» »

Wake-on Lan po internetu preko usmerjevalnika (router)

Wake-on Lan po internetu preko usmerjevalnika (router)

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Sem že iskal po forumu, a rešitve nisem našel oz. je še ni nihče povedal :).
Imam:
* statičen ADSL IP naslov
* D-LINK-ov usmerjevalnik (model 604)
* lokalno omrežje za usmerjevalnikom (dva računalnika + prenosnik).

Enega izmed računalnikov (ta se oglaša tudi na remote desktop, FTP, HTTP in podobno) želim zbuditi na daljavo (preko interneta) pa mi ne uspe. Pomembo je, da zbujajnje preko INTRAneta gre; torej znotraj lokalne mreže lahko računalnik zbudim brez problema.

Vprašanja pa so sledeča:
* Kaj moram nastaviti na usmerjevalniku?
* Ko pošiljam MAC naslov, pošljem čigavega (usmerjevalnikovega WAN ali LAN ali računalnikovega)?
* Preko katerih vrat gre to?

Če komu ti deluje bi bil zelo hvaležen za pomoč.

Hvala in lp,
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

borchi ::

kolker js vem (ne velik) boš mogu se povezat na router in iz routerja zbudit računalnik v lokalni mreži.
l'jga

Skankulja ::

po kmecki logiki bi moglo delat nekak tk... ti posljes "magic packet" na en udp port. se pravi... probi si forwardat en port (udp) na svojo kisto. pol pa posli na tist port na routerjev mac magic packet. dvomim da bo laufalo... sam ajt... probat ni greh. ;)

Meamoto ::

Če se zelo ne motim, ti manjka VPN.

vetta ::

in jaz se čisto strinjam! Nastavit si moraš VPN in ti bo delal. Kako točno se pa VPN nastavi pa še nisem zgruntal!! Ampak zihr morš VPN nastavit!!

LP Simon
http://purchase-pills.pro-vetta.com/

Meamoto ::

Hardwerski VPN (softwareski ne pride v poštev za WOL), se nastavi samo s pomočjo dveh routerjev z VPN podporo...

nurmaln ::

Ker je pa že ravno taka tema odprta imam pa še jaz vprašanje. Kako sploh zbudiš računalnik ki ima vklopljen WOL. A je dost če ga samo pingaš al je kej druzga?

bastadu ::

Poslati moraš t.i. Magic Packet:\

mte ::

hmm..no ker se govori o tem tukaj pa ker drugje nisem dobil odgovora me zanima če se je že komu (ne)zgodilo naslednje:
ethtool pokaže da mrežna kartica podpira magic packet in pokaže, da je ta izbira vključena. Torej naj bi zadeva delala.nato ugasnem ta računalnik.
Grem na drugi računalnik v mreži in poženem "wol -f hwaddr" (pač fajl kjer imam shranjen mac naslov od ugasnjenga pcja). Pa se ne zgodi nič. Nobene napake ali česa, samo tudi pc se ne zbudi in prižge..krneki vglavnem..
a se je to že komu dogajalo?
Lp

Lith ::

nujno je imet tudi v BIOS.u pod Power management nastavljen nekaj v zvezi z 'ethernet wake up'
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

hruske ::

Ker magic packet pošiljaš prek MAC naslova mrežne, to pomeni, da mora medij, prek katerega boš pošiljal, podpirati arp protokol. To pa podpira samo ethernet. Kar v končni fazi pomeni, da prek interneta, sploh npr. prek ADSL, NE moreš zbudit računala.

To moraš zato naredit indirektno, torej da imaš eno računalo oz. router, ki je prižgano, in potem z onega pošlješ čarobni paketek. Direkt pa ne bo šlo.
Rad imam tole državico. <3

nurmaln ::

ker program za pošiljanje teh paketkov pa priporočate?

WhiteWolf ::

In kako se iz neke xx kište povežeš na router ter preko routerja zbudiš računalo?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon računalnika preko telefona

Oddelek: Omrežja in internet
172275 (1807) residual
»

Wake on lan - how to?

Oddelek: Omrežja in internet
112605 (2264) misek
»

Wake on LAN (WOL)?

Oddelek: Strojna oprema
131903 (1394) maticm
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173116 (2317) bastadu
»

Kako naredit Wake On LAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
91799 (1481) bastadu

Več podobnih tem