» »

VPN težava

VPN težava

alessy ::

Ima kdo tukaj izkušnje z postavitvijo vpn ??? Potrebujem pomoč...

Zadeva je sledeča... Imam neko omrežje v katerem imam 5 računalnikov , kateri dostopajo do glavnega serverja, na katerem so shranjeni vsi podatki itd....
In seveda se je pojavila želja dela tudi na daljavo in sem dobil router vigor ki omogoča vpn.... Postavil sem ga v mrežo in nastavil vse stvari kar se tiče interneta itd... Na koncu pa še vpn, katerem sem nastavil testno tri dostopne up.imena in gesla s katerim se lahko na daljavo povežem na router oz. v omrežje...
Ok, vse lepo in prav do sedaj...
Amapk problem nastane, ko se sedaj želim povezat na daljavo ... Namreč povežem se lahko ... Točno se povežem z določenim ip-jem in portom in lepo vnesem enega uporabnika in se prijavim, povezava steče ampak sedaj ko sem povezan, skušam poiskat druge računalnike v omrežju in ne morem nikakor doseč tega da bi videl vse računalnike v omrežju z serverjem... Lahko vidi samo sam sebe in nobenega drugega...
Hec je pa tak, da pustim ta računalnik na daljavo v mreži in grem direkt iz enega računalnika v mreži gledat omrežje in takoj najdem računalnik ki je povezan na daljavo v omrežju...
Torej direk iz mreže vidim vse v mreži, samo na daljavo pa vidi samo sam sebe in nobenega drugega v mreži...

Poizkušal sem že z raznimi nastavitvami v požarnem zidu amapk nisem nič dosegel... Očitno sem nekaj narobe nastavil na routerju... Torej kaj bi še lahko bilo narobe???


Thx..

amigo_no1 ::

Omrežna soseščina (NetBIOS) preko več lokalnih mrež (subnetov) brez strežnika WINS
Različen subnet ?


Tile porti morajo biti odprti za File and printer sharing
tcp porti
139 , 445

udp porti
137, 138

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Yacksy ::

Poizkusi windows firewalle izklopit. Pa računalnik mora biti v drugi subneti, ko se povezuješ na VPN (če je tvoja domača mreža 192.168.1.0/24, potem moraš imeti ti ip iz drugega omrežja - ne 192.168.1.x)
Shit happens

alessy ::

Yacksy hvala ti...

To je bilo narobe...

Enak subnet sem imel in zadeva ni delala...


Thx...

Yacksy ::

Ponavadi so take banalne zadeve krive :)
Veliko veselja pri uporabi VPNja :)
Shit happens

alessy ::

Bi imel pa še eno vprašanje glede vpn ....

Samo vprašal bi ali je možno preko vpn prižgati en računalnik v mreži ???

Pomoje bi moral samo na računalniku v biosu nastavit, da lahko omrežna kartica prižge računalnik... Potem bi se povezal v vpn na router in bi nekako preko routerja poslal signal na določen port oz. v kanal na routerju, kjer je povezana tista omrežna na router .... In bi moralo špilat oz. prižgati računalnik... Oz. a se sploh da to ???

alessy ::

Spet težave... Potrebujem pomoč....

Zadeva je sledeča...

Postavil sem VPN in vse dela ok in prav.... V službi imamo računalnike postavljene v skupno mrežo, preko katere hočem z večimi računalniki dostopat do oddaljenega omrežja....
Na routerju v oddaljenem omrežju sem nastavil, da imam lahko več uporabnikov in tako dalje. Ampak prijavim se pa lahko v VPN samo z enim računalnikom.... Pa to še tak nebi bil tak problem, če bi se dalo izklopit na tem računalniku, it na drugega pa tam vzpostavit vpn.. Ampak ne pusti...

Torej zdajle sem se prijavil s svojim računalnikom v firmi na vpn in se je prijavil ok, vse prav....
Ampak sedaj izklopim vpn na svojem računalniku, pa grem na sosednjega, pa skušam, postavit vpn, pa ne dela... Verjetno je to neka varnost nastavljena da se v določenem času lahko prijavi na vpn samo določen računalnik iz istega zunanjega ip-ja....

Recimo včeraj sem se prijavil z mojim računalnikom v službi na ta vpn, ki ga imamo za poslovne namene in pa še z drugim računalnikom k meni domov, ki imam tudi postavljen vpn....
In se potem s svojim računalnikom nisem mogel povezat na moj vpn doma z onim drugim računalnikom je delalo ok k meni domov... On z drugim računalnikom pa se ni mogel povezat na ta službeni vpn , sem se pa jaz s svojim lahko povezal kadarkol na službeni vpn....

Torej si mora router nekako zapisati mac al neko šifro računalnika kateri se je prijavil iz določenega zunanjega ip-ja.... In ne pusti da bi se iz istega zunanjega ip-ja prijavil z drugim računalnikom v VPN v nekem času...
Včeraj je delalo tako kot sem omenil, danes pa sem se prijavil na oba VPN s svojim računalnikom, in sedaj se on drugi računalnik ne more prjavit niti na enega od teh ....

Kako lahko to varnost izklopim oz. kaj storiti....

Upam da sem bil dovolj jasen, da se da razumet...

Yacksy ::

Daj najprej povej kateri ruter natančno imaš, potem se bomo pa naprej pogovarjal.
Nekateri Drayteki imajo v GUIju opcijo Wake On Lan, kjer samo vpišeš not IP/MAC pa pritisneš gumbek in se kišta prižge. Samo to nimajo vsi.

Kar se pa VPNja tiče je pa to čudno. Daj si malo poglej v statusu VPNja. Mogoče imaš timeout za VPN nastavljen na preveliko vrednost. Ali pa uporabi Syslog orodje, da vidiš kaj točno se dogaja z VPNji ( Tole si daj dol, pa inštaliraj)
Shit happens

alessy ::

Instaliral sem tale program in mi kar piše ob povezavi time_wait...
Ne vem kaj naj gledam.... BOm še malo pogledal, če bom kaj našel...




Drugače pa na tem routerju, ki hočem prižgat računalnik na daljavo je Buffalo whr-hp-g54 neki takega... Čist točn ne vem a sem prav napisal... Drugače vem da sem posodobil firmware na nek dd-firmware, ko ma te stvari noter... Sem opazil da ima nekaj noter wake in bom pogledal tak da vm da to gre... Thx...

Yacksy ::

Še zmeraj bi bilo super, če bi napisal model ruterja :)
Shit happens

Klenobo ::

Včasih so bili ti porti na SiOLu blokirani!
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

SasoS ::

Mislim da ne. Za wake on lan moraš biti v istem ethernet segmentu.
Če pa imaš router tam, bi pa šlo najbrž...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava dveh lokalnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
171662 (1142) Aleks Nafi
»

Wake on lan help needed

Oddelek: Omrežja in internet
101793 (1248) sleby
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355028 (4060) wungad
»

Wake-on Lan po internetu preko usmerjevalnika (router)

Oddelek: Omrežja in internet
121714 (1435) WhiteWolf
»

VPN - Virtual Private Network

Oddelek: Pomoč in nasveti
152215 (1904) McGregorSLO

Več podobnih tem