» »

Kako formatirati računalnik??

Kako formatirati računalnik??

pero#3 ::

Rabim eno pomoč...morem ga formatirat pa ne znam,ker se nisem nikol ukvarjo s tem pa me ni zanimalo,zaj pa bi rad znal.
Mam neko disketo zraven pa vse,nevem pa kaj morem tak da ce se komu da napisat...malo sem ze gledal okrog samo eni tak pisejo da itak ne vem zakaj se gre...ce se da,naj nekdo napise bolj enostavno da bom vedo o cem se gre8-)

John Abruzzi ::

Ok kokr sm ti že reku: rabiš cd/dvd na katerem so windowsi, ko se prepričaš da si naredu backup vsega pomembnega na disku daš cd od windowsov v pogon, resetiraš računalnik, takoj na začetku ko se prižge prtisni (lahk tud ene parkrat) mislm da F11 (nej me gdo poprav če kšno drugo), pol te bo "vprašal" s kje nej boota takrat zberi DVD enoto, pol boš v inštalaciji windowsov tam pa sam bereš navodila narest morš popoln format. Predn formatiraš se prepričaj da maš tiste CDje, katere si dobu ko si kupu računalnik (driverji za naprave, ki jih morš naložit kasnej v windowsih). S formatom boš zbrisov vse podatke iz diska. Če ti kej jasno kr upraš.

Zgodovina sprememb…

pero#3 ::

Ok to razumem,samo zakaj pa je pol neka disketa? ker vem da enkrat ko mi je en hoto formatirat ni slo ker ni zaznalo trdega diska,na servisu so rekli da je vse ok pa to,zaj pa nevem ce je to blo zarad diskete(ker je ni uporabo),ker takrat je brez nje hoto formatirat...samo glede diskete nevem,drugace pa tnx8-)

Meizu ::

Disketa lahko služi le kot zagonska disketa. Ampak mislim, da jo Windows XP ne potrebujejo. Ali imaš starejše verzije?

pero#3 ::

mam windows XP,disketa pa je za nalaganje sistema...dobo pa sem jo od enega racunalnicara ko mi je sistem nalozo

#000000 ::

Če imaš win xp boot CD pol ne rabiš nobene diskete. Probi v biosu nastavit first boot device na CD-rom, dej not tvoj xp CD in restartaj, če se bo zagnala windows namestitev pol si zmagal. Lahko si malo pogledaš TUKAJ LP

Meizu ::

second boot devica pa obvezno disk. Trdi seveda.

5er--> ::

Disketo rabiš, če tvoj namestitveni CD/DVD nima podpore za tvoj sata krmilnik na katerem je (sata) disk.
Kako veš, če ima/nima podpore?
Ima:Vse OK.
Nima:Ko boš hotel namestit sistem, boš opazil, da nimaš kam.

pero#3 ::

te podpore verjetno nima,ker drugace mi nebi dal diskete

Tr0n ::

Kaksen SATA krmilnik? WTF man?

5er--> ::

Hmm... mogoče tole? Nikoli videl?


Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver

Pol pa, če ni na CD-ju gonilnikov in nisi namestitvenemu programu dal drugih:

Tr0n ::

To se vedno ni SATA. :)

kixs ::

Kaj pa je?

Tr0n ::

SCSI.

Se nikoli nisem rabil posebaj gonilnikov za SATA diske instalirat pri instalaciji XPjev ali Viste. Nikoli.

kixs ::

Vis, ko ne ves.

Na Socket-A platah, vsaj z Nvidia Nforce2 chipsetom, potrebujes SATA gonilnik od mamaplate, da sploh vidis disk/particije. In ti screenshoti so cisto taki!

Preverjeno tako na WinXP, kot tudi Vista Beta, ko sem tako plato se imel. Zdej na Nforce4 tega ni, je ocitno bolj integrirano v sam Bios.

LP

AndrejS ::

Jaz sem pa rabil disketo z driverji za SATA disk... @Tron torej mam SCSI diske in kontroler... cool >:D Sploh nisem vedel... zgleda da so se v trgovini vsekali 8-O

Tr0n ::

Eh, to mate vi neke muzejske plate. :)

Quikee ::

Če SATA kontroler ne podpira AHCI je velika verjetnost, da moreš ob inštalaciji uporabit driver na disketi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415948 (4811) fredyjetle
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323561 (3067) amigo_no1
»

Na splošno - sata ali pata?

Oddelek: Strojna oprema
192120 (1696) Poldy
»

2x MAXTOR SATA V RAID0 in problem z inštalacijo XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91185 (1090) morphling1
»

Serial ATA in namestitev WIN XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101548 (1395) Fizikalko

Več podobnih tem