» »

ata100 disk na ata33 kabl ?

ata100 disk na ata33 kabl ?

Boeing ::

A se da priklopit ATA100 IBM-ov 30Gb disk na ATA33 kabl ?
Baje so kabli za 33/66 neki drugačni od 100... je to res in kakšna je razlika ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

martinkaucic ::

Ne, se ne da. Je drugacen kabl. Saj si mogu dobit kable zraven mamaplate!:D

miranpozar ::

martinkaucic, ni res!
ATA100 disk lahko priklopiš na ATA33 kabel in ATA33 kontroler brez problema. Samo disk ne bo delal z maksimalno možno hitrostjo prenosa.

Problemi se pojavijo včasih z nekaterimi ATA66/100 kabli, ki se jih ne da vtakniti v ATA33 kontroler.

Kabli za ATA66 in ATA100 so enaki. Spoznaš jih po temu, da imajo dvakrat več žičk (to je 80) kot ATA33 kabel (ki jih ima 40), je iste širine kot ATA33 kabel in ima en plav, en siv in en črn konektor.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

andrej ::

miran je ze dobro povedal. jaz bi samo dodal, da cetudi je kabel fizicno drugacen to se ne pomeni, da ga ne mores uporabit. Kabel je res drugacen konektorji pa so isti. Tako lahko tudi na ATA100 kabl priklopis ATA33 naprave. Hell, se bolj stare diske lahko gor priklopis - v bistve vse IDE diske... Enako pa velja za diske...

Lith ::

Vidim, da so se ze nasli profiji za te zadeve, sam noben ne pove cist vsega (vsaj zdi se mi - miranpozar). Je pa tako:
disk ATA100 LAHKO prikljucis na ATA33 kabel / kontroler (pac ne bo v nekaterih sektorjih na zacetku presegel meje 33MB/sec), v ostalih sektorjih pa tako ne bo presegal te meje (ker je ATA100 zdruzljiv nazaj z 66/33) in se ena ovira je cisto fizicne narave (a ne? miranpozar).
Kabel za navadne IDE (torej tut ATA33) ima na samem crnem konektorju 1 luknjico na sredini VEC, kot pa kabel za ATA66/100 (ki ima to luknjico zaprto), in se zato na ploscah /diskih ne da fizicno vkljucit (vzami cisto majhen sraufciger in tisto luknjico izvrtaj, pa bo):\
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

miranpozar ::

Kako to misliš, da ne povem vsega? Saj sem povedal, da se lahko problemi pojavijo včasih z nekaterimi ATA66/100 kabli, ki se jih ne da vtakniti v ATA33 kontroler (ali disk). S tem sem mislil točno to, kar si ti napisal... in sicer ena luknjica premalo, oziroma en pin preveč. Vendar to ni pravilo! Nekatere naprave imajo namreč tudi en pin manj, tako da lahko te kable uporabiš.
Mislim, da je ta pin neuporaben, tako da bi bilo lažje ga odlomit, kot vrtat luknjico v konektor kabla... do it on your own risk!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA 100

Oddelek: Pomoč in nasveti
7805 (677) mikkaa
»

Kako iz ATA33 na ATA100

Oddelek: Pomoč in nasveti
7934 (757) kockish
»

ATA 100

Oddelek: Strojna oprema
182375 (2056) Putimir
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141508 (1369) MadMax
»

ATA33 plata+ATA100 disk

Oddelek: Strojna oprema
121718 (1557) mojsterpeter

Več podobnih tem