» »

Izšel Slackware 12.0

Izšel Slackware 12.0

Slashdot - Dvanajsta različica ene izmed bolj čislanih GNU/Linux distribucij za znalce je tu. Med bistvenimi novostmi je prehod na izključno jedro 2.6 (trenutno 2.6.21.5), posodobljene različice priložene programske opreme (Xfce 4.4.1, KDE 3.5.7, X11 7.2.0, gcc-4.1.2, itd.) ter izboljšana prepoznava strojne opreme, za kar je poleg ostalega odgovoren tudi sveži kernel. Morda bi bilo tukaj vredno omeniti podporo za HAL (Hardware Abstraction Layer), ki omogoča mnogo enostavnejšo uporabo različnih USB spominskih enot (zunanji trdi diski, USB ključi, MP3 predvajalniki) brez potrebe po ročni uporabi ukazov sudo, mount in unmount.

Bolj obširne informacije o izdaji najdete na uradni strani, neučakani se lahko takoj lotite prenosa.

Izvorna novica.

8 komentarjev

eee ::

Nice! Točno to sem čakal!

Brane2 ::

Kaj je v tem tako revolucionarnega ?

To ma gentoo že zdavnaj, pa predpostavljam da praktično vsi drugi tudi... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

phantom ::

Revolucionarno, je to, da se je to zgodilo na Slackwareu, ki je ena najbolj konzervativnih distribucij in je precej za časom.

Do sedaj je bil na jedru 2.4, en kilav 2.6 pa je bil zraven samo za vzorec. Če si hotel normalno delat na 2.6, si ga moral sam zdownloadat, skonfigurirat in skompajlat. Tudi glede gcc in glibc je podobno.

Jaz sem že par let nazaj prešel na Archa, ki je podoben kot Slackware, vendar boljši in predvsem veliko bolj up-to-date. Prehod priporočam tudi ostalim, ki še vztrajate na Slackwareu.
~
~
:wq

fiore ::

Kaj je v tem tako revolucionarnega ?


slack je do sedaj privzeto uporabljal 2.4 jedro.

WhiteAngel ::

A to zdej lahko pomeni, da so kernel 2.6, gcc 4 in X.org zreli v vseh pogledih in boljši od kernela 2.4, gcc 3 in XFree86? Za X.org bi rekel. Za gcc... se mi zdi počasnejši na uč. Za kernel - se mi ne zdi stabilen kot 2.4. Seveda je pa vedno treba iskati kompromise med stabilnostjo in uporabnostjo... očitno je sedaj tudi za slacka dost dobra stvar.

Looooooka ::

a ni bl zanimiva novica iz slashdota o tem kako glavni razvijalci jedra vse manj kodirajo in vse vec popravljajo napake...in kako so magicno novosti vse hitreje v stable releasih.
K tale novica bo dejansko sam uporabnike slacka razveselila...ostali bojo jamral kako oni ze leta in leta prek guija in podobnih stvari avtomaticno vse updejtajo in instalirajo.
Mi je bil pa en reply v izvorni novici vsec:
if you learn gentoo you know gentoo.If you learn slackware you know linux.
no neki v tem smislu anway.

Matevžk ::

in kako so magicno novosti vse hitreje v stable releasih

Tu ni nobene magije ampak pred kakšnim letom objavljena nova Linusova politika glede verzij in dodajanja novih funkcionalnosti.
lp, Matevžk

Roadkill ::

>> Kaj je v tem tako revolucionarnega ?

Nič.

To je smisel Slacka. Da njegov edini cilj ni revolucionarnost in bleeding edge.
Zato je primeren za precej majhno grupo ljudi. Zame ne.
Ü


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161609 (1293) overlord_tm
»

Linux na SCSI diskih

Oddelek: Operacijski sistemi
121515 (1291) civic_
»

Linux namestitev z disket

Oddelek: Operacijski sistemi
101104 (915) thor984
»

Izdan Slackware 10.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
113009 (3009) union
»

Ker linux za domačo uporabo in ker za server... ?

Oddelek: Operacijski sistemi
161483 (1152) moj_nick

Več podobnih tem