» »

program ki prepozna hardware..

program ki prepozna hardware..

blazius ::

obstaja kak podoben program everestu, da ti prepozna ves hardware v računalniku? hvala, lp

darkolord ::

BIOS

kixs ::

Kaj pa Everestu manjka?

lp

PaX_MaN ::

dzinks63 ::

:)) npr: SiSoftware Sandra

blazius ::

hvala vsem, kixs97 v everestu ne piše kak napajalnik je not, al pa sem jaz pretrd in ne najdem.

darkolord ::

Barve ohišja ti verjetno tudi ne pove :)

Azrael ::

> ne piše kak napajalnik je not

To ne piše nikjer! Napajalnik je glup, da bolj ne more biti. Ni nobenega načina, da bi programsko izvedel kdo je naredil napajalnik.

Odpreti piksno in pogledati kaj piše na njem, mogoče še pogledati FCC ID, če obstaja in potem s pommočjo Googla izveš, kdo je v resnici napajalnik spacal skupaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

blazius ::

aha lol nism vedu. najmanj kolk W bi pa mogu bit močn napajalc za GF 6800LE? ker se mi računalnik ob mal večjih naporih resetira (cod2 na dx9). proc ni ker sm zamenjal in je isto, pregreva se pa tud ne (temperature okol 40, grafična edino 60)

michel ::

hja več kot maš zdej, ane.
Od ene 400W naprej, priporočam da vzameš kr 550w.

edit: grafiko maš kr vročo, bi blo dobr kakšen ventilator usmerit vanjo. A maš pasivno hlajenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: michel ()

Meizu ::

Kdo bo pa plačal elektriko? Veš koliko bo imel neizkoriščenega 550W napajalnika? Ne splača se. Sam elektriko bo plačeval, kot bi imel sistem, ki zahteva 550W za delovanje. Jst, ko sm si kupu X1950XTX sm dal noter 570W napajalc, pa še nevem, če je izkoriščen. Mislim, da mi je izkoriščenih 480W. Tko, da je za tisto grafo 400 ali 450W popolnoma zadosti. Več se ne splača, zaradi prej omenjenih razlogov.

Napajalnik namreč ne uravnoveša porabe energije (razen uber napajalci top firm najdražji z najnovejšo tehnologijo - pa še ti menda ne), porabijo pač toliko, kolikor morejo, da proizvedejo navedeno moč. V tem primeru 550W.

Edit: Grafika niti ni vroča. Jst mam v catalystu naštelano, da mi drži nekje pri 70C grafo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

550W napajalnik ne zauga neprekinjeno 550W iz omrežja - lahko pa, če komponente toliko spijejo.

550W napajalnik žre od 150W napajalnika kvečjemu par W več, če so na oba priključene enake komponente.

Meizu ::

Na leto al na dan? Če na dan, potem je razlika ogromna. Tudi če na teden, še vedno.

blazius ::

napajalnik je 400W. torej je to dovolj za 6800LE? bom še probal mal ohladit grafo in jo pol preizkusit.

mtosev ::

Ta z napajalnikom je dobra :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Urc ::

Sam res :D

blazius ::

argumentiraj in me razsvetli hardware nuba :)

Urc ::

Grafična se ti s 60 °C ne pregreva. Drugače pa odvisno tud od znamke napajalca pa odvisno kolk maš obešeno na njega (diski, cd/dvd/dvd-rw enote).

Urc ::

Na tvojem mestu bi si sposodil napajlc od nekoga in potem probal... Možno da je problem tud drugje.

>>><<< ::

Kaj pa če se ti procesor pregreva ali pa čipset?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

blazius ::

sm napisal da so ostale temperature okol 40, edino grafična je bla 60. brez ohišja pa takoj na 50 pade tk da to ni problem :)

boskosi ::

grafa se ti ne pregreva, nekatere grejo tudi preko 100°C...................napajalnik ki ni pod polno obremenitvijo ne porabi toliko kot ima moč, res je da so sicer tu neke male izgube, a je to zanemarljivo............tudi avto ki ima 100KM lahko porabi isto kot avto ko ima 75KM, saj ne tiščiš vedno polna na gas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bo napajalnik zdržal (550W)? RX 480, CPU AMD 8350... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
569347 (8296) tikitoki
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525565 (4404) Mitja358
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410683 (7236) kuglvinkl
»

radeon 4870 & corsair 520W modular

Oddelek: Pomoč in nasveti
341542 (1158) OZZY

Več podobnih tem