» »

Gran Turismo 5

Gran Turismo 5

«
1
2

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

dukenukem ::

Sigurno bo spet trgala igra, kot vsak gran turismo do zdej :d tole bo pa pokazalo, kašno grafo zmore ps3 :))

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Gr0unD Zer0 ::

ooooooooooo, kaj ata vidi... nove proge8-)


q3 2007? tu mi pa nekaj smrdi po pravici povedano... ni najprej mislil bit GT HD?

no, če datum drži, nimam proti absolutno nič, ker komaj čakam kaki konkreten avto zapeljat čez laguno seco ter midfield raceway.

saj bi rekel da me grafika preseneča, ampak videz za dol padat je standard pri vsakem GTju

BigWhale ::

Mal vec dirkanja bi lahko pokazal...

Gr0unD Zer0 ::

in iz več dirkanja bi izluščil kaj natančno?

za demonstracijo grafike je prikazano čist dovolj, da zves kaj drugega pa moraš sam probat zadevo

Tihi Mi53k ::

Projekt GT HD so ukinl, in so izdal samo koncept, ki je nekak demo visoke resolucije.
GT5 prologue pa je uvod v pravi GT5, ki pa izide šele drugo leto. Če ne 2009.

BigWhale ::

Tole je bil eno minutni demo pri katerem se je v glavnem vidl zgradbe okrog avtov :)

Gr0unD Zer0 ::

za koncept vem, mam doma:D

ma s temi zgradbami so si malo medvedjo uslugo naredli, ker meni zadnje krizisce zglea ko iz kolaža izrezano.

(no sicer pa je glavno da se bo dobro peljalo, pa da bo končno 20 folka na stezi, in to pametnejšega od voznikov(strojevodij) v prejsnjih gtjih)

ampak upam da ne bo spet za plačat, kot gt4 prologue,

Zgodovina sprememb…

Jst ::

PS3 ima grafično temeljočo na 7800GTX-u. Ne verjamem, da bo takšna grafika na tekoče delala na HD resoluciji 1920*1080. Na voljo ima 256 rama (ter še 256 ga lahko ukrade CPUju). En avto na cesti da, več pa skoraj nemogoče.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gr0unD Zer0 ::

najprej probat, pa pol sodit;)

zastonj na videih ne kažejo 20 avtov

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

Spet eden, ki ne vrjame kašno grafo majo tanove konzole :d poišči si kake starejše jokerje, maš na netu in beri opise konzol, da boš videl, da je to pri konzolah malo drugače ;)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

mzidy ::

Ta igra me še zna prepričati, da si PS3 ubodem v prihodnosti...

BigWhale ::

Me zanima, ce si upajo implementirati poskodbe avtomobilov. ;>

dolenc ::

Sej nima veze kako grafo ma, z isto kot na PCju bodo na konzoli tekle igre parkrat bolje kot na pcju ker ima konzola samo eno konfiguracijo in se lahko optimizira igro za ta sistem, zato ponavadi igre čez čas zgledajo še lepše in so hitrejše koker na začetku, k konzolo mal zgruntajo. Pri pcju ima pa vsak drugačno konfiguracijo, pol pa optimizerej špil, pa še operacijski sistem more povsod delat in vse delat, pri konzoli pa je namenjen igram.

Drgač pa da ne falim teme, kar je do zdej pršlo od tega razvijalca je blo vse dober, pa tud to bo:D

Gr0unD Zer0 ::

BW: poškodbe, če bojo, bodo pomenile ob prvem konkretnem trku konec igre/dirke, zato mislim da jih ne bo:D bi ble kul, pogrešam jih pa že od prvega GTja ne

Jst ::

Seveda je pomembno, kakšen grafični sistem ima.

Glede na resolucijo lahko izračunaš, koliko date je samo na končni sliki. Če potem to povežeš še z raznimi efekti, AA,... Vidiš, da je potrebnega rama mnogo več. Optimizacija gor ali dol.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gr0unD Zer0 ::

grafika to, grafika ono...

pozabljaš pa dejstvo, da so na last-gen sistemih za svetlobna leta boljše igre, ki jih PC ni nikoli ugledal, ter jih tudi ne bo

(zdaj če domnevaš, da ti bo prijatelj zrasel premo sorazmerno z megabjati na grafični kartici, se pa krepko motiš)

dukenukem ::

Sj pretok rama je na konzoli veliko hitrejši kot na pcju, zato ga ne rabi tolk veliko, ker je tam direkt nalotan, podobno kot ima amd že v jedru memory controler, kar se precej pozna če je zadeva zoptimizirana, kr poglejte si grafo na novmu xboxu pa playstationu na kakem hd televizorju, s pravilnim priključnim kablom, v štrcunah majo priklopljeno na navadni kabel kateri pride skupaj s konzolo, ta kabel pa ne omogoča hd kvalitete slike, zato ne zgleda tolk dobro, kabel je treba posebej dokupt ;)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

Gr0unD Zer0 ::

baaaaaaaaad, v trailerju je spet samo 6 avtov naenkrat...:(

dolenc ::

Mene to tolk ne mot, če bi jih že blo saj 6. Tam ko so sam 3je me mal mot, pa to da je leteči štart mi ni všeč. Naj vsi enako štartajo pa naj pol bolši zmaga, ne pa da loviš prvega, pa naj tebe kdo kdaj lovi:D

Pa to se mi ni dopadel pr 4rki, če si mel slabši avto nisi mel kej, pršu si lahko bliz prvega, sam zmagov si pa zelooo težko in pol naberaš tist dnar za eno konkurenčno makino, pol je pa preveč močen, se pa sploh ne rabiš trudet, ko maš pa enkrat nekaj z 800 konji,pol pa itak, ni več dirke k bi bla zanimiva.
Mogla bi se težavnost stopnjevat z močjo avta, ki ga voziš.

Gr0unD Zer0 ::

saj pa ti ni mus ravno najhujše turbine met not...
špil je tolko težek, kolko si ga narediš...
in niti ni bil tak lahek pri najtezjih dirkah, četudi si mel 300 konjev več, ker preprosto nisi mogel obvladati 1200KM avta

najboljše so to meli porihtano v gt2, kjer je bla omejitev z močjo motorja


je pa bil vsaki gran turismo pravi užitek samo peljat... time trial, ali pa še celo brez ure, le zapeljat sanjski avto po nordschleife/tokyo/autumn ring...(i think i'll never get closer to driving an aston martin:'( )

dolenc ::

Pa če kdo ne ve, obstaja tud moto različica igre, ki so jo isti skupaj dali, Tourist trophy, men dost bolša kot GT.

BigWhale ::

Jaz bi imel car damage zato, da se drugi ne bi mogli nate naslanjati v ovinkih in te tako precej lazje prehiteti kot sicer.

Mavrik ::

Ma, glede na to, da ima Forza Motorsport poškodbe implementirane, pa se obnesejo odlično, ne vidim razloga, zakaj v GT5 tega ne bi bilo.
The truth is rarely pure and never simple.

Gr0unD Zer0 ::

ker je sam "glavni" pri projektu rekel, da če bojo poškodbe, ne bojo neki patetičen približek, ampak 100%-in your-face-game-over-avto-totalka-realne, in bojo pomenile konec (recimo 24 ur endurance v predzadnjem krogu) dirke. zato jih nočejo implementirat v špil.

druga stvar pa je dobit "dovoljenje" avtomobilskih tovarn, da lahko razbijajo "njihove" avte v špilu(in to vseh tovarn)

p.s. nikoli se še nisem naslanjal na nobenega v ovinku, niti se ni noben name...(cpu je pač druga varianta, in me osebno boli pata, če ga zrinem iz ceste ali ne/se namesto 80 peljem 140 ob steni), 1vs1 cheatamo NE

Gr0unD Zer0 ::

*bump*

je ze kdo sprobal GT5 prologue? na voljo na japonskem store-u.

6 avtov, suzuka, 15 nasprotnikov

Berserker ::

IGra ima končen datum 24.11.2010.

Seznam avtomobilov
http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-...

dr.Akula ::

Enourni gameplay video
Ne vem no, nočem biti grafika-hore, ampak tole ne zgleda kot igra, ki je bila v delu 5 let. Vse je nekam leseno in okolja izgledajo malo bolje kot iz PSP-ja. Ne me zdaj napasti, so samo moja opažanja.
ni podatka

Zheegec ::

Danes sem na hitro sprobal, si bom popoldne še vzel čas za to...
Komentar pa napišem čez 2 dneva, ko jo boste že vsi kupili :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

roCkY ::

Ob vsem pompu bo zagotovo tudi kar nekaj kritik letelo sem in tja.

Upam, da zadeva nekje tam kot je bil prolog. Primerno tudi za zabit kako uro v "penzion" načinu vožnje.

Kupili smo že davno. Bo pa še nekaj dni pošto treba počakat vkolikor bo jutri odposlano.

Zheegec ::

jah, vsakdo pričakuje kaj drugega. Meni ni všeč, da so šli na tako arkadni model vožnje. Pa grafika je 5 let za časom.
Mi je pa ful všeč število avtomobilov in prog...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

Meni pa je bolj všeč arkadni način vožnje. Pri igri se želim sprostiti in ne mučiti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ravsek ::

Potem ni neka huda simulacija? V primerjavi z recimo FM3, vse na off?

Zheegec ::

Jaz bi rekel, da je pri GT5 nekaj narobe s konceptom hitrosti. Neka huda simulacija ni, je pa solidna.
Grafika je pa katastrofalna, malenkost boljša kot pri GT5 prologue, kaj so delali vsa ta leta?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matonson ::

Končno sem jo dobil tudi jaz. Veliko še nisem igral, ampak tu je trenutno mnenje.

Grafika je meni odlična, ker nikoli nisem bil navajen igrat igre na pcju z nastavitvami do konca. Malo me moti ostrina pri notranjem pogledu ter sence, ki nimajo gladke robove. Zvok motorja je spet tako kot pri ostalih gran turismih, dosti na nizkem nivoju. Sicer so se malo popravili, pri nekaterih avtomobilih je v redu, pri nekaterih malo manj. Sama vožnja. Hja, to ni LFS, z drugimi igrami se pa pomoje lahko primerja. Malo premalo se čuti težo avtomobila, ostalo je ql. Škoda, da ni pogleda izza havbe, je samo s strehe. Pri notranjem pogledu se na čase preveč ruka kamera in postane nadležno.

Skupno se mi pa zdi najboljša dirkačina do sedaj. Jst sem dober za leto ali dve. Moj PC pomoje lep čas ne bo več videl igric:).

opeter ::

Ali obstaja split-screen način igranja? Hvala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Janac ::

obstaja da ;)

smotanko ::

A je tale tema še aktivna?

roCkY ::

Vozimo, vozimo...
Ni časa v forum kracat.

smotanko ::

V kerem levelu ste kej? Kere avte vozite?

roCkY ::

level 30 spc-A, B je doooooooooolgcajt level 3

smotanko ::

Js sm lvl. 17 A-spec, B-spec : lvl.1-Boring -.-
Največ vozim Audi R8 s 855 BHP, Končna hitrost: okol 360 km/h. Mal tut Bugatti Veyron uporablam- okol 1200 BHP Top speed okol 390 km/h... Mam še tut Marcede Mclaren sam ga ne uporablam. Mam ia licenco.

T-Majo ::

Jaz imam Forzo Motosport 2 in 3.

Verjetno tisti, ki ste oboje probal, je GT5 boljši?


(ne začenjam vojne x360 vs. PS3, samo kratek odgovor, ki je koliko toliko objektiven želim)

GLAVNI ::

Seveda je boljši od FM3, tako fizikalno kot grafično.

Bomo vidli, kakšna bo 4-ka, čeprav ne verjemite slikam, ki so jih dali pred kratkim ven, xbox ni zmožen takšne grafike, seveda tudi ne ps3. Bomo morali počakati na novo serijo konzol.

Drugač pa ja, GT5 trga gate.

Berserker ::

Grafino je forza motorsport 3 na boljšem, v gt5 še raunajte da je okoli 700 avtomobilov prenesenih iz gt3 in gt4. Doloene proge so lepo zmodelirane nekaj pa je tudi takih da so za pokozlat. Vozni model je dober(kdor hoe realizem ima rfactor), se pa vidi da igra ni narejena za naš trg.

matonson ::

Matr ta rfactor forsirate kot da je ne vem kaj. Šmorn od špila.

mugensport ::

Tiatih okroglih 700 standard avtov, ki so v špilu bojo bojda kmalu detajlirani kot premium. Torej pogled iz kabine in detajli na vrhuncu. Drgače špil...kapo dol!

matonson ::

Res?:) To bi bilo super. Imaš kakšen vir?

smotanko ::

Mogoče špila kdo online? Kaki so vaši logini? Jaz sem Miha_B. Kdor hoče naj me doda.

Berserker ::

Tole je ta vir matonson:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-...

A se da kako v igri videt vse avtomobile ? Oz iščem določen avtomobil Audi RS4, med rabljenimi so sami karavani ter japonski miniaturni ščiš do 50HP. Pa v dealership so naprodaj vsi premium avtomobili ali se jih kasneje kaj odpre ? Sicer pa je porazno da niso v arkade mode preprosto dodali vse avtomobile z osnovnimi tuningi, plačaš 50 EUR za igro na koncu pa nemoreš določenih avtomobilov vozit ker so kao zakljenjeni.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gran Turismo 4: Prologue Edition?

Oddelek: Konzole
5875 (813) Berserker
»

Gran Turismo 5 končno dokončan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5313201 (10445) D3m
»

Gran Turismo 5 prihaja 'že' poleti?

Oddelek: Novice / Igre
364230 (3078) PrimozR
»

Forza Motorsport 3

Oddelek: Konzole
162191 (1420) Berserker

Več podobnih tem