» »

[C++] dvosmerni seznam

[C++] dvosmerni seznam

'FireSTORM' ::

Iščem nek pameten vodič za tole zadevico, ampak ga nikjer ne najdem, ker ne poznam "angleškega izraza" za dvosmerni seznam, ali kako se že to imenuje.
Rabim v glavnem seznam z pointerji v katerega se "nalagajo" podatki in mora biti dvosmeren da lahko vstavljam, na začetek, na konec in nekje vmes. Upam da je to to, da še mi ni odšlo iz glave. Iz glave mi je pa definitvno izšlo kako se to izpelje v aplikaciji :)
In rad bi samo našel nek pameten vodič. Če mi ga kdo najde bom vesel ali pa če mi vsaj kdo pove kako bi se temu reklo v angleščini da si ga sam poiščem :)
Those penguins.... They sure aint normal....

Vesoljc ::

doubly linked list
double linked list
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Primoz ::

There can be no real freedom without the freedom to fail.

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

'FireSTORM' ::

Hvala.
Those penguins.... They sure aint normal....

BigWhale ::

A ne delas s Qt?

QList si poglej in podobno...

'FireSTORM' ::

Ja saj sem potem guglal za Qt Doubly-Linked list in našel zadevo.

Samo se mi je porajalo vprašanje če sploh rabim ta seznam ali ne.
Point je ker bi rad nekaj podatkov skril pred uporabnikom. Oz. mu dal na voljo če te podatke želi videt ali ne. Iz QListView seveda.
Ampak nevem kaj bi, ali bi ustvaril QListView z vsemi columni in potem klical hideColumn() na tiste katere bi rad skril ali pa ustvarim QListView samo z tistimi columni katere uporabnik lahko oz. hoče videt in vse podatke metal v QStrList?
Če se odločim za list, potem ob vpisu v seznam moram vpisat v QStrList in QListView. Če se odločim za prvo pa samo pomečem podatke v QListView in skrijem columne, in potem samo določene prikažem in spet skrijem na uporabnikovo zahtevo. Če naredim pa z QStrList in teh columnov ne ustvarim jih moram ustvarit in izbrisat na uporabnikovo zadevo.
Ne zanimam kaj je lažje, ampak kaj je boljše. Boljše za resurse, da se jih pokuri čim manj(vem da to ni problem pri današnjih računalnikih, ampak če se ne oziram na to se lahko teh zadevic kar nabere in kar opazno upočasnijo aplikacijo, kar pa nočem.).
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Kar se resourcev tice je razlika verjetno minimalna. Naredi tisto pri katerem manj motovilis okrog s kopiranjem in prestavljanjem zadev.

Ena stvar je lahko pri porabi rama bolj racionalna ampak zato kuri vec procesorja.

'FireSTORM' ::

Sem na FreeNode.org, kanal #qt vprašal.
In tam pravijo da če je menjava pogleda oz. skrivanje in prikazovanje stolpcev večkratno je bolje samo skrit in prikazat kot izbrisat in spet ustvarjat ker naj bi drug način trajal predolgo in je bolje reskirati par B pomnilnika.
Tako da sem se že odločil z skrivanjem in prikazovanjem. :)
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] enosmerno povezan seznam

Oddelek: Programiranje
63639 (1523) 3p
»

Za programerske teoretike

Oddelek: Programiranje
478514 (5316) Jerry000
»

[c#] LinkedList branje poljubnega elementa

Oddelek: Programiranje
161411 (1320) FrEaKmAn
»

Qt Designer -> KDevelop C++ Error

Oddelek: Programiranje
352042 (1572) 'FireSTORM'
»

Klikanje slikic (win32 C)

Oddelek: Programiranje
7865 (774) wintermute

Več podobnih tem