
L2 cache: Če sm prou razumel, naj bi povezoval RAM in CPU med sabo. Se pravi, da je lahko tudi to krivo, ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

ABX ::

Če imaš možnost zamenjaj rame.

Ali pa znižaj frekvenco delovanja, oz. zvišaj napetost rama.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

taz ::

Za iste ali kakšne druge? Kr na dan s predlogi. (mislim da nimam več možnosti, bi jih samo vrnil oz menjal, bi mogu že garancijo uveljavljat, zraven pa bi dodal PrintScreene, pa zahteval nove - Mimovrste).
Sem pa bral malo User Guide, pa bral po razpredelnici "P7P55D-E EVO Motherboard Qualified Vendors Lists DDR3-1600MHz capability for CPU at 2.8 and 2.93GHz", pa sta samo 2 modela napisana od A-DATA pa sta size 3072MB(kit of 3), pa 6144MB(kit of 3). Se pravi, da sta moja enaka kot drugi model, vendar u manualu piše za napetost 1.65-1.85V za prvega oz 1.75-1.85V za drugega, moj ram pa je 1.55-1.75V. A se to glede voltaže gleda samo če navijaš, za normal use pa je useeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

BRBR ::

Čuj, jaz sem imel nekaj podobnega, ko sem dodal now ram, iz lepega mira je po randome času comp crknil in nekaj jamral o ramu, in pol so se šli strokovnjaki navijanje/odvijanje rama, prestavljanje sem in tja po slotih.
U glavnem, nove ati driverje za grafično kartico sem pobral nekje na netu in je vse OK.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

taz ::

Zaradi driverjev za grafično kartico, te je hecal ram?

D3m ::

Zelo zanimivo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Seljak ::

BRBR je izjavil:

Čuj, jaz sem imel nekaj podobnega, ko sem dodal now ram, iz lepega mira je po randome času comp crknil in nekaj jamral o ramu, in pol so se šli strokovnjaki navijanje/odvijanje rama, prestavljanje sem in tja po slotih.
U glavnem, nove ati driverje za grafično kartico sem pobral nekje na netu in je vse OK.


daj ti to malo bolj razloži,ker kaj takšnega pa še nisem zasledil.Da so te zaradi grafičnih gonilnikov zafrkavali RAM-i :D.No,glavno je,da si zadevo rešil in,da sedaj nimaš več problemov ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

taz ::

Ok, uglavnem, jst se bom zdej probu s kom zmenit, da naredimo menjavo ramov, samo za test, da vidim, če je mogoče krivo to, da ti rami niso najbolj kompatibilni s to matično. Oz se začnejo zafrkavat v dual channel. :)

DeeCoy ::

A si ti sigurn da maš use driverje za grafo ok? Lahko, da sploh niso rami, ampak je grafa!

taz ::

Ja kolko pa je driverju za grafično.. :) Ja, pobrani z ati strani, najnovejši. That's all.

DeeCoy ::

Ja možno je, da imaš npr. dvojne gor. Stare in nove ali kaj podobnega. Na tvojem mestu bi, preden postaviš svet na glavi, najprej poskusil ponovno namestiti windowse, potem pa bi se obrnil na hardware.

taz ::

Sem ravno učeraj zvečer/danes zjutro formatiral, pobral driver z ATIjeve strani, naložu še EPU-6 pa znova zagnal MemTest, pa je isto. Zdej čakam, da se javi kdo, ki je iz Gorice ali okolice, da naredimo testno menjavo RAMa, potem pa bom vidu dalje. :D

Seljak ::

Neseš v trgovino oz.servis in ti dajo not nove,da se vidi,če so zares rami krivi.Tako jaz naredim ponavadi.

taz ::

Cel PC sem uzel na mimovrste, tko da nevem kako bi se kej upu zmenit za test kakšnega drugega rama. Edino kar bi se dalo, da bi jst kupu nek drugi ram, pa bi ga po parih dneh potem vrnu, češ da ni kompatibilen z mojo matično (tudi če bi bil) :D

taz ::

No, testiral sem še, da sem ustavil rama v 2 in 4 slot, pa ni delalo sploh, samo gorela lučka na matični za dram, potem sem probal še posamezno v useh kombinacijah na 2 in 4 slotu, pa še vedno ni delalo. A to je normalno ali je kaj z matično narobe?
Čeprou v navodilih piše, da če imaš samo en ram, da je priporočljivo dat v 1 ali 3 slot, če pa se ima 2 pa v 1 in 3. Samo to je priporočljivo, ne pa nujno, mar ne?

taz ::

Update: Upam da prihajam do kraja in da bom kmalu bil 100%, kaj je narobe.

Ko sem pisal glede postavitve rama, sem gledal od zunaj proti procesorju. Sedaj pa bom od procesorja ven, oz poimensko kakor je na sliki.
Če vstavim ram v A1 in B1, se PC zažene. Če samo v A2 ali B2 oz A2 in B2, se PC ne zažene, sem pa za test dal v A2 in A1, pa se je PC zagnal in je zaznalo ves ram. Tako da po tem sledeč, ali ima matična tako narejeno, da za dual, mora kot nujno bit vstavljeno v A1 in B1, oz single v enega od teh dveh, ali pa je vodilo šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri zaslon na win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131731 (1432) rsroki
»

BSOD ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111984 (1774) SLO_Matej
»

crknu proc ali plata?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121093 (882) dare123
»

Blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
202101 (1831) Bee82
»

sesuvanje xpjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141903 (1710) JP

Več podobnih tem