» »

lotanje mikro žice, need help (DENARNA NAGRADA)

lotanje mikro žice, need help (DENARNA NAGRADA)

Lux ::

background: sem amater in moje lotarske sposobnosti so ravno take. 0:)

Problem je nastal pri popravilu slušalk, ko sem se lotil lotanja majhne žice (take kot so navite v zvočniških membranah).
iz zvočniške membrane sta napeljane 2 žici, na katere moram zalotati podaljška, da ju lahko napeljem do ustreznih kontaktov.
Vendar sta žici tako majhni, da mi z mojimi amaterskimi tehnikami lotanja nikakor ne uspe.
Še slabše, žice sem (nevem točno kako, skuril, strgal?) že toliko skrajšal da iz membrane gledata samo še 3 oz. 4 mm. poleg tega je tudi membrana malenkostno poškodovana na robu (zaradi lotanja), vendar to naj ne bi vplivalo na zvok.

Če mi do zdaj ni uspelo zalotati, dvomim da mi bo tudi na tistih milimetrih. Zato iščem profesionalno pomoč. Nekoga, ki je vajen delati z tako majhnimi elementi oz. sposoben zalotati kaj takega.

Slušalke mi ogromno pomenijo in niso poceni in bi bil popravila zelo hvaležen, torej ponujam tudi denarno nagrado

Torej, če kdo s foruma misli da bi bil kos taki nalogi in je doma v LJ ali blizu LJ, naj me kontaktira na PM ali tel: 040 510 102 in mu prinesem vsaj pokazat.

v pričakovanju rešitelja (lol),
Lep pozdrav 8-)

Lux ::

hvaležen bi bil tudi nasveta h komu se obrnem, morda k kakšnemu serviserju, na kak elektrotehnični forum? ..

Phoebus ::

Če si posmodil membrano, nimaš več kaj dost :) Saj slušalke niso tako neznansko draga in nedosegljiva reč...

Brane2 ::

Kot rečeno, če si poškodoval membrano, pričakuj probleme.

Tudi če nisi, pa če gre za kaj takega, kjer se pričakuje prožnost žic ( ker bis e membrana znatneje premikala), pričakuj probleme.

Za kakšne slušalke pa sploh gre in od kod si ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lux ::

slušalke so sennheiser hd25, sem iz LJ.
Na idejo mi je prišla zamisel:
Spomnil sem se ko sem odklepal procesor z srebrnim lakom, ki naj bi imel odlično prevodnost.
Z njim bi napolnil majhen tulec (kot prazna izolacija od žice), vanj pa bi namočil tistih nekaj milimetrov preostale žice, ter pustil da se zadeva posuši /strdi. Če bi kontakt deloval bi potem vse skupaj zalil z kako smolo (npr. epoksi), da zadevo fiksira..
Se vam zdi ideja potencialno vredu?

v prihodnjih dneh bom tudi malo poslikal, če ne bom prej že popravil :P

Brane2 ::

Ideja se zdi trapasta.

Daj opali fotko ali dve da vidimo, kako to zgleda.

Oziroma če se lahko prikotališ na sostrski konc, prinesi pokazat.

Seveda prej pokliči. Pošlji ZS za detajle.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lux ::

fotka bo najprej v torek

Brane2 ::

Ne rabim fotke, če se misliš prikotalit v vsakem slučaju..
On the journey of life, I chose the psycho path.

pblaz ::

žice so v laku, zato je treba le tega najprej stopit, najlažje s farecajgom. problem pa se pojavi .... ker so toliko žice že sesul cccc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7022386 (4859) A. Smith
»

Vpliv zvočniške membrane na zvok.

Oddelek: Zvok in slika
8929 (865) gt55gre
»

popravilo zvočnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61456 (1342) bryden
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769788 (8768) Trancedeejay
»

Gorivne celice

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
217568 (7568) CaqKa

Več podobnih tem