» »

8RDA+ kondenzator fuč?

8RDA+ kondenzator fuč?

ferdo ::

je ena izmed prvih datumsko 22.december.2002

opazu sem da je eden izmed štirih tavečjih "zelenih" kondenzatorjev spustil neko zadevo, tako rumenorjavo zadevo, ki se je posušila, ali pač, gobe ne rastejo po kondenzatorjih:\ , uglavnem je zadeva suha, ne vem, če bo še naprej vn teklo in se sproti sušilo. zdaj ne vem kaj naj, kje naj zamenjam ta kondenzator...
Kondenzator ne kaže znakov napihnjenosti, samo tak flekc je na kapici.
..v koliko časa se lahko zgodi kaput matične?

PREDVIDEVAM. včkrat bom prižgal računalnik,slabše bo.. za to, treba ukrepat čim prej.

upam da boste pomagal, preden bo prepozno..
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Caligula ::

Mislm, da je blo govora o crkanju kondenzatorjev na dolocenih 8RDA+ platah-domnevam da samo na starejsih.
Poglej v racunalniske novice kjer je ena firma k popravlja plate. Mislm, da se da za dokej razumen dnar to porihtat zihr pa se vedno dost cnej k nova plata.

Jz mam 8RDA+ REV 1.1 sam ni cist nc napihnjeno-verjetno tud, ker mam dobro preluftano kisto pa se ne grejejo spet tok ceprou dostkrat vrzem procesor proti 2v sam vseen. Zgleda, da so mele ene serije slabe kondenzatorje gor. Ce mas pa se garancijo pol pa le uveljavlji.

ferdo ::

lej, garancije več ni od decembra 2003 :)
šele zdej se je to pojavlo po letu in pol uporabe.

bom že kje zamenu, poznam enga ko popravla monitorje.
Uglavnem, mene zanimajo posledice, če bo ta kondenzator crknu?, če že ni crkjen...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Caligula ::

Kaj pa vem-nism stroma. Ugasnu se bo racunalnik verjetn.

CCfly ::

Kondenzator ustrezne kapacitivnosti lahko kupiš v IC elektronika, in ga lepo zamenjaš. Za pomoč pa raje prosi kakšnega, ki se mu roka ne trese preveč, ko dela s spajkalnikom. Razmisli tudi o menjavi vseh, ker se rado zgodi da ti poznejo začnejo še drugi crkovati (samo vzemi kondenzatorje z enako kapacitivnostjo - uF in malo večjo voltažo).

zile ::

ferdo: včasih spustijo, včasih se samo napihnejo. Vzrok tega pa vidiš, recimo če ti računalnik sredi dela zamrzne. Jest bi zamenjal vse 4 kondije.

CCfly ::

Saj kondenzatorji so tako poceni, zamenjaj vse če se misliš lotiti dela. Aja če ti grejo kondenzatorji se ti začne računalnik ugašati, takoj ko se crknjeni kondenzatorji segrejejo (kar je zelo hitro).

l-note ::

Kje si pa kupil plato??
Ker če si jo v MlacoMu, potem za plate Epox velja 2-letna garancija. Tako vsaj piše na računu (čisto spodaj).

ferdo ::

kupu sm jo v mlacomu, nima več garancije.
in me grancija sploh ne zanima... boli me za garancijo, boli me za mlacom...
Kr že vidim, osle prepričat v neki je magija.. "izkušnje so me prepričale"

zamenu bom te kondenzatorje, in basta. če jih pa ne bom dubu nikjer, bom pa novo plato kupu. Je pa brezveze, če se da zamenat, novo plato kupit. mam mirno roko, dobr 30W spajkalnik tako da glede teh stvari ni problem, samo prave kondenzatorje treba dobit, to je največji problem.

Meni je serviser povedu, da je take kondenzatorje zelo teško dobit. Najbolš iz kake crkjene 8rda+ plate dol pobrat in na mojo prlotat.

kolk stroškov bom imel z iskanjem in nabavo novik kondenzatorjev:\ , je pa druga pesem.

any help bi blo zelo dobrodošlo.. kondenzatorji so 10V kolk uF so bom pa še pogledu.
Serviser je reku da so to zlati kondiči, da so zelo redki, in jih je problem dobit...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

CCfly ::

Problem je dobit točno take kondenzatorje kot so na plati, ker proizvajalci šparajo na vsakem koraku. Saj sem ti napisal kakšne moraš vzeti.

PS: kondenzatorji grejo zelo lepo ven, samo imej še en par rok zraven da ti jih lepo ven povleče iz plošče. Aja pa ne zamenjaj plusa in minusa..

zile ::

Poklič v firmo Oria Computers. Se mi zdi da je komad boljšega kondija 200-300 tolarjev.

Frgazor ::

Menjava kondenzatorjev pride 6 jurjev z delom. Sam se pa ne lotevat tega, ker vem da nisi dost spreten :)

ferdo ::

z bratom imava 4 roke:), bom najdu telefonsko od tiste ferme, hvala.

Frgazor ::

aha. bota mela vse 4 roke opecene :D drugac bom pa jutr vprasal kje popravlajo nase sluzbene bx133, pa bom napisal tle.

CCfly ::

Dej 2 jurja kakšnemu elektrotehniku, ki ga poznaš, pa boš imel problem rešen. Drugače pa želim čim manj prismojene kože :).

l-note ::

Pa kako to da nimaš več garancije (če je baje 2 leti)????

ferdo ::

ok, edina zadeva je v tem, ko nečm u Lj. hodit da se bom z tistimi kozli pregovarju, da mi bodo zamenal plato.. to je to.
in nimam originalnega hladilnika z northbridge, je tist taplavi od zalmana gor.

Se znam kregat, sam nimam trenutno volje in časa za to... raj predelam to plato, al pa novo kupm, ko pa da se bom butu z njimi...


razmišlam da bi dau kondenzatorje na hrbtno stran "vse bi prelotu" in zamenju z boljšimi.
Owca, je že počel te stvari... če kej zajebem, se ne bom preveč sekeru, trenutno mi tut dnar ni problem za novo kupt. sam tiste primerne kondenzatorje dobit, trenutno so 10V 2200uF.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

CCfly ::

Čisto lepo jih lahko zamenjaš samo ne drži spajkalnika predolgo zraven plošče, ker se lahko preveč segreje tam kjer je večplastna. Ne vem pa zakaj bi jih dal na hrbtno stran, razen če rabiš prostor zraven podnožja.

PS: Jaz sem vzell 9 podobnih kondenzatorjev pa je bil račun približno 800 SIT.

T0RN4D0 ::

No ja, teh vlkih kondijev pa menda ja ni težko zamenjat... ne rečem za kakšne SMD. :\

ferdo- Mlacom powah! >:D

Kaj maš pa ti tko proti frgazor? :8)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Frgazor ::

eh ferdo je moj sosed. pa vem da ni glih stromar :) ma pa denar, sej se je sam pohvalu ;)

T0RN4D0 ::

LOL, to ti pa je izjava tedna... ja pejd mu pomagat ne... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ferdo ::

frgazor:D glede denarja pa:\ , ko greva na pivo ga lahko hitro zmanjka.

ja, le prit mi pomagat, samo pila bova pol!:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

ferdo ::

evo najdu sem sledeče, priporočal so mi 2700uF 12V

v IC lahko naročim:

3300uF 10V
3300uF 10V malo boljši?
2200uF 10V
2200uF 10V boljši?

original je 2200uF 10V, Owca mi je omenu, da naj dam 3300uF 10V, na ORIA servisu mi je reku, da nej dam 2700uF 12V -> tega se pa ne dobi, če ga z lupo iščeš:)..

ponudba je pa zgoraj v povezavah, to lahko dobim oz. naročim v IC....

kaj mi svetujete?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

sinko999 ::

Jast bi ti svetoval isto kapac. če jih boš vse pozamenjal pa z višjo napetostjo.
Drugače pa ugotovi kateri so skupaj na liniji pa jih zamenjaj z nadomestno kap. pa višjim U

LP
Ni? ni ve?no !

ferdo ::

jzt bom VSE štiri zamenjal. nimajo nobenega z 12V!!!!;(( imajo 16V to je pa najbrš preveč?

imajo 3300uf 16V in 2200uF 16V
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

sinko999 ::

16 ni preveč sem jih jast menjal na moji epox plati 14 komadov, ja ja po 2letih 24/7 so crknili
tak da se rač ni hotel već zagnati. Aja plošča pa še zdaj dela pri kolegu, še celo malo bolj se da naviti proc kot pa pri novi.

LP
Ni? ni ve?no !

ferdo ::

Naj mi en razloži, kaj se zgodi, ko pritisnem na gumb POWAH ON! ČE!?..:

je kapacitivnost kondenzatorjev za 50% večja to se pravi 3300uF in voltaža 10V original na 16V...

napajalnik mam 400W +5V linija 40A ; +12V 22A bom pol pogledu ; 3.V linija pa je 28A se men zdi, morm pogledat, zdej sm na šihtu...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

ferdo ::

tko, naroču sm 3300uF 16V 105°C 4 kom. vse bom prelotu, če bo pa eksplodiralo pa naj>:D ...

seeya.:P
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Frgazor ::

vseeno prej poklic da dam macka v hiso :D

pa srecno Kekec :)

ferdo ::

tvojga mačka že zdej statična elektrika tako privlači, da mu je že vsa ušesa popalilo:D

ena mala underground exsplozija sploh do tebe ne pride, poglej zvečer, če se bo kej iz dimnika kadilo:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Brane2 ::

Tisti kondiji, ki so ti jih svetovali, so videti v redu. Če so bili prej not 10V, lahko daš sedaj 12V, tudi s 16V bi moralo vse špilati. Teoretično naj z napetostjo kondijev ne bi mogel pretiravati, vendar je v praksi drugače.

Elektroliti med delom rabijo na sebi neko napetost za regeneracijo in če te ni, se jim zacne prebojna napetost nižati.
Poleg tega so visokonapetostni modeli veliko večji pri isti kapacitivnosti in imajo tudi slabše lastnosti že zaradi dimenzij.

2200 uF/400V bi bil verjetno vecji od tvojega procesorja s hladilnikom in ventilatorjem skupaj.

Ja, mislim da je 16V še vedno O.K.

Sam bi sicer med delom zmeril napetosti na kondijih in vzel čimnižje napetosti. Tajvanci dostikrat šparajo na materialu in poskušajo uporabljati čimmanj različnih komponent, zato povsod dajo kar 12V kondije, čeprav so napetosti lahko denimo 5V ali manj. Tam bi povvsem lepo lahkko uporabil 6.3V kondije, ki so za isto kapacitivnost veliko manjši od 16V modelov.

Vendar tebi ni treba komplicirati. Not daj to, kar so ti ponudili, mogoče raje malo večjo kapaciteto. Jaz bi na tvojem mestu vzel tiste 3300 uF, če niso fizično preveliki...

bobby ::

nč se nebi zgodil. če je 16V namesto 10V, te številke samo pomenijo, do kakšne voltaže zdrzi,na kaj drugega nima vpliva. če bi dal pa 6V namesto 10V bi ga pa takoj ali pa čez cajt razgonil.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ferdo ::

no frgazor, potem si lahko brez skrbi glede mačka, kr pust ga da se šeta po vas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava kondiča na plati

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171406 (857) 737
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712279 (9049) Pyr0Beast
»

Kakšen kondenzator je to ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283192 (2235) cortez
»

Problem s prižiganjem sistema

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121842 (1473) Pyr0Beast
»

Kje do točno določenega kondenzatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
146187 (5676) VolkD

Več podobnih tem