» »

Klaviatura v Finale ali Sibelius

Klaviatura v Finale ali Sibelius

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

Imam električno klaviaturo (sintisajzer - nimam pojma kak se napiše), ki bi jo rad uporabil za zapisovanje not - torej, da bi programa Sibelius ali Finale sproti zapisovala tisto, kar zaigram.

Zanima me, kako to nastavit v samem programu (Finale ali Sibelius) saj gonilniki in ostalo vsi delujejo kot treba.

LP

zcetrt ::

Imaš povezano z midi kablom? Dalje ne bom pisal, ker bom lahko klamfal stvari, ki so ti znane. Težko je namreč presoditi, koliko o teh stvareh veš.
4.

MihaFirst ::

Ne, USB kabel mam :D

zcetrt ::

Potem pač poišči, kjes e nastavlja MIDI input in izberi (domnevam) USB audio device (vsaj meni, mislim, da tako piše). Pač, nekaj v zvezi z USB ... device (lahko da tudi MIDI). Potem pa bi se moralo z nekaj kliki že kaj zgoditi. Je pa že nekaj let, odkar sem uporabljal Finale.
4.

opeter ::

Sicer nisi napisal tip klaviature...

npr. sestra imam Rolanda in ta ima posebej adapterje za pretvorbo (sicer hčerinske firme Edirol) iz Midi v USB. Kako deluje postopek prepoznave pa je tukaj nazorno prikazano:
http://www.edirol.net/products/en/UM-1EX/index.html



Tukaj pa imaš navodila za Windows in Mac - mogoče ti kaj pomaga (poglej poglavje Configure driver/MIDI).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

klavir vs sintesajzer

Oddelek: Loža
235273 (3738) hurikhan
»

[WinXP] Povezava MIDI tipkovnice z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
82164 (2065) midiboss
»

Synth na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
102535 (2167) Volta
»

Shema slovenskega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
204508 (3742) BlueRunner
»

Kopica zanimivih težav na "Audio Production" prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
151925 (1610) zcetrt

Več podobnih tem