» »

duron 800

duron 800

nemesis ::

Zivjo!

A je kdo ze navijal Durona 800? Do kam ste prisli in kako ste to dosegli?

Men se sesuva ze pri 945Mhz (5 FBS/ 9multiplier)... In pri zvisani core voltazi za 0.025 in I/O za 0.1





p.s.
konfiguracija:
AMD Duron 800
Abit KT7A

hlajenje zaenkrat ni problem --> procesor pri 40°

rc-car ::

Jaz ga mam z isto konfiguracijo na 1GHz (133 x 7.5) in se sploh ne greje (ok, relativno) :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

VASkO ::

ja zakaj pa si voltazo samo za 0.025 zvisal? to ni nic, ni cudno, da se ti vsipava

pa se to, kaj je 5 FSB?

daj kar na max in pol lahko ugotovis mejo tvojega procesorja

BendeR ::

Probaj znižat multiplier na 7.5 in malo višaj FSB.Meni se je tak posrečlo da mi je delo na 1050MHz.Sicer so nekateri dobivali še precej višje rezultate samo za moje hlajenje je to kar vredi:)

BTW sicer pa ti noben nasvet ne bo pomago nič če neboš dodatno zvišal napetosti na procesorju.

nemesis ::

do kolk pa lahko voltazo navijam, ne da bi kej skuril:8)

a mi lahko prosim povete kar vse vase nastavitve iz biosa (multiplier, FSB, CPU power supply)

btw. kaj tocno pomenu FSB/PCI Clock oz. ali lahko tudi dvigam? (po defoltu je 100/33)

tnx

VASkO ::

FSB/PCI je najprej FSB in pol PCI, kaj je tu nerazunljivo? 100/33 je 100mhz FSB 33mhz PCI... ga probaj dobit na 133/33 in hkrati znizaj mnozilnik, da ne bo frekvenca CPUja potem previsoka (FSB * mnozilnik = frekvenca CPU)

voltazo das lahko kar na max, kar ti plosca omogoca (1.85V), ne bos nic skuril, le navil bos lahko bolje.

kuglvinkl ::

Na www.overclockers.com pogledaš pod CPU Database za točno svoj procesor in ti bo precej jasno, kje so meje.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FSB overclocking

Oddelek: Navijanje
141647 (1510) dottor
»

E2160, Ga-X38-DS4 problem

Oddelek: Navijanje
121212 (911) mchaber
»

AMD 2500+ Barton Mobile @ 3200+ težave

Oddelek: Navijanje
91142 (1061) lordgreg
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654163 (3428) SkyNet
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704569 (3891) AtaStrumf

Več podobnih tem