» »

Menjava venta na mamaplati???

Menjava venta na mamaplati???

jerry2000 ::

Naj povem da nisem nek modder, samo povprečen uporabnik. Ventilator mi ruži na DFI Lanparty Extreme pa me zanima kje se dobijo ventilatorji za plošče? Je treba to vse v nulo razstaviti?
Jerry and Tom

bluefish ::

menjava je čisto enostavna. Izbira ventilatorja pa odvisna od debeline denarnice. Eden boljših nakupov za to plato je ta.

jerry2000 ::

Hvala. A namesto tega malega ventilatorčka naj bi to pasivno hlajenje montiral? Samo ves računalnik je pa treba razdreti po mojem, ker se zdi, da je zadeva tako narejena da je zatič za vijaka za vent na hrbtni strani plošče :-(

Jerry
Jerry and Tom

>>><<< ::

Moraš razdreti že zato, da lahko vzameš dol stari vent.

bluefish ::

tako je. Sicer pa je tisti pasivni hladilnik veliko boljši od originalnega venta - ne oddaja hrupa, poleg tega pa še hladi odlično (sploh ob kaki dobri prevodni pasti).

>>><<< ::

Meni gre do okoli 51°C. Kakšne temperature lahko pričakujem ob menjavi, tam okoli 45?

jerry2000 ::

Sem naročil navadno ne SLI verzijo, ker sem ugotovil, da če kupim SLI verzijo da potem ne morem imeti druge grafične, ki jo imam... Čuden svet.
Jerry and Tom

bluefish ::

če se ne motim je ravno SLI verzija namenjena ploščam z dvema karticama :| . Tudi tekst na Cool-PC:

Thermalright HR-05 SLI je različica izjemno priljubljenega hladilnika Thermalright HR-05 in sicer tako, da je kompatibilna z osnovnimi ploščami, ki podpirajo SLI ali Crossfire funkcijo povezovanja 2 grafičnih kartic, saj so tanka hladilna rebra s pomočjo Heat-Pipe cevi nekoliko zamaknjena, kar omogoča neovirano namestitev 1 ali 2 grafičnih kartic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jerry2000 ::

Je namenjena ja ampak ne Venus in Elite plošči, ki imata oba PCI-x priključka med grafo. Sem gledam na DFI forumih slike in SLI definitivno ne paše. Na to ploščo ne.
Jerry and Tom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava northbridge ventilatorja/hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112007 (1653) bluefish
»

Zalman NBF47 & DFI NF4 Ultra-D

Oddelek: Strojna oprema
91058 (958) Antares88
»

Znižanje obratov na hladilniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91350 (1137) Tea Time
»

nforce 4 chipset brez ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121272 (1094) borisk
»

Prihaja Thermalright HR-03

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
63199 (3008) Primoz78

Več podobnih tem