» »

Brezžična povezava dostopne točke z Ruterjem

Brezžična povezava dostopne točke z Ruterjem

B-king ::

Pozdravljeni,

Zanima me ali je mogoče BREZŽIČNO preko WiFi-ja povezati Neko XY dostopno točko z Ruterjem Linksys.
Za obrazložitev:
Imam neko napravo ki preko brezžične točke XY pošilja podatke preko WiFi signala. V okolici imam brezžično WiFi omrežje ki ga odaja Linksys ruter. Povezava preko kabla med dostopno točko in Ruterjem ni mogoča.

Zanima me ali bi bilo kako mogoče povezati preko WiFi signala dostopno točko XY in Ruter Linksys?

Če je mogoče me zanima kako je to izvedljivo.

Hvala za pomoč

SeMiNeSanja ::

Pozabil si povedati, ali je 'brezžična točka XY' na svojem lastnem internetnem priključku.

V takem primeru se zadevo potem običajno 'pošilja' preko interneta (vpn povezava).

Drugo pa je, če je točka XY nepovezana z internetom. Potem obstajajo različne možnosti, ki pa so odvisne od sposobnosti tiste XY dostopne točke.

B-king ::

Hvala za odgovor.

Dostopna tocka XY ni povezana na internet ampak je povezana na neko napravo, katera preko signala te dostopne točke pošilja podatke na npr. prenosnik (prenosni PC in dostopna točka se normalno vidita oziroma se PC normalno poveže z njo).
Ruter Linksis ki tvori celotno mrežo (wireles dostopi in FTP dostopi) pa je priključen na internet.
To da je ruter povezan z internetom ni niti bistveno, ker mi je poglavitno to, da bi vsi računalniki ki so povezani v mrežo na Ruterju Linksys lahko prejemali podatke iz Dostopne točke XY.

Kako bi bilo to izvedljivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-king ()

SeMiNeSanja ::

Moraš imeti takšno dostopno točko, ki podpira bridge mode ali WDS.

Na eni strani se točka xy poveže na Linksys kot 'odjemalec', naprej pa sama poveže svoje kliente.

Malo preveri kaj ti ponuja konfiguracija dostopne točke. Če ima možnost, da se noter vpiše SSID in geslo oddaljene dostopne točke (Linksys-a), potem je to to.

Pa ti signal od Linksys-a sploh nese do tiste dostopne točke? Če signala ni, stvar takointako ne more delovati.

čuhalev ::

Da, če hočeš imeti dostopno točko, ki deluje v načinu STA (odjemalec), kot vmesnik med ožičenim delom in dostopno točko drugega omrežja, moraš na obeh koncih vklopiti WDS.

Vse druge rešitve (npr. usmerjanje) so za domačega uporabnika preveč zahtevne. Seveda pa dela.

Assass1n ::

Jaz imam amisov modem/router z vklučenim wifi. Potem pa imam v dnevni sobi wrt54gl na njem ddwrt firmware ter nastavljen kot wifi bridge. To pomeni da wrt54 router se poveže preko wifi na amis modem/router ter naredi povezave preko svojim ethernet portov. Potem pa dam kabel iz routerja v xbox in imam internet brez kabla.
Če slučajno ti tako rabiš :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

čuhalev ::

Se opravičujem za zavajanje. V tvojem primeru gre skozi s samo enim WDS, ker je dostopna točka in usmerjevalnik ena in ista naprava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032814 (2653) 135063
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539531 (7767) XS!D3
»

Router kot dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
173781 (2402) BlaY0
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366318 (4631) maremare
»

Dodatni router za WiFi po vsej hiši (AMIS)

Oddelek: Omrežja in internet
62907 (2777) SeMiNeSanja

Več podobnih tem