» »

nov prenosnik

nov prenosnik

mat3j0 ::

Kupil sem nov prenosnik brez nameščenih windowsov pa me zanima kako jih sam namestim.
Doma imam cd od Win XP pro, sicer sem windovse velikokrat nameščal vendar nikoli na nov disk, zanima me če se postopek kaj razlikuje ali je isto kot ko formatiraš:
prižgeš računalnik=> nastaviš boot from CD=>...

Verjetno je treba še kaj nastavljati particije, a rabiš kakšen posebej program.

Če je še kaj mi povejte.

Najlepša hvala

LP

Mr.G. ::

Če je na notesniku ATA trd disk potl ni problema. Tko kot si napisal. Če je pa SATA al pa SCSI potrebuješ zunanjo disketno enoto z priključkom na USB za naložt šoferje, ko te wini na začetku uprašejo,nekej...se lih dobesedno ne spomnem zdej. Neke "third party drivers".

Lp,

kixs ::

Ce imas sreco, ti bo namestitveni program nasel disk in bos v njem (Windows XP) dolocil vse particije kakor koli bos hotel.

Ce nimas srece, ti namestitveni program ne bo nasel diska.

V tem primeru, ce imas HP notebook gres v BIOS in nekje najdes "Enable Native SATA" in to izklopis.

Zadevo ponovis.

Ce nimas HP-ja, potem vseeno preveri v BIOSu za kaksno tako podobno zadevo! Ce ne najdes, poklici na servis in vprasaj kako to uredis.

LP

:P

borchi ::

l'jga

mat3j0 ::

kot kaže ne bo šlo brez zapletov :(

V konfiguraciji sem našel:
Trdi disk
- 120GB SATA 5400 obr./min

Kako naj vem ali je SATA II, ter kje dobim ustrezne gonilnike, kaj pa če imam SP2 potem se izognem tem komplikacijam in delam po starem?

LP

borchi ::

> kaj pa če imam SP2 potem se izognem tem komplikacijam in delam po starem

kaj pa če bi pogledal na CD kaj piše gor? pa če ti je to pretežko, zakaj ne bi probal vtaknit cd v notebook-a?

sj ne bo eksplodiral, če ne bo našel driverja za tvoj disk kontroler...
l'jga

mat3j0 ::

ja saj vem da nimam kaj zgubit ampak ponavadi se rajši o vsem pozanimam prej kot grem nekaj delat česar ne znam sicer pa bodo windowsi od junija 2007 upam da pravšnji
če bom mel probleme se pa javim

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi pri inštalaciji OS

Oddelek: Operacijski sistemi
61072 (1017) TaubiG
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474817 (3399) al3s
»

Kako formatirati računalnik??

Oddelek: Pomoč in nasveti
1721809 (21547) Quikee
»

Xp slovenski vmesnik

Oddelek: Operacijski sistemi
352226 (1688) poweroff
»

ABIT NF7-S (SATA)

Oddelek: Strojna oprema
81005 (833) Yohan del Sud

Več podobnih tem