» »

IDE kabli ata 100 90 cm?

IDE kabli ata 100 90 cm?

black block ::

Dan

Rabil bi kable za diske ATA 100 čim daljše, hm šment nikjer jih ni le standard le okrogli obstajajo za 4000 SIT in še malo več, a res ni navadnih kablov 90 cm nikjer za dobit? (ps v big towru imam probleme za najvišje ležeče slote)

hvala

Krofojed ::

Jaz sem si pred casom v Bocomu priboril 60 cm, ko sem jim pojasnil, da ne kupim diska, ce ne priskrbijo ustreznega kabla - malo naokrog so potelefonirali, pa so ga nekje nasli. Kaj daljsega (neokroglega) pa se nisem videl. Morda si ga lahko naredis sam, ce dobis ustrezen kabel - za konektorje se mi zdi, da se dajo razdreti in prestaviti.

Kriko ::

To je res noro sem mislu da jih samo jaz ne morem dobit. Imam namreč nekako čudno oblikovano ohišje in na noben način ne morem povezat diska in cd-r/DVD-ja na en kabel ker je prekratko!! Ne vem kaj in kako naredit okrogli pa so bistveno predragi!
Kaj naj naredim, kaj res se ne da kupit kablbla recimo en meter pa da sam dam konektorje gor?

Highlag ::

Mislim, da imajo ATA 100 kabli omejitev z dolžino.
Po teoriji nebi smeli biti daljši od 27" = 658.8mm
Ker pride drugače do takšnih distorzij signalov, ki pri nekaterih napravah že povzročajo motnje in izgubo podatkov

Sicer se pa da takšne kable zelo enostavno narediti. Le pravi kabel 80 žilni in IDC konektorje moraš kupiti.
ATA100 kabli

Chessman ::

To že samo kje ga lahko kopiš na metre ?????

Krofojed ::

Tudi jaz sem ze slisal za to omejitev, samo kako to, da so potem tisti okrogli kabli, ki jih prodaja Mlacom, dolgi 90 cm?

Highlag ::

Kable in konektorje bi se moralo dati kupiti v skoraj vsaki trgovini z elektroniko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okrogli IDE kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101090 (776) krucymucy
»

zviti kabli za disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251776 (1363) AlienRex
»

ata100 disk na ata33 kabl ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51211 (1092) miranpozar
»

80-pinski okrogli kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
92027 (1898) Loki

Več podobnih tem