» »

Trdi disk

Trdi disk

BugiMen ::

Imam en star dx4 comp in temu primerne tudi stare komponente.
Zadnjic pa ko sem hotel bootat pa mi je takoj na zacetku izpisalo: "Harddisk failed (80)"

Kaj bi to pomenilo? Je disk zanic ali bi bilo lahko kaj drugega (morda kabli, plata). Ko sem potem bootal z diskete mi tudi ni hotel prepoznati C particije

Ker je to moj sekundarni abak me prosim ne posiljat v stacuno po novo masino ampak bi prosil za konkretne odgovore, kaj lahko naredim oz., kaj bi lahko bilo narobe.

LP, BugiMen
Born to be wild and wild to be born
  • spremenil: BugiMen ()

sidney ::

a ti v biosu prepozna HDD ? ce ti ga, poj je skorej zihr softwerska napaka, ce ne pa prever kable, koko mas prklucen (ucasih se zgodi, da ksen pin na disku skrivis) men se je ze ;(( . pa se ena moznost je: vn iz grmouja pa u drugo gmajno.:D . v drugo masino mislm, pa tam prever, ce HDD tut strajka. pa velik srece
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

GaPe ::

Si se mogoče kaj v BIOS-u igral in pomotoma izklopil disk? Probaj v BIOS-u zaznat disk. Če pa nimaš avtomatskega zaznavanja boš mogu pač ročno vpisat kolk imaš število glav, sektorjev, itd.
Don't steal! The government hates competition.

BugiMen ::

Evo kaj sm naredu. Iz tastarga sm vzel ven disk in ga dal v novega, kjer ga je takoj na zacetku lepo prepoznal in tudi device manager javlja "This device is working properly" Imam win xp.
Ko pa hocem pogledati kaj je na njemu pa enostavno ne morem gor. V cem je trik? Se morda sedaj tepeta sistema (na starem imam win95) ali pa je su disk res k vragu, ceprav ga sistem brez tezav prepozna

GaPe: V biosu se pa nisem nic igral. Racunalnik se enostavno en dan ko sem ga prizgal ni hotel bootat.

Sidney: V biosu mi disk prepozna brez problema. O kaksni softwerski napaki si govoril? In ce je tu problem kako bi se dalo to zrihtat

LP, BugiMen
Born to be wild and wild to be born

ToniT ::

Očitno je kaj narobe s kontrolerjem, ali pa kak slab stik . Da ne moreš prebrati stvari na disku je pa verjetno krivo to, da je imel disk prej drugače nastavljene parametre, kot jih ima sedaj in so podatki neberljivi. Če imaš še v starem biosu napisane nastavitve diska, jih probaj v novem računalniko identično nastaviti ročno.

sidney ::

pravis, da ti disk spozna, na win95 pa ne vidis kaj je gor. werjetno mas sformatiranega na NTFS, tega pa ni teorije, da ti ga win98/95,ME spozna. ;(( poizkusi na masini, ki ima XP, W2000, ali NT skrata OS, ki podpira NTFS. obtaja tut moznost konvertiranja iz NTFS v FAT, samo problem nastane, ce imas kompresirane datoteke. poj se pa zbuni, vsaj men se je. poizkusi z partition magic 7.0 (podpira XP). softverskih napak je pa lahko neomejeno. men se je na NT-jih sesu disk, pa sem ga lahko ustimou samo na en drzg masin, valda isto na NT-jih. samo vedet mors kaj je narobej:O . drugac pa probej boot disketo - pa repair varianto. al pa zalaufej se enkrat instalacijo;(( pa velik srece
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

bzagozen ::

To je hardwerska napaka na disku. To, da si ga preizkusil tudi v "noven" PC-ju in da je bil disk nedosegljiv, ti govori isto. Kar ti zazna bios je pa tako ali tako nepomembno, saj novejši OS (win 98...) zaznavajo diske po svoje. Npr: bios ne zazna velikih diskov, ko pa prideš v win2000 je pa disk kar naenkrat normalno velik.
www.alkoma.si

gumby ::

BugiMen: bootaj z diskete, zaženi fdisk in poglej če prepozna disk...

bzagozen: bios ne zazna velikih diskov? kje si pa to vzel - meni zazna 40 in 60G brez problema:\

BigFoot ::

t.g.> ene starejše plate niso ble sposobne zaznat večjih diskov
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

gumby ::

ups, sem pozabil, da gre za staro plato:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282929 (2069) ngc2392
»

Ali bo dober računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
895480 (3968) DeathKiller
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323561 (3067) amigo_no1
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342452 (2053) CCfly
»

P133 ne gre instalirat windows OP

Oddelek: Pomoč in nasveti
251472 (1198) gumby

Več podobnih tem