» »

internet na windows 98

internet na windows 98

sponzor ::

ok. problem sledec dobu t-2 internet staticn ip. zdj pa na xpjih pa linux sm ustimov da dela net. sam na windows 98 pa pojma nimam kako tm narest? Mogoc ve kako se nardi?

PlayTheGame ::

Mislim, da je v windowsih 98 nek "internet conection wizard", če se še prav spomnim. Vsaj meni je to ratal naredit na P200 MMX. Tam slediš korak za korakom in naštimaš pač kar je zahtevano. Seveda moraš imeti prej pravilno inštalirano mrežno kartico, brez da bi ti v upravitelju naprav kazalo kakšne rumene vprašaje. Potem ko ti pa rata pa priporačam še posodobitev.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Azrael ::

Da, imaš čarovnik za povezavo z netom.

Če na namizju ni njegove ikone greš: Menu Start-> Programi -> Pripomočki -> Komunikacije-> Čarovnik za povezavo z internetom.

Pozorno beri kaj piše (če boš samo klikal Naprej ali Next, odvisno od jezikovne različice, boš namestil modem...) .
Nekoč je bil Slo-tech.

kulSMS ::

po moje bi bilo najbolje, če v xp-ji z ukazom ipconfig /all pogledaš kakšne imaš (kakšne dobiš od T-2 ja) nastavitve in potem vpišeš v win98. (IP, mask, default gateway, dns serverje)
v Win 98 klikneš na Network Neighborhood z desnim potem pa properties -- potem pa izbereš TCP/IP za ustrezno mrežno kartico in vneseš

ipconfig /all
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.0.2
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
IP Address. . . . . . . . . . . . :
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 84.255.209.77
84.255.210.77

Gionni ::

Meni se je pa pojavil problem, da mi net ne dela več na Windows 98. Imam T-2, sedaj optiko in je kr naenkrat nehal delat! Pred mesecem dni je še vse delalo normalno, sedaj se mi pa noče povezat! Takrat sem imel vse nastavitve nastavljene na "samodejno"... Sem pregledal vse ip naslove, dns, proxy strežnike... vse je na samodejno, kot je bilo takrat, ko je še delalo.
Mislite, da bi moral vpisati dns strežnik? Kaj pa naj napišem v polje "gostitelj"? A je vseeno?

Gionni ::

kaj res noben ne ve? :(
folk, pomagajte!! če popravim, dobim čokolado!! =)

Azrael ::

Če se sprašuješ zakaj ni bilo še nobenega odgovora...

Podatki, ki si jih navedel so čudovito skopi.

Možnosti sta v osnovi 2, napaka na strojni opremi ali programski. Da ugotoviš kaj je šlo po zlu uporabi nek Live CD Linux distro (DSL bo v redu) in poskusi z njim. Če se bo ta Linux lahko povezal z netom, potem je nekaj zaribalo v Win98 (virusi, trojanci, narobe nastavljen FW...)

Če pa DSL ne bo mogel do neta in je mrežna kartica med podpretimi (velika večina jih je) imaš fuč nekaj od naslednjega: UTP kabli, mrežna kartica, pokvarjen/narobe nastavljen router ali switch.

Več ti zaenkrat ne morem povedati, saj uporabnih podatkov o tvojem opisu problemu enostavno ni.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Gionni ::

So klinca skopi! Čist vredu sem vse napisal... lepo je jasno, da je delalo, potem se pa kar naenkrat ni več hotelo povezati na net! Torej nastavitve se niso nič prestavile, ker jih tudi noben ni spreminjal. Torej sta dve možnosti, ali je kakšen virus, ali pa je crknila strojna oprema. No, s strojno opremo je vse v redu (gorijo lučke na ruterju, zadaj na mrežni kartici...). Obstaja samo možnost kakšnega virusa. Nisem vedel, da ti lahko virus onemogoči dostop do neta.. mislim, a gre to?
Js sicer predvidevam, da je virus, sam me je zanimalo, če je imel kdo enak problem...

amigo_no1 ::

V live linux distribuciji net dela ? Si mogoče preklopil na statični WAN ip in nimaš routerja ?

Gionni ::

Uh, linux ni moj dom...
Internet povezava se pa ni kaj spreminjala. Ni statičnega IP-ja...

All ::

Hmmmmmm
glede na to da je full podatkov...je lohka tut tale varjanta.......

mogoče ti je pa miška kable pregrizla??

Gionni ::

al pa je mogoče računalnik namerno onemogočil povezavo z netom, da mu ni treba tvojih neumnih komentarjev brat.

Dead_Eye ::

Ma ne moreš, v stilu "prej je delalo zdej pa ne več, nič nisem tikal/a" je to zate veliko podatkov? Mislim kam smo padli.

1. Imaš optiko in samo 1 PC z win98? Če ja, kupi nov PC z XP-ji oz. visto.
2. Če imaš 2 PC-ja, poskusi prikopit tistega ki dela na ta port, kjer je ta z 98
3. Če drugi PC dela na obeh portih preglej še 1x nastavitve na 98, če je vse na samodejno, odinštaliraj mrežno in ponovno namesti, včasih to pomaga. Če ne, odstrani in ponovno namesti TCP/IP protokol (vmes vsakič restart sistema)
4. namesti AVG in preglej za viruse
5. Če še vedno ne dela ti ostane še ponovna namestitev OS-a...
The one and only

Azrael ::

Lahko ima tudi mrežno hin, ampak on že ve po lućkah, ki so nekaj zelo zanesljivega, not!

In ker mu je Live Linux CD raketna znanost, bo raje šel po najtežji in najmanj učinkoviti poti za reševanje problema, ki ga niti podrobno opisati ne zna.
Nekoč je bil Slo-tech.

Gionni ::

Hvala za vaše nasvete :D

bsaksida ::

Windows 98 je starina it leta 1998. Zato novejše Omrežne kartic niso nameščene ker Win98 ne vsebuje Driverje. Preglej ali so inštalirani in povej ali imaš Win98 SE (Second Edition) ali navaden Win98

Gionni ::

Omrežna kartica čist normalno dela. Sej na računalniku, kot sem že napisal, je že delal net. Sam zdej ga neki biksa... Sem mislil, da je mogoč kakšna finta, zakaj je to... da se je komu kej podobnega že zgodilo...
Drugač so pa gor navadni win98.

Azrael ::

Lej. najlažje je preizkusiti z LIve CD. Ker sklepam, da mlinček ni nevem kako superioren, sem ti predlgal DSL, ki ima zelo nizke sistemske zahteve.

Stegneš dol iso, zapečeš na CD, vstaviš zapečen CD, v CD pogon tega mlinčka, ponovno zaženeš mlinček*, počakaš, da se CD naloži, potem pa boš že kliknil ikonco Firefox in videl ali zadeva prileze na net ali ne.

*CD enota mora biti v BIOSu med boot napravami pred diskom C

Če pa je to še vedno pretežko, imaš manj zanesljive teste. Meni Start -> Run -> v okno, ki se prikaže napiši winipcfg in stisni Enter. Poglej za IP naslovom mrežne kartice, če je tak kot ga dodeli router ali modem (ugibam, kako imaš narejeno omrežje ne poveš, je pa to izjemno pomemben podatek). Če je IP v redu pingaj router ali npr. google. com. Če so odgovori, potem je nekaj z brskalnikom ali FW (spet ni podatka). Če je IP čuden, potem je fuč mrežna. kabel ali nastavitve v routerju/modemu.

Več, ti za tako skope podatke ne morem povedati, resnično ne.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Gionni ::

Hvala! Se bom mal pomatral =)

bsaksida ::

Ti si namignu da internet in omrežna dela na XPjih in Linuxu na win98 pa ne dela. Kakor sem napisal rabiš gonilnike za omrežno kartico da bo delala pod Win98.

Desni gumb na Moj Računalnik->Lastnosti->Strojna oprema.

A imaš tam svojo omrežno kot inštalirano?
Z omrežno kartico ni nič narobe. Problem je software

bsaksida ::

Windows 98/ME

1. Click on Start --> Settings --> Control Panel, to open the Control Panel Screen.
2. Double-click on System icon,
3. then click on the Device Manager tab at the top.



In poglej če imaš pod network adapters tvojo omrežnp

Gionni ::

Omrežna kartica je normalno inštalirana. Gonilniki so okey.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311340 (7010) Tomi
»

OS za na "oldtimerja"

Oddelek: Operacijski sistemi
322126 (1295) ank
»

kater os na p133

Oddelek: Operacijski sistemi
341982 (1140) Daliborg
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289396 (6332) bastadu
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401722 (1294) mte

Več podobnih tem