» »

Dva racunalnika, ki si delita povezavo preko drugega racunalnika

Dva racunalnika, ki si delita povezavo preko drugega racunalnika

marko1000 ::

Imam tri racunalnike (dva namizna in prenosnega). Eden je originalno povezan z internetom (namizni), druga dva si pa povezavo delita preko njega z routerjem. Na prenosnem racunalniku se mi vedno internet vzpostavi takoj, ko ga prizgem, ce je mrezni kabel vkljucen vanga. Na tretjem namiznem, ki si deli povezavo, se pa z internetom vzpostavi le, kadar prenosni racunalnik prizgem in se on poveze z internetom. Cez par minut se pa takoj namizni poveze, po vzpostavljeni povezavi prenosnega. Samo kadar prenosnega prizgem in se vzpostavi z internetom, se namizni poveze. Kadar je pa prenosni racunalnik ugasnjen, se pa namizni nikakor noce povezat z internetom, z routerjem. Razen, če sem že prenosnega prižgal, in je ob tem času bil namizni prižgan, in se je namizni že povezal in sem potem prenosnega ugasnil, namizni je ostal povezan z internetom. Ta Namizni zazna povezavo samo kadar se prenosni poveze, ki pa sploh ni originalno povezan z internetom, samo vkljucen je v sosednjo uticnico na routerju z mreznim kablom. To je bil ta namizni, ki si deli povezavo. Torej bom moral vedno prenosnega zalaufat, če bom želel, da se mi namizni poveže z internetom?

OmegaBlue ::

Niti približno se mi ne sanja kaj si ravno napisal.

Lepo napiši še bolj je če narišeš kako imaš zvezane računalnike, ker tole je neberljivo in popolnoma brez repa in glave.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

amigo_no1 ::

Saj imaš router, poveži vse računalnike nanj s kablom v porte (ETH 1,2,3,).

Sliko nariši.

modem -> (wan port) router (ETH port 1,2,3) -> računalnik 1,2,3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

marko1000 ::

Kako pa rišeš tukaj?

zlobcek ::

doh:D

errhec ::

Ali imaš ADSL?
Se povezuje v internet preko PPPOE?
Iz tega kar si napisal je razbrati le to da se prenosnik ne poveže v internet kadar drugi računalnik ni prižgan.
LP
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405101 (3507) seba-beba
»

Brezžična povezava dostopne točke z Ruterjem

Oddelek: Omrežja in internet
61711 (1357) čuhalev
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152900 (2673) theBill
»

router ali switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61352 (1272) ANGEL_B
»

linksys WRT54GL, problem pri instalaciji

Oddelek: Omrežja in internet
162436 (2214) teoo

Več podobnih tem