» »

Namesto na svoj sem bil povezan na en drug router

Namesto na svoj sem bil povezan na en drug router

OldSkul ::

Kako je to fuckin možno. Namreč internet mi je nakam počas delal, utorrent mije navljal, da sem nepovezljiv in se connectam na linksys router a pridem pa na ASUS router, ki ga sploh nimam doma lol. Videl sem lahko vse nastavitve, celo useername siol računa. Ni mi jasno kako sem bil lahko connectan na drug router. Sicer sem imel wireless mrežo nezaščiteno, samo to verjetno ni to, če sem bil povezan kr na router od enga druzga. Zdaj je mreža popolnoma zaščitena in onemu sem zbrisal vse nastavitve!>:D

OldSkul ::

Fora je v tem, da okoli moje bajte ni nobenega wireless omrežja, niti v celi ulici, ker sem že vse že pred časom sam prešnofal, zato mi je čudno in zato tudi nisem imel zaščitene mreže.

imagodei ::

sadarj79,

očitno se bridko motiš. :\
- Hoc est qui sumus -

TESKAn ::

Si že pomislil, da bi lahko nekdo v tem času kupil brezžični router?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zaejec ::

v omreznih povezavah bi si nastavu katero omrezje ima prioriteto in zadevo zakljucil. (malo sam pobrskaj, zaradi tvoje zlobe narave se mi ne da tocno opisat kje)

ce si pred casom vse presnjofal in nic nasel se ne pomeni, da si ni kdo v zadnjih dneh (morda celo vec ljudi) omislilo wireless router.
da si pa nekomu pobrisal nastavitve samo pokaze "koliko si vreden" v resnici. kaj ce bi nekdo to tebi naredil ko si imel nezasciteno? potem bi bil pa igral zrtev in oh in sploh, pa na drevo in nic vec dol.

OldSkul ::

No sej mrežo sem mel zaščiteno, sem se spomnu... samo sem izključil zaščito, ker sem dobil mobitel pred nekaj dnevi, ki se pa pri zaščiti noče povezato, moram še mal sprobavat.
Bom pogledal, če ma kdo router v ulici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Yacksy ::

Take "hekerje" kot si ti bi moral res ornk okol ušes.
Kaj za boga te je motilo na tistem ruterju, da si moral nastavitve zbrisat? Pustu bi naj laufa, pa v primeru, da tebi DSL pade maš vsaj en način kako prit do neta.
Resnično upam, da se bo to enkrat tebi zgodilo. Pa boš vidu kako je lušno.
Shit happens

KandazaR ::

Pa verjeto gre še za kakega neznalca glede na to da je bil router nezaščiten, ki se je nekaj časa trudil da ga je zrihtu.
Nevem kaj je vplivalo nate (mogoče foušarija, da nisi več edini v ulici z wireless routerjem).

K0K0 ::

Wlan routerji niso dandanes nič posebnega tko da ne kaperam v čem je point te teme. Te moti da nisi več edini jack na vasi al kaj ?
Kot drugo ne razumem zakaj si mu pobrisal nastavitve, a neznaš svojga pcja nastavt, na katero omrežje naj se poveže al si si mogu sam ego mal povečat ?

marvin42 ::

drugemu si zbrisal nastavitve, sam pa ne znaš spraviti gor telefona
Mostly Harmless

AndrejS ::

Povej kje si doma da preverimo če imaš router pravilno nastavljen, če ne ti zbrišemo vse nastavitve in uničimo firmware :D

OldSkul ::

Sem šeenkrat preveril samo ni nikjer nobenega routra, pa še jst sploh ne uporabljam wireless, razn za telefon, ostalo je vse na kablu. Fuck it, un bo že nastavitve vpisal šeenkrat, jst sm jih brisal, ker sem se bal, da mi je kdo vdrl v omrežje, ker tudi po restartu svojega routerja, sm še kar dostopal do onega drugega.

imagodei ::

Še enkrat - očitno se bridko motiš. A misliš, da loviš Radio signale iz druge dimenzije, al kaj? Event Horizon, pa to?

Očitno nekdo ima router, face it. Kako pa sploh veš, da ga ni? Si šel do sosedov pa vprašal? Če ti ga Comp lovi, potem je očitno router nekje blizu!
- Hoc est qui sumus -

OldSkul ::

Sem šel s prenosnikom v avtu po ulici in ni zaznalo nič, prav tako sem ga imel v roki in peš hodil okrog bajte. Ništa ni!

mihec87 ::

Je možno da so TK brainaci kj zamešal v centrali ali pa kaj podobnega?

imagodei ::

seveda ne, ko pa je tisti revež router nesel na servis, ker mu ne dela več... Pa še garancije ne bo mogel uveljavljat, ker bojo rekli, da si je sam kriv, ker se je igral brez veze!;(
- Hoc est qui sumus -

Icematxyz ::

A je kaznivo to?

Se pravi ne uporaba nezaščitenega omrežja. To je lahko predmet debate in vrjetno nebi bil za to kaznovan.

Ampak zlonamerna poteza posameznika z namenom škodovati kot v tem primeru?

To pa je vrjetno kaznivo ali tudi ne?

mihec87 ::

Omg a je gdo sploh prebral da je napisal da se je šel WAR driving po ulici pa ni našlo nič..

Icematxyz ::

Morda pa kdo od nas ve da ni treba da je omrežje vedno vključeno in da morda ravno zaradi saboterjev določeni ljudje to izklapljajo.

Potem pa vklopiš 1 krat v tednu al imescu za par minut in že se najde neko tele...?

Al bi rad povedal da je to signal bil z marsa?

Icematxyz ::

To se točno vidi in je zelo lep primer tega kakšni luzerji so lahko sosedje.

mihec87 ::

Icemtyxz
Mislim da je to naredil v samoobrambi..priznaj da bi tut tep ne blo všeč če bi se hotu connectat na svoj router pa bi pršu do kr enga freaking asus vmesnika...Dons pa sploh kr dost folka paranoičnega in smo tu..

Icematxyz ::

Samoobramba my ass. To je bil napad.

[SkA] ::

Bog ne daj da se kdaj ponesreči zbudiš v tuji postelji, boš zdemoliral celo bajto/stanovanje/whatever, al kaj? :\

Coinbird ::

No comment
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

mihec87 ::

Hehe on ni vedu kje je in je zato to naredil v dobro državne varnosti..:)

Je pa res da sedaj verjetno res ni wlan signala saj so se nekomu zbrisale nastavitve sedaj pa je več scenarijev.

1. Tipo kliče policijo ker meni da je prišlo do vdora v njegov računalnik oz router.
2. Tipo kliče serviserja ter ga nadira kaj mu je prodal to za ena jajca saj mu še 2 dni ni dobr delu router.
3. Tipo zna in bo vse sam nazaj skonfigureru..
4. Tipo ne zna in bo kmalu tema na slo-techu kako so mu vse nastavitve izginale iz routerja..

hellarally ::

sadarj79: predvidevam, da imaš IPTV in kabel iz IPTV konertorja zvezan direktno na switch in logično si v istem "lokalnem" omrežju kot vsi ostali, ki so nardil isto traparijo.

OldSkul ::

ja, tako imam naštimano. Na t-2 neuradnem forumu so misvetovali takovezavo.

hellarally ::

In s tem povabiš vse, ki imajo 5 minut časa v svoje omrežje, da ti delajo štalo. :)

OldSkul ::

Crap,pol moram vezavo spremenit.

hellarally ::

Ja bi bilo priporočeno predno nekdo drug hackne nekoga preko tvojega routerja. :)

bzp ::

Ah ne, pusti kot je. Ko te najdemo, ti bomo pa pobrisal nastavitve >:D

hellarally ::

Pa FW povozil in zjebal router. :)

Icematxyz ::

Svojo zaščiti drugo pa pusti je moje vodilo. Če ne pa odgovarjaj za svoje poteze če si tako pameten in misliš da imaš prav. Tako pač jaz mislim.

DeletedUser ::

Pa sej o tem je blo govora že pred mesci (pol leta, leto morda)
pa t-2 še zmeraj ni poštimal=sfiltriral da ne bo prihajal do tega?

KandazaR ::

Koga te je pa strah, da si po hitrem postopku zamenjal svoj nick?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

BlazP ::

In kako si ti videl username SiOL racuna, ce si v T2 omrezju?! 8-O

c00L3r ::

Hitro so piz**rije, če se uporablja nezaščiteno privatno Wlan omrežje. Obstaja pa še ena možnost, kako bi ti lahko prišel do njegovega router-ja, ko pa bi pregledoval za omrežja pa ga nebi našel. Ta druga oseba ima access point doma in ga uporablja v "Client" načinu in se s tem poveže v tvoje omrežje, s čimer se vzpostavi povezava med obema omrežjema. Ker pa je to "Client" način ga ne kaže kot razpoložljivo omrežje. Ali pa še druga možnost, da se ta druga oseba preko računalnika povezala na tvoje omrežje in dala svoje povezave v "bridge" način.

To pa vem, ker imamo mi 2 access point-a. Eden je v vlogi AP, drugi pa odjemalca in imamo tako ustvarjeno konstantno LAN povezavo.

Pa še nasvet tistim, ki imate omrežje zavarovano s WEP ključem, si spremenite na WPA, je dosti bolj varno. WEP se da crack-nit v času par minut. Ne verjamete, pol pa ostanite na WEP 8-)

Spc ::

Kaj pa masking?
Je že kdo to probal ali sem prvi ?
:)
 


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost domačega brezžičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
281987 (1486) Yacked2
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374955 (3890) blackbfm
»

Ali so angleži res nori

Oddelek: Loža
463288 (2063) grex
»

Tri leta za krajo brezžičnega interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11214102 (11470) poweroff
»

Kraja (da ali ne ?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545089 (3855) CaqKa

Več podobnih tem