» »

Trdi disk

Trdi disk

Blisk ::

Do kje je varna delovna temperatura diska.
Ker v tejle vročih dneh se temperatura diska dvigne tudi do 50 oC.
En disk mi je totalno piskal, dokler ga nisem dal iz mašine sedaj dela vredu, najverjetneje zaradi pregrevanja, ampak kljub temu sumim da bo crknil.
Kaj se da narediti, da se diski ne pregrevajo, temperatura MB je 43 oC

trek@s ::

Teoretično naj bi bila delovna temp. diska še višje, mislim da pri mojem seagate-u 60 ali celo 65°C, ne spomnim se natančno.
Drugače pa zmontiraj pred disk en 120mm ventilator, da vleče svež zrak iz sobe in ga piha po disku.

Blisk ::

teh ventilatorjev imam zdej v mašini že kr neki, mislim da bi to moralo biti dovolj.

kixs ::

Lahko imas venitlatorjev kolk hoces, ce niso pravilno razporejeni in obrnjeni, ti nic ne pomagajo! :P

Temp. novejsih diskov se gibljejo do 40stC. Seveda prenesejo vec, nekje do 55stC.

lp

trek@s ::

No, tukaj je ena tabelica za Seagate; če gre verjeti gre do 60°C + še najbrž neki faktor rezerve. Drugače ga pa jaz raje malo hladim - lažje spim potem :D

Daj en ventilator pred disk na 5V - je neslišen in učinkovit, ne rabiš delat nobenih "viharjev" v ohišju. Kak pa imaš razporejene ventilatorje pa kje imaš montiran disk, če smem vprašat?

Blisk ::

2 ventilatorja sta zadi na ohišju vlečeta ven, plus velik ventilator iz napajalnika.
probal pa še bom zmontirat neki na sprednjo stranico ohišja.
Diska sta zmontirana v reži za diske, pa precej vroča.

Pa disk mam segate in je pri temperaturi 49 oC začel spuščat take zvoke, da sem bil prepričan, da ga bo pobralo, ko sem ga dal ven iz škatle je nehal cvilit.
No ta disk gre ziher nazaj v reklamacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

trek@s ::

Ventilatorjev, ki vpihujejo naj bi bilo več kot tistih, ki izpihujejo. Če ti trije vlečejo ven, ni dobro. Prestavi enega spredaj pred prostor za diske - pravgotovo imaš takšno ohišje, da ima prpiravljeno za montažo ventilatorja tam (ponavadi 120mm), pa naj VPIHUJE svež-hladnejši zrak. Onemu zadaj pa malce zmanjšaš vrtljaje, ker itak napajalnik tudi dobro sesa zrak iz ohišja.

Drugače pa priporočam branje.

kixs ::

Js mam ventilatorje, ki pihajo samo ven. Seveda pa imam tako narejeno, da je edina pot za not samo cez prednjo stranjo, kjer imam diske v svojih ohisjih - ventilatorji so izklopljeni. Poleg tega imam se filter za prah pred to stranico.

Diski pa se grejejo nekje do 40stC (poleti), drugace pa okol 35stC.

Urc ::

Meni tudi diski poleti ne grejo več kot na 40°C. Če se pa useeno bojite da se trdi disk pregreva obstaja tudi hlajenje za trdi disk. npr. TUKAJ

Blisk ::

moji diski doma in v službi so okrog 47 oC
pa sitem ni navit.

Blisk ::

Pa en disk imam v ICYBOX SATA+USB sicer je ohišje pokonci, ampak precej zaprto in se disk segreje tud na 55 oC.
Ali ima kdo še take izkušnje s temi ohišji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212609 (1947) knap
»

Thermaltake Armor stranica s 25cm ventilatorjem

Oddelek: Kaj kupiti
7971 (971) kixs
»

Temperatura diska

Oddelek: Strojna oprema
111262 (1036) M@73Y
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442544 (1721) Mr.B
»

Trdi disk-segrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261949 (1323) CoolBits

Več podobnih tem