» »

Najceneje do navigacije, GPS sprejemnik? Katerega?

Najceneje do navigacije, GPS sprejemnik? Katerega?

Klemenn ::

nekako bi blo fajn če bi meu neko stvar ki bi me interaktivno pripeljala od a do b....se pravi navigacijo

telefon mam nokio 6120, se pravi telefon z symbianom

zanima me najcenejša varianta....znanje ni problem, to bo že

kokr zj gledam bo najceneje če kupim en GPS bluetooth sprejemnik in namestim na telefon programsko opremo

kateri GPS sprejemnik je najcenejši/najboljši za svoj denar?

katero programsko opremo rabim za telefon, najraje tako ki se jo dobi na vrtu , ter kako je optem z kartami, ki jih rabim...če so tudi z rastlinjaka :)

kmetek ::

prodaj gsm pa vzem N95 :)

jamiroq ::

bil v podobni dilemi. imam nokio 6600 in sem jo zelel uporabiti kot gps.
no, v bigbangu sem kupil tale gps bt sprejemnik (~59eur) in 1gb mmc kartico (~10 eur). na telefon sem nalozil garmin mobile xt, na pc pa mapsource, garmin europe nt in adriaroute. dela ko sus.
glede programske opreme - poslji zs.

ttommy ::

Kaj ta naprava se pol sinhronizira z operaterjevim omrežjem-GPRS,ali prek satelita?
Ker pol se itak podatki zarčunavajo,a ne?
Gamer

jamiroq ::

povezava gre nekako takole: satelit > gps sprejemnik > (bluetooth) > telefon. garmin mobile xt pa prenasa podatke (vreme, prometni zastoji, ...) le, ce imas to omogoceno. takrat pa se zaracunava prenos podatkov.

OmegaBlue ::

Preko GPS omrežja (satelita), podatki se ne zaračunavajo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Klemenn ::

še zmer me zanima ker gps sprejemnik je najbol :)

ne bi kupu ake stvari na podlagi ene ocene

c00L3r ::

Imam Nokio 6120 classic in sem kupil BT 821 GPS sprejemnik. Zraven dobiš polnilec za avto in baterija zdrži res dolgo. Kupil sem še 2gb microSD kartico, ta stane okrog 10€. Potem držalo za telefon v avtu (prisesa se na sprednjo šipo), ki stane okrog 13€ sem kupil v BigBangu. Avto polnilec za telefon pa sem kupil v Tušu, za malo manj kot 7€. Sprobal sem tako TomTom-a kot Garmina. TomTom je po mojem mnenju dosti boljši od Garmina, pa čeprav ima slabše karte za SLO.

Dosti N95 uporabnikov bo hvalilo Garmina, ker jim TomTom ne dela z notranjim GPS-om ;)

ttommy ::

Aha,torej če gre to preko satelita in ne preko GPRS omrežja,kot sem enkrat nekje prebral-se mi zdi da pri Simobilu je bilo nekako dnevno zaračunavanje-sem pozabil,bi se to zares splačalo kupit.Imam SE K770i in najbrž bi kar dobro delovalo...
LP
Gamer

c00L3r ::

SE K770i nima symbian-a, tako boš moral poiskat neke druge aplikacije za navigacijo, saj Garmin in TomTom delata le na Symbian in Windows Mobile. Npr. Amaze ali pa tisti Navigator od simobila. Pri teh pa se ti karte nalagajo preko GPRS omrežja, torej niso naložene na aparatu in te stane prenos podatkov.

#000000 ::

Jest imam Nokio N70 kero sem plačal 100€ na bolhi, ter wayfinder GPS ki me je stal 50€, naložen garmin xt mobile in adriaroute karte.

Brat ima N95 isto instalacijo in karte.

Dela obema isto, razen da N95 dela tud v bajti in da je plačal 500€ jest pa 150 :)

Klemenn ::

kako pa ločiš "dober" gps od "slabega"

konkretno, če ga uporabljaš z symbian telefonom?

jamiroq ::

tako na blef bi rekel, da so si vsi ti bluetooth gps sprejemniki precej podobni. vecina jih tako ali tako uporablja sirfstar 3 cipovje.

Klemenn ::

zakaj bi recimo odštel 86 € za tega :

86€

če pa stane ta 56€ :

56€

nekako se najbol nagibam k :

bt-368

Klemenn ::

globalsat bt-368

nabavil sem tega.

kater program sedaj najbolj priporočate za na nokio 6120?

c00L3r ::

TomTom ali pa Garmin.

ginekolog ::

MTK chip je boljši od sirf3. Sam sem si kupil holux m 1000 za 45€ iz UK, dela kot urca na k800 z nav4all in mgmaps. Baterija drži 20 ur, vleče pa tudi v stanovanju, kjer sirf3 ne pali npr.
Divers do it deeper.

icko ::

Haicom...
lp

http://www.uscom.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS in Nokia n73

Oddelek: Mobilne tehnologije
72053 (2002) zockyx
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335083 (3939) kiFni
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517164 (12891) AtKo
»

Software za Nokio N70 +GPS

Oddelek: Mobilne tehnologije
132763 (2565) harvey
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122369 (2263) gregaster

Več podobnih tem