» »

!problem: Ruter, 2. Problem: Rami

!problem: Ruter, 2. Problem: Rami

Eti ::

lp imam 2 problema...
1. problem : ruter...
decembra sem kupil ruter.. (belkin F5D8230-4 v2)
in problem je ta da ga morem zelo zelo pogosto restartat :( :( 1x dnevno :\
na njemu imam 2 PCja.. enega v LANu in drugega v WLANu...

2. problem : rami

imam 1 GB ramov 2x 512 MB.. crosaire ne vem kaksen model :( in samo v winsih.. imam vklopljen MSn winamp.. in se par takih malih programou odprtih in so ze 38%-50% v uporabi ... je to normlano?


lp hvala v naprej !

Klemzz ::

ram je zato da se porabi...kok ti pa kej procesou laufa polek teh dveh?

Eti ::

procesor ce sem v winsih 1-5 % xD

mam pa Athlona x2 3600+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eti ()

dustphoenix ::

Procesov, ne procesor. :\

5er--> ::

Teče na kakšnem pc-ju e-mule, torrent ali kaj podobnega? Verjetno tale belkin ne prenese p2p (preveč sočasnih povezav) in se obesi.

Pa router je, ne ruter.

Eti ::

ups se oproscam.. trenutno mama rame na 50 % in v teku je 54 procesov.....



amm tko je glede eMula in Torrenotu.. Utorrent uporabljam obcasno.. in takrat je treba res dnevno restartat.. drugace tko.. na 2 dni.. neki takega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eti ()

Klemzz ::

ja...a se čudš da ti tok žre...mal poglej kakteri proceso so nepotrebni...jst mam na enem pcju 28 na drugem pa 32 procesou...

#000000 ::

Nabavi si boljši router ali nehaj uporabljat mulo, torrent, ipd. p2p zadeve. 100% zajec tiči v tem grmu. LP

Eti ::

aha ok thx !

bluefish ::

tudi sam imam Belkinov brezžični router. In da, resetira se zaradi prevelike obremenitve, zato imam čez njega nastavljeno omejitev prometa. Žal pa se to pojavlja na skoraj vseh Belkinovih routerjih in tudi na Canyon in drugih poceni zadevah.
Skratka, če ne želiš kupovati novega, potem v programu, ki ga uporabljaš nastavi omejitev DL/UP - odvisno od hitrosti internetne povezave.

In ja, RAM-a ti na neoptimiziranem sistemu lahko požre kar nekaj. Izklopi procese, ki jih ne rabiš. Nekaj jih je v Start meniju pod Startup; poglej še v Run > msconfig > jeziček Startup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

Preveč povezav in omejitev DL/UP sta 2 povsem različna faktorja.

bluefish ::

to je res, vendar je meni pomagala ravno omejitev DL/UP hitrosti, medtem ko je nastavitev max števila povezav ostala ista.

Čeprav mi še zmeraj ni jasno, zakaj router, ki teoretično zmore 54 Mbps zamrzne ob povezavi 1/256.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Eti ::

ja tocno tko... ne vemo no :| .. ... no comment.. js sicer nisem hotel ruterja.. moja sestra pa je potrebuje WLAN.. ker ima PC na drugi strani hise .. tko da nisem imel kaj..

obstaja kaksnen program / nastavitev da se ruter restartira ko PC nima vec dostopa do interneta?

mihec87 ::

Poskusi tako kot so predlagali zmanjšanje povezav ter prometa, če ne bo pa potrebno kupiti kakšen boljši router..

OChack ::

kokr pride do crc al ap c2c napak pri prenosu se router zmede, vidm že pr adsl modemu da zablokira
Int€l inside, IDIOT Outside

#000000 ::

Pejt na bolho in nabavi eno staro kišto z dvema mrežnima za 20€ dej gor namenski router/firewall Linux, nabavi wireless kartico z Atheros čipom, ki je sicer nekoliko dražja cca 40-45€, vzameš če en switch za cca 5-8€, nastaviš, postaviš gajbico v en kot in pozabiš nanjo.

Vse skup te je prišlo v najslabšem primeru 60-70€ ampak za ta dnar skor ne boš dobil nikjer boljše rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323838 (3147) Blisk
»

Kako najmanj boleče razdeliti internet med cca. 25 uporabnikov??

Oddelek: Omrežja in internet
232176 (1368) ]Trix[
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413677 (2399) pujsek_
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342575 (2101) Venturer

Več podobnih tem