» »

Nastavitve particije C,D,E...

Nastavitve particije C,D,E...

AlexUS ::

Hello,

imam nov računalnik ki ima spredaj reže za spominske kartice(po mojem za tiste iz fotoaparata - različne verzije) in tukaj se začne tudi sam problem.
Ko sem namestil sistem te reže za spominske kartice zasedejo glavne črke se pravi C, D, E, F in G; na H je DVD-Rom šele na I in J je pa disk.
Če vključim še kakšen USB pa ga vrže pod K... ker je ful nepregledno in me zelo moti, me zanima kako bi naštimal da bi bil disk na C in D, CD-Rom pa na E?

Sem že razmišljal da bi izključil te reže za spominske kartice vendar ne morem ker je vzadaj zaleplen rač. (garancija).



Hvala za odgovor,
LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

bluefish ::

tisto lahko odlepiš, saj mora potem še vedno veljati garancija na posamezne komponente. Lahko pa tudi pokličeš v trgovino in se pozanimaš ali je to res.

zk_eu ::

ne sme odlepit tiste nalepke, če pol bojo rekl da je računalnik ofnu pa not štoru in da če je kej crknal bo on kriv.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

ajja pa CD-ROm Lahk kamot spremeniš na E pod disk managment, črk od particije pa ne morš spreminja na kateri je pač gorih boot in sistem. sem mel podobn problem 2 dni nazaj Tukaj, in me je to tak motl da sem nanov naložo windowse. Pa ka tistih spominskih kartic se ne da v biosu izklopt(sam tak me zanima)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

imagodei ::

Pod My Computer -> [Desni klik] -> Manage -> Disk Management lahko spreminjaš črke pogonov.

Daješ lahko vedno samo pod tiste, ki so proste, tako da bi v tvojem primeru moral najprej prestavit črke C, D, E, F in G na npr. P, Q, R, S in T (če imaš te proste). Potem prestaviš diske tja, kamor hočeš.

Če to ne bi delovalo, je še ena možnost. Namreč Card reader je verjetno USB? V desnem kotu v Task baru imaš ikonco, s katero lahko izklopiš USB naprave (diske), pa jih izklopi - ob naslednjem bootu se ti bodo spet namestili. Potem pa veselo v Disk managementu zamenjaj črke pogonov, pa je stvar ocvrta.

Problem je res boot particija, upam, da te nimaš premaknjene? To bo pa bolj kriza :\
- Hoc est qui sumus -

AlexUS ::

Ne ne morem na novo formatirat sistem ker sem ga po dveh peklenih dneh(sem skoraj živčnega dobu) končno uspel stabilizirati pa namestiti vse željene programe...

Drugače sem probal iti v Disk Management pa mi sploh ne kaže pravilne info; kaže Disk C in D (pa čeprav ni prav) spreminjati pa ne morem črk?
Problem je ker mi ne pokaže vseh ampak samo C, D (kao disk) ter E za Cd-Rom(ki ga tudi nimam) in F za DVD-Rom..

Bot particija je na I...
Zgleda da se bom mogu kar navadit da je disk na I in J (dve particije vsaka po 160Gb).


Hvala vsem za pomoč,
ko bom naslednjič formatiral disk bom po vsej verjetnosti kar izključil te reže(bom odprl rač.) pa namestil sistem.


LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

zk_eu ::

Sej ne pravim da morš formatirat, pravm da je mene tak motl da sem ga zarad tega formatiro, :D
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

sniffo ::

pri instalaciji win, moraš tam ko delaš particije, prvo particije naredit, jih zbrisat in ponovno naredit. Po tem, ti vrže ven particije od črke C dalje. Ko to narediš, normalno nadaljuješ namestitev WIN.

StratOS ::

Run : diskmgmt.msc




Tudi MBR in vse ostale BR na particijah se da lepo spremeniti,prav tako "črke" od pogonov, oziroma spremeniti lokacije in imena do njih, tudi če so aktivne in bootable.
Stvar se da tudi urediti za NTFS Datotečne sisteme.
Ni potrebno dodatno formatiranje, le ustrezen/ustrezni program/i.

Lahko pa spremeniš črko pogona, pač tistega ki ni bootable ali aktiven ( se pač da ), zbrišeš vsebino, nanovo inštaliraš sistem gor, pač na ta pogon ali pa če imaš sliko OS-a lepo pretočiš na ta disk, ustvariš aktivnega in spremeniš MBR in stvar je rešena, tisti osnovni OS pa lepo zbrišeš ali sformatiraš po inštalaciji, spremeniš bootable vnose na MBR in boot.ini na MBR disku ( Če nočeš imeti dual OS ) in stvar tudi tako deluje.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

AlexUS ::

Thanx za pomoč!

No sem mislil da bo samo to problem ampak se mi je poleg tega pojavil še en problem z internetom in čedalje bolj razmišljam da bom vse skupi formatiral pa na novo naložil...

Problem je da se ne morem povezati z internetu, nastavitve so iste pa vse kot na starem računalniku pa ne zagrabi..
Edino ko sam na roke vse podatke kot so na teh rač. nekako pošlje signal (sam uporabljat pa ga kljub temu ne morem); če dam na auto mi vrže ven:
"windows could not finishrepairing the problem because the following action cannot be completed: renewing your IP address for assistance, contact the persone who manages your network".
Se vam sanja kaj bi lahko bilo narobe?

No ko bom formatiral disk bom upošteval vaše nasvete.


LP
Modrost ni debelost, debela je norost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spreminjanje particij...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212155 (1634) superb_
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784604 (3586) Dejk0
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181699 (1445) Jakka
»

zaporedne oznake diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
8802 (729) gkovac
»

winxp in particije

Oddelek: Operacijski sistemi
61038 (988) Alexius Heristalski

Več podobnih tem