» »

Obnova stanovanja letnik 2007?

Obnova stanovanja letnik 2007?

«
1
2

Glodko ::

Živjo. Zagrel sem se za nakup stanovanja v večstanovanjski stavbi, grajeni 2007. Gre za stanovanje kvadrature cca. 60 m2. Stavba je dobro vzdrževana, gradnja je nekako nivoja kvaliteten srednji razred (za leto 2007). Sedaj, preden bi dal ponudbo, razmišljam koliko bi me stala neka manjša obnova pred vselitvijo. In sicer računam, da bi bilo potrebno:

- menjati kompletno kuhinjo (dolžina cca. 4,5m, gledam srednji kvalitetni rang)
- brušenje in lakiranje hrastovega parketa (parket ni bil še brušen, tako da sklepam, da bi to šlo)
- menjava vseh notranjih vrat (vgrajene nizkokvalitetne in so v slabem stanju, vgradil bi srednjo kvaliteto)
- beljenje vseh sten (v lastni režiji)
- dokupiti nekaj opreme (pralni stroj, vgradna omara za oblačila)

Z izjemo zadnje in predzadnje alineje ostale stroške težko ocenim. Ima s tem kdo kakšne izkušnje? Koliko bi bilo potrebno računati za te posege.

Glede na starost stavbe (14 let) ocenjujem, da razne elektro in vodovodne napeljave (rediatorji) so še OK? Te zadeve so verjetno dizajnirane za 30+ let in v tem koraku lahko to izpustim?

Kako je s plinsko pečjo (ogrevanje radiatorji in sanitarna voda)? Domnevno deluje bp, vgrajena je prvotna, torej stara 14 let. Koliko časa vzdržijo take peči? Zasledil sem, da se omenja eko subvencijo. Pride to v poštev pri menjavi plinske peči?

Kopalnica ima podometni WC znamke Gaberit. Ploščice mi delujejo še čisto OK. Bi tu rabil bit na kaj pozoren?

Kako je s klimo? Vgrajena je prvotna, torej 14 let stara. V uporabi je bila malo. Bi bilo to dobro menjati? Napeljave so sicer vse narejene, ima pa stavba klima jašek in naj bi v primeru menjave bilo potrebno vgraditi zmogljivejšo (zaradi daljših napeljav).

Sicer je ves čas v stanovanju živel par, tako da stanovanje zadnjih 14 let ni stalo prazno.
  • spremenilo: Glodko ()

Tody ::

Približne cene vrjetno dobis tukaj, pravtako izvajalce https://www.mojmojster.net/

Plinska peč vrjetno ni stvar subvencije, ker se menja olje in drva. Klima je najdražja 2k.

Vrata so 200 kos

Predlagam, da najdes enega ki bo znal organizirat vse ostale... Malce več denarja ampak boljsa kvaliteta in manj živcev / casa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ||_^_|| ()

jocoj ::

Menjava plinske peči je subvencionirana z 2000 EUR s strani sklada, če ima občina v kateri se nahaja stanovanje pogodbo s skladom. Treba je seveda preurediti še dimnik, če je sedaj vgrajena atmosferska peč in to v vseh stanovanjih na isti vertikali. Strošek 5-6k minus potencialna subvencija.

mr_chai ::

Jaz dodam še to, da ne pričakovati, da bodo sprejeli tvojo ponudbo, če bo ta zmanjšana za stroške tvoje delne obnove. Če ti je nekaj všeč, kupi, ker če boš čakal, te bo itak nekdo prehitel. Izbire itak ni. Predvidevam, da stanovanje ni v Spodnji Kungoti, ampak v kakšnem večjem mestu.. Če je v Ljubljani, lahko kar pozabiš na cenkanje :) Ko sem jaz prodajal stanovanje, mi je prvi, ki je prišel na ogled kasneje na sms napisal cel roman in na koncu pribil ceno, ki je bila za 40 posto manjša od oglaševane. Jap, taki drekci se najdejo, ki ti čas kradejo. Na koncu je šlo stanovanje za točno ceno, ki sem imel objavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Glodko ::

Ne mislim s tem "cenkat". Moram pa vsaj okvirno vedet koliko me pridejo še stroški po nakupu, da vem tudi zaradi višine kredita.

mr_chai ::

Glodko je izjavil:

Ne mislim s tem "cenkat". Moram pa vsaj okvirno vedet koliko me pridejo še stroški po nakupu, da vem tudi zaradi višine kredita.


Aha. Ja to pa le daj, bolje da v enmu šusu vse nardiš kar misliš, predno se vseliš, ker potem se ti ne bo dalo, ker boš ugotovil, da lahko tudi v prvotnem stanju stanovana živiš. Itak so krediti smešno poceni, tako da ti kar vzami max kredita, kolikor se da, potem pa hitro v obnovo.

||_^_|| ::

Hudič je vedno v detajlih. Primer za notranja vrata: Ponavadi je potrebno menjati vrata in podboj in če ne želiš ravno bauhaus robe, boš hitro bližje 400€ na kos, kot 200€. Enako pri kuhinji, več predalov => višja cena. Barva front, mat ali sijaj? Kakšen pult? To vse nanese.

Klimo in peč bi jaz poservisiral in to je to. Takšne stvari menjati preventivno je ponavadi brezveze.

Badwolff ::

Plinska peč z montažo je mene 4 leta nazaj prišla cca 3k, mislim da se malo manj. Ne da se mi zsej modela gledat, ampak imam 100+ kvadratov. Nobene subvencije, sploh pa 2k?

Menjava vrat zna bit zoprna, odvisno od tega, kako so narejena sedaj. Sam sem delal pri stajerles, se pravi kao veliki firmi, pa so se mojstri kar oteplai tega. Da niso pragovi dobri, p da so ena vrata preveč sem ali tja, pa da moram sam knauferja iskat... Vrata okrog 350, 400 po komadu, srednja kvaliteta. Predvsem pa sem imel pol še sam veliko dela. Nisem preveč zadovoljen z njimi.

Brušenje in lakiranje mislim da 20EUR kvadrat.

Kuhinja je okrog jurja meter.

Beljenje je bolj zastonj, če boš sam, 100, 200 evrov najbrž.

Stroji so 400EUR po komadu neka srednja kvaliteta.

Omara res odvisno od velikosti in tipa, pa kaj vse si zamisli, recimo 500 EUR meter.

Kopalnica... Po svoje se jo splača menjat pred vselitvijo, če je dotrajana. So pa cene tam od 5k naprej.

Klimo pust, poservisiraj, če je treba, pa menjaj, če se to bo zdelo, da je treba, ob priliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Likalnik ::

Jaz sem imel zelo podobno zgodbo kot OP.
Stanovanje letnik 2008...sem kupil in vse prenovil...res pa da je 45kvadratov.

Se pravi nova kuhinja,
Vsa nova oprema (omare, postelja, miza, stoli, luci)
Beljenje
Nekaj sem se s knaufom caral
Kopalnica, nove ploscic(ne komplet delno, tam kjer je tus, novi odtoki, wc, lijak,pipa)
Nove ploscice tudi v hodniku.
Parket dal pobrusiti

Res je pa da nisem menjal oken in vrat.
Elektrika je je ostala nespremenjena...samo dodal sem par zic...so kanali notri...ker sem luci malo drugace razporedil.

Novi stroji, napa, indukcija, pomivalni stroj, hladilnik..
pralni stroj in susilc...tega nisem kupoval...imam se od prej
Plinska pec je bila notri in jo nisem nic pipal...dela brez tezav

Vse skupaj cca 10.000EUR ...res pa je da smo/sem veliko sam naredil

Uglavnem celo stanovanje sem obnovil + dobil sem od zavarovalnice 900EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

jabe ::

15 let je malo ali pa veliko. Moja sestra je lansko leto se selila iz stanovanja letnik 2007, ki fmga je takrat tudi kupila. Torej novega. Živela je sama, več zdoma kot doma, uničila ni nič... Če se gremo, koliko je bilo uničeno, je samo novo manj uničeno. Se praske nikjer nobene... Absolutno ni bilo treba ničesar menjati ali rihtati, je bilo pa opremljeno pač za žensko leta 2007. Pa kopalnica genericna. Se je en itjevec notri zdaj naselil, pa še ene pinki stene ni pobarval.

Po drugi strani, imaš male otroke, živali, kdo notri kadi, nobeden nič ne merka, pa imas po slabih 15 letih lahko vse uničeno.

profii ::

Podobno kot OP, sem polepšal stanovanje iz leta 2004. 77m2 uporabne površine.

-Brušenje parketa + oljenje, 1.5k
-2x klima, 2k
-barvanje sten, nisem pisal vsega materjala, od oka 300€
-kuhinja, 15k
-jedilna miza, 0.5k
-kavč, 1k
-novi radiatorji, 0.7k
-luči po celem stanovanju, 1k
-nova postelja + jogi, 2k
-"pisarna" (bodoča otroška soba) omare, predalnik, miza, stol, 2k

Stanovanje ni bilo nič ekstra zjahano, samo kuhinja je bila ekstra neuporabna, stil je bil iz leta 2004, neke barvaste stene, luči niso nič svetile, itd...
Renovacija kopalnice je v planu čez 2-5 let.
Seveda je odvisno, koliko si zahteven in kaj si želiš.

Malcolm_Y ::

OP, prosim ne zameri, ampak se moje vprašanje navezuje na tvoje - zanima me, kako poteka menjava tal (zanič laminat) v naseljenem stanovanju - a se je treba za ne vem 14 dni izselit, pa odstranit vse pohištvo, ali je izvedljivo recimo en prostor za drugim?

Hvala!

slon ::

Dober dan

če gre za naselje Zlatica na Vrhniki, vam lahko na zs podam par info
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

slon ::

Malcolm_Y je izjavil:

OP, prosim ne zameri, ampak se moje vprašanje navezuje na tvoje - zanima me, kako poteka menjava tal (zanič laminat) v naseljenem stanovanju - a se je treba za ne vem 14 dni izselit, pa odstranit vse pohištvo, ali je izvedljivo recimo en prostor za drugim?

Hvala!

Domači so spraševali enako parketarja, kateri je obnavljal garsonjero v njihovem naselju.
Odgovor je, da se da sobo po sobo.
Čas trajanja obnove daljši.
1. Praznjenje sobe.
2. Pregled parketa (stanje) in na podlagi tega način sanacije.
3. Zamenjava če je povsod v tej sobi slab. Če imaš srečo samo brušenje in lakiranje.
4 Pri zamenjavi se prvo izvede sanacija tal, polaganje novega parketa, brušenje in lakiranje. Preden vseliš omare, se parket suši 1 teden.
5 Pri prehodu iz sobe se med parketom položi kovinski distančnik, ker tako ločiš polaganje po sobah.
6 Cena pod točko 4 je višja na m2, kot pod točko 3.
7 Naši se niso odločili, ker razmišljajo kam , dati pohištvo v tem času.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Malcolm_Y ::

slon, najlepša hvala!

koyotee ::

10k od oka

Ce ne bos dal 15k za kuhinjo kot profi :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Badwolff ::

slon je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

OP, prosim ne zameri, ampak se moje vprašanje navezuje na tvoje - zanima me, kako poteka menjava tal (zanič laminat) v naseljenem stanovanju - a se je treba za ne vem 14 dni izselit, pa odstranit vse pohištvo, ali je izvedljivo recimo en prostor za drugim?

Hvala!


4 Pri zamenjavi se prvo izvede sanacija tal, polaganje novega parketa, brušenje in lakiranje. Preden vseliš omare, se parket suši 1 teden.


Mi smo spraznili najprej pol stanovanja, pol še pol.
Prvič smo bili na dopustu, tako da ne vem koliko je trajalo.
Drugič so vse naredili čez vikend - petek do nedelja. So bili pa estrihi ohranjeni, tako da sam en premaz.
Parket je bil pa predlakiran, tako da ti odpade čakanje na sušenje. Tudi pri barvanju se mi zdi, da ni tako dolgo čakanje, mogoče 24 ur.

slon ::

Badwolf
Parketar je omenil, da lahko hodiš po parketu drugi dan. Omare pa priporoča šele po 7 dneh.
Sem vprašal zakaj, pa je rekel, da omara predstavlja večjo statično obremenitev parketa.
LP
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

dsfsfawer235 ::

Badwolff je izjavil:

Plinska peč z montažo je mene 4 leta nazaj prišla cca 3k, mislim da se malo manj. Ne da se mi zsej modela gledat, ampak imam 100+ kvadratov. Nobene subvencije, sploh pa 2k?


Jaz sem menjal oljno pec za plinsko + dodaten bojler in sem dobil kar konkretno subvencijo je bila kaksne 2k samo sem vzel kar najboljse kar se je dalo dobiti, mislim, da je bilo na koncu tudi 3k. Ampak kolikor se spomnim, velja samo, ce menjavas pec na drva ali olje na plinsko (eko sklad).
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

Warlockk ::

Ne vem kaj vam pere, ampak v fotrovem stanovanju letnik 2006 je še vse prvotno in se ne rabi nič menjat. Pralni stroj se premika po kopalnici, ker je bil pač kupljen za 300EUR, ostalo je pa še vse ok. Tako da 15 let je vse enako kot novo.
Seveda bi pa moral pogledat v zgornje stanovanje kjer že 6 let skačejo otroci (btw, to je treba preveriti če se vseljuješ v večstanovanjsko hišo, spodaj so otroci lahko, zraven in zgoraj je pa kot bi bili v isti sobi). Tam je verjetno že vse zjebano, sploh parket, prve 4 leta, otroka stara 2-6 in 4-8 let, so se redno igrali vlakca s stoli.
Vrata ok, je res nizka kvaliteta lesa, ampak služijo svojemu namenu in so še kot nova.

Jaz se pa pri 36 let še vsaj 10 let nimam namena odseljevati in ukvarjati s stvarmi s katerimi se bo OP. Z jurja in kakšen stotak plače in da pridem po 15-ti iz šihta mi je prva stvar ko pridem domov, da se končno lahko vsedem. Dajem sicer sedaj 600EUR na varčevalni račun vsak mesec, ampak to bo še vsaj 10 let da pride kaj pametnega ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Warlockk ()

profii ::

Standard bivanja marsikomu ni pomemben. Tudi kuhinje iz 70ih še vedno kuhajo kosilo.
Najlažje je prenovit stanovanje preden se vseliš. Tudi kredit za to dobiš. Vse kasnejše renovacije so pain in the _ss. Mogoče se marsikomu zdi brezveze obnjavlat 15 let staro stanovanje, ampak OP bo potem imel 30 let mir, pa še po njegovem okusu bo opremljeno.

Mike_Rotch ::

"Srednja kvaliteta" je zelo širok pojem, cene lahko nihajo za nekaj 100%. Ampak nekaj, iz lastnih izkušenj.


- menjati kompletno kuhinjo (dolžina cca. 4,5m, gledam srednji kvalitetni rang)


Solidna IKEA kuhinja (korpusi iz iverke, fronte iz lakiranega MDFa, pult iz masive ali kvarca, blum vodila, osvetlitev omaric in predalov...) v tej meri te pride kakšne 3-4 jurje za lesen del. Aparati odvisno od tega kaj kupuješ, ampak recimo 1000 eur za kuhalno ploščo in pečico, 1000 eur za hladilnik (ameriški z dvojnimi vrati, ledomatom), 500 eur pomivalni stroj, 500 eur korito in pipa.

Skupaj 5-7 jurjev, čez palec. Če daš podobno delati mizarju kakšnega jurja do 2 več.

- brušenje in lakiranje hrastovega parketa (parket ni bil še brušen, tako da sklepam, da bi to šlo)


15-20 eur na m2, odvisno od količine in od tega kje živiš. V LJ so cene višje, kolikor slišim od kolegov, kje drugje mogoče najdeš kakšnega lokalca tudi ceneje.

- menjava vseh notranjih vrat (vgrajene nizkokvalitetne in so v slabem stanju, vgradil bi srednjo kvaliteto)


Vratno krilo, ki ni iz kartonastega satovja ampak iz lakiranega MDF oz. razne kombinacije masive, iverke itd. te pride okoli 300 eur. Podboji še enkrat toliko, če boš menjal tudi podboje.

Če se zadovoljiš s CPL vrati in podboji dobiš komplet za 300-400 eur. CPL je laminat, nekaj podobnega kot dobiš na kuhinjskih pultih. Izgleda lepo, enostavno za čistiti ampak pač, plastika.

- dokupiti nekaj opreme (pralni stroj, vgradna omara za oblačila)


Po želji, kolikor želiš zapraviti. Soliden pralni stroj dobiš za cca. 400 eur (beko s 5 let garancije), lahko pa kupiš Miele in daš 5x toliko.

Ena zadeva, na katero bi jaz bil pozoren so svetila. Na lučeh lahko hitro zapraviš precej denarja, če imaš v mislih kaj posebnega. Kakšna malo bolj fancy luč za dnevno je takoj nekaj 100 eur. Če kupuješ kakšne smart zadeve se tudi hitro nabere.

jocoj ::

profii je izjavil:

Mogoče se marsikomu zdi brezveze obnjavlat 15 let staro stanovanje, ampak OP bo potem imel 30 let mir, pa še po njegovem okusu bo opremljeno.
Po kakšni logiki bo OP imel mir 30 let? Naprave so slabše izdelane kot 30 let nazaj in imajo krajšo življensko dobo. Parket bo moral vmes 2x brusiti, sploh če ne bo noter sam. Vmes bo moral 100% menjati zunanja okna, plinsko peč, komplet renovacija kopalnice, redno beljenje...

profii ::

jocoj je izjavil:

profii je izjavil:

Mogoče se marsikomu zdi brezveze obnjavlat 15 let staro stanovanje, ampak OP bo potem imel 30 let mir, pa še po njegovem okusu bo opremljeno.
Po kakšni logiki bo OP imel mir 30 let? Naprave so slabše izdelane kot 30 let nazaj in imajo krajšo življensko dobo. Parket bo moral vmes 2x brusiti, sploh če ne bo noter sam. Vmes bo moral 100% menjati zunanja okna, plinsko peč, komplet renovacija kopalnice, redno beljenje...


Pralni stroj je potrošni materjal. Oljen parket lahko sam obnavlja sproti. Okna bo menjal, ko se obnavlja fasada, plinsko peč bo menjal ko crkne.
Kako bo imel dalj časa mir če ne obnovi sedaj?

bauci ::

Kuhinja Alples cca 4 m + pomivalni + pečica + napa + miza 140x90 + 6 stolov + led luči pod zgornjimi omaricami + korito + pipa + 2 dozatorja + plus 2 dvižne vtičnice iz pulta cca 10.000€ letos. Je pa veliko odvisno od kvalitete vodil za predale in ali je kuhinja lak ali mat. Je pa pri kuhinji še cel kup majhnih stvari, ki tudi stanejo (izvlečni koši za smeti pod koritom, nedrsece podloge za predale, vložek za pribor, itd...

jocoj ::

profii je izjavil:

jocoj je izjavil:

profii je izjavil:

Mogoče se marsikomu zdi brezveze obnjavlat 15 let staro stanovanje, ampak OP bo potem imel 30 let mir, pa še po njegovem okusu bo opremljeno.
Po kakšni logiki bo OP imel mir 30 let? Naprave so slabše izdelane kot 30 let nazaj in imajo krajšo življensko dobo. Parket bo moral vmes 2x brusiti, sploh če ne bo noter sam. Vmes bo moral 100% menjati zunanja okna, plinsko peč, komplet renovacija kopalnice, redno beljenje...


Pralni stroj je potrošni materjal. Oljen parket lahko sam obnavlja sproti. Okna bo menjal, ko se obnavlja fasada, plinsko peč bo menjal ko crkne.
Kako bo imel dalj časa mir če ne obnovi sedaj?
Ja, nikoli ne bo imel mir, kaj šele 30 let.

Senior Dev ::

Maksimalno 20.000€ v kaj takega. Več ni smiselno vlagat, čeprav zgornja se velikokrat pomakne ko delaš za sebe.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Stellungnah ::

Likalnik je izjavil:

Jaz sem imel zelo podobno zgodbo kot OP.
Stanovanje letnik 2008...sem kupil in vse prenovil...res pa da je 45kvadratov.

Se pravi nova kuhinja,
Vsa nova oprema (omare, postelja, miza, stoli, luci)
Beljenje
Nekaj sem se s knaufom caral
Kopalnica, nove ploscic(ne komplet delno, tam kjer je tus, novi odtoki, wc, lijak,pipa)
Nove ploscice tudi v hodniku.
Parket dal pobrusiti

Res je pa da nisem menjal oken in vrat.
Elektrika je je ostala nespremenjena...samo dodal sem par zic...so kanali notri...ker sem luci malo drugace razporedil.

Novi stroji, napa, indukcija, pomivalni stroj, hladilnik..
pralni stroj in susilc...tega nisem kupoval...imam se od prej
Plinska pec je bila notri in jo nisem nic pipal...dela brez tezav

Vse skupaj cca 10.000EUR ...res pa je da smo/sem veliko sam naredil

Uglavnem celo stanovanje sem obnovil + dobil sem od zavarovalnice 900EUR


Kako to, da si pri obnovi dobil od zavarovalnice?

celje ::

op: namesto brusenja in lakiranja polozi vinil.

Mike_Rotch ::

Čez hrastov parket bi ti polagal vinil? Legenda :)

celje ::

zakaj ne? ocitno je stanovanje potrebno temeljite obnove. dvomim, da je parket izjema. bo imel zbruseno a neravno, plavajoca tla.

ne vem kaj in koliko si se ti ukvarjal z prenovami... ocitno obvladas....

6bt9hmDwY ::

Je malo hecno, v resnici, tudi meni. Naj ima, kot želi, vendar ne vemo, kaj vse je narobe s parketom; niti glede neravnin in potrebnega brušenja, niti, če je potrebno kje kaj na novo 'fugirati' in nadomeščati ali zapolnjevati.

Saj se bo verjetno sam odločil po željah in kakšnih strokovnih priporočilih, normalno, samo je nepričakovano in se zdi 'škoda'.

Ne vemo v detajle, pomisleki veljajo v 'obe smeri'...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

Mike_Rotch ::

celje je izjavil:

zakaj ne? ocitno je stanovanje potrebno temeljite obnove. dvomim, da je parket izjema. bo imel zbruseno a neravno, plavajoca tla.

ne vem kaj in koliko si se ti ukvarjal z prenovami... ocitno obvladas....


OP pravi, da ima hrastov parket, ki ga je enostavno zbrusiti in prelakirati. Nikjer ne omenja, da odpada ali kaj podobnega. Ne vem zakaj bi imel neravna plavajoča tla, karkoli že to pomeni.

Enostavno je neekonomično in neekološko prekrivati obstoječ parket z vinilom, če lahko za manj denarja obnoviš obstoječe obloge.

celje ::

brez zamere op-ju a on ocitno zadev ne pozna niti osnovno. eno je, laicno, nic ni hudo narobe... drugo pa je, ko ti dajo predracune v roke, potem pa se malce dvignejo koncne cene,.. zaradi takih in drugacnih...

glede parketa: pravilen postopek naj bi bil: brusenje, lakiranje. par dni susenja, ponovno brusenje in ponovno lakiranje. potem pa naj bi bil koncni izgled.

sicer nisem napisal vinil zaradi pametovanja ali prepricevanja. bolj kot mozni predlog, hiter in enostaven poseg. moznost prilagajanja svojemu okusu....

Utk ::

Podrobnosti:
Brušenje parketa
Lakiranje parketa

(z našim materialom), cena velja za 1 kvadratni meter.
Cena: od 15 EUR / m2

No ja...če je res 15 let star in drugač dober, ga bi tudi jaz prebrusil, če je karkoli narobe z njim, pa raje čez vinil za 18 do 20 evrov. Nič bistveno dražje.

Glodko ::

Hvala za vse informacije. Vidim, da vam je parket še najbolj sporen :) Verjamem, da bi v idealnem svetu bilo ob vselitvi najboljše vse vrečt ven in po lastnem okusu opremiti od tal do stropa. Žal sredstva niso neomejena. Budgeta je okrog 20k in večji del bi šel za kuhinjo.

Pa še info glede parketa. Ocenjujem, da je v dobrem stanju. Na nekaj mestih (kjer so bili stoli) ni več pravega sijaja. Ni pa vidno nikjer, da bi bil valovit, ni videti da bi kje lepilo odstopilo, ni nobene večje poškodbe na samem lesu (nekaj rajs pa seveda je, stanovanje se je uporabljalo,...). Ker parket ni še bil nikoli brušen, se mi za začetek to zdi najboljša opcija. Glede na to, da brušenje odnese kak mm materiala in da se globlje raze (če še bodo prisotne) sanira z lesnim prahom ipd. se mi zdi to dovolj.

Če se seveda na koncu odločim za sam nakup... :)

Zimonem ::

Ne se zagnati v renoviranje česa kar ne potrebuje. Sploh, če nisi prepričan, da boš ostal tu, sredstev pa ni na lagerju. Mogoče boš čez dve leti nekje drugje. V stanovanju zgrajenem leta 2007 se, skoraj mora za dat živeti.

jocoj ::

Brušenje in lakiranje parketa v 60 m2 stanovanju ni nek strošek in sigurno se je tega najbolje lotiti preden greš v urejanje drugih stvari.

Zimonem ::

Je kar delo. Manj z brušenjem, kot z pripravo prostorov pomotem, narediš vse. Še pobeliš urediš inštalacije, stavbno pohištvo... Ampak če si na kratek s noovcem. Ali se izplača?

NonPlusUltra ::

Glodko je izjavil:


- menjati kompletno kuhinjo (dolžina cca. 4,5m, gledam srednji kvalitetni rang)
10-15,000
- brušenje in lakiranje hrastovega parketa (parket ni bil še brušen, tako da sklepam, da bi to šlo)
1.200-1.800
- menjava vseh notranjih vrat (vgrajene nizkokvalitetne in so v slabem stanju, vgradil bi srednjo kvaliteto)
650+delo/kom
- beljenje vseh sten (v lastni režiji)
200 eur v lastni režiji, drugače 300-500 za malarja
- dokupiti nekaj opreme (pralni stroj, vgradna omara za oblačila)
če kupiš Panasonic nov 600 eur, Candy rabljen: 200 eur.
Omara kakih 150-300.

Ponavadi so potrebni posegi na elektro in vodo inštalaciji. To zelo dvigne stroške.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Likalnik ::

Stellungnah je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Jaz sem imel zelo podobno zgodbo kot OP.
Stanovanje letnik 2008...sem kupil in vse prenovil...res pa da je 45kvadratov.

Se pravi nova kuhinja,
Vsa nova oprema (omare, postelja, miza, stoli, luci)
Beljenje
Nekaj sem se s knaufom caral
Kopalnica, nove ploscic(ne komplet delno, tam kjer je tus, novi odtoki, wc, lijak,pipa)
Nove ploscice tudi v hodniku.
Parket dal pobrusiti

Res je pa da nisem menjal oken in vrat.
Elektrika je je ostala nespremenjena...samo dodal sem par zic...so kanali notri...ker sem luci malo drugace razporedil.

Novi stroji, napa, indukcija, pomivalni stroj, hladilnik..
pralni stroj in susilc...tega nisem kupoval...imam se od prej
Plinska pec je bila notri in jo nisem nic pipal...dela brez tezav

Vse skupaj cca 10.000EUR ...res pa je da smo/sem veliko sam naredil

Uglavnem celo stanovanje sem obnovil + dobil sem od zavarovalnice 900EUR


Kako to, da si pri obnovi dobil od zavarovalnice?



dobil sem za kopalnico....razlog "počena tuš kad" in posledična menjava celotne tuš kadi skupaj s steklom in del ploščic, ter delo za menjavo....takrat sem ocenil stroške na 1000€ (katerega moraš na vlogo tudi napisati)...z nekaj pogajanja z zavarovalniškim agentom sem ven dobil 900€

Invictus ::

Kuhinja: 500EUR/m plus aparati
Brušenja in lakiranje parketa: cirka 20 EUR/m2
Vrata: Neka solidna s podbojem dobiš za 350 EUR, odvisno od širine
Beljenje: Barva je poceni, ni nek strošek,drugače je tam 6-8 EUR/m2. Če boš najel koga, naj tudi spuca za sabo. Večina ne...
Oprema: Meja je nebo :)). Vgradna omara je hitro tam 500EUR/m.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

Warlockk je izjavil:

Ne vem kaj vam pere, ampak v fotrovem stanovanju letnik 2006 je še vse prvotno in se ne rabi nič menjat. Pralni stroj se premika po kopalnici, ker je bil pač kupljen za 300EUR, ostalo je pa še vse ok.


Lol. Nogice spucaj in jih uravnaj, da bo stroj vodoravno. Lahko je za 300 EUR ali pa 1500 EUR, boš imel isti problem :))

mirator ::

Nogice spucaj in jih uravnaj, da bo stroj vodoravno.

To, ali pa preglej in po potrebi saniraj pritrdišča nosilnih vzmeti bobna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

Badwolff ::

Mimgrede 4.5 metre kuhinje za 10-15k je kar krepko zgornji razred.

Smrekar1 ::

Glodko je izjavil:

Živjo. Zagrel sem se za nakup stanovanja v večstanovanjski stavbi, grajeni 2007. Gre za stanovanje kvadrature cca. 60 m2. Stavba je dobro vzdrževana, gradnja je nekako nivoja kvaliteten srednji razred (za leto 2007). Sedaj, preden bi dal ponudbo, razmišljam koliko bi me stala neka manjša obnova pred vselitvijo. In sicer računam, da bi bilo potrebno:

- menjati kompletno kuhinjo (dolžina cca. 4,5m, gledam srednji kvalitetni rang)
- brušenje in lakiranje hrastovega parketa (parket ni bil še brušen, tako da sklepam, da bi to šlo)
- menjava vseh notranjih vrat (vgrajene nizkokvalitetne in so v slabem stanju, vgradil bi srednjo kvaliteto)
- beljenje vseh sten (v lastni režiji)
- dokupiti nekaj opreme (pralni stroj, vgradna omara za oblačila)

Z izjemo zadnje in predzadnje alineje ostale stroške težko ocenim. Ima s tem kdo kakšne izkušnje? Koliko bi bilo potrebno računati za te posege.


Kuhinja: računaj nekje 6-7 k€
Lakiranje parketa: 10-12 k€
Vrata: pah, 500-1000 €
Beljenje v lastni režiji: 200 €
Ostalo: za pralni stroj daj 400-600 €, kvalitetne vgradne omare so nekje 1500 € po kosu. Dobiš tudi ceneje, raje ti zaokrožam navzgor.

Glede na starost stavbe (14 let) ocenjujem, da razne elektro in vodovodne napeljave (rediatorji) so še OK? Te zadeve so verjetno dizajnirane za 30+ let in v tem koraku lahko to izpustim?


Če ni večjih napak, da.

Kako je s plinsko pečjo (ogrevanje radiatorji in sanitarna voda)? Domnevno deluje bp, vgrajena je prvotna, torej stara 14 let. Koliko časa vzdržijo take peči? Zasledil sem, da se omenja eko subvencijo. Pride to v poštev pri menjavi plinske peči?


Naredi servis peči in bo serviser povedal v kakšnem stanju je. Morala bi bili OK, delajo po 30-40 let.

Kopalnica ima podometni WC znamke Gaberit. Ploščice mi delujejo še čisto OK. Bi tu rabil bit na kaj pozoren?


Načeloma ne.

Kako je s klimo? Vgrajena je prvotna, torej 14 let stara. V uporabi je bila malo. Bi bilo to dobro menjati? Napeljave so sicer vse narejene, ima pa stavba klima jašek in naj bi v primeru menjave bilo potrebno vgraditi zmogljivejšo (zaradi daljših napeljav).


Menjaj, 2k€. Lahko tudi čez leto ali dve.

Sicer je ves čas v stanovanju živel par, tako da stanovanje zadnjih 14 let ni stalo prazno.


Vprašaj ali sta kadila.

Mike_Rotch ::

Lakiranje parketa: 10-12 k€
Vrata: pah, 500-1000 €


Si mislil napisati 1k do 1,2k za lakiranje parketa?

Vrata so tudi kar draga. Sem pred kratkim kupoval, pa so sicer bile vmes tudi ponudbe okoli jurja za krilo + podboj, ampak ne ravno "srednji razred". Recimo, vrata iz MDF plošče v poljubni barvi, skriti "panti". Dobrih 800 eur za komplet z montažo. Podoben stil kot na sliki.

Smrekar1 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Si mislil napisati 1k do 1,2k za lakiranje parketa?


Pardon, moja napača.

Parket bo 2-5 k€.

Mike_Rotch ::

Brušenje in lakiranje je 15-20 eur na m2, oz. v teh okvirih. Za teh cca. 50m2 parketa bi moral priti skozi za okoli jurja.

Invictus ::

Za 40 EUR/m2 ima lahko nov parket s polaganjem vred...

Se da dobiti. Seveda lahko kupi tistega za 100 EUR/m2 >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462503 (11627) Lonsarg
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488288 (5277) genesiss
»

Strošek obnove stanovanja

Oddelek: Loža
148308 (7718) eko_2k4
»

opremljanje stanovanja - strošek

Oddelek: Loža
208078 (1969) zlobcek
»

Obnovit parket ali nanj položit laminat ?

Oddelek: Loža
4519163 (18088) logit

Več podobnih tem